Editörler : E.Kayı Han
27 Ocak 2022 00:20

WinterSoldier
Genel Müdür

iş öğrenmekten çok getir götür işi zoruna gitmiş gibi geliyor bana, asıl mesele bu bence. Biz de ilk başladığımızda öğretmen gibi gelip kimse bize bişey öğretmedi, yeri geldi ayak işleri yaptık, boş durunca da gidip katibin yanına oturduk o ne yapıyorsa izledik öğrenmeye çalıştık, sende azim görseler öğretirler zaten işleri, sende azim yok bence, eğitim yuvası değil orası sen istekli olacan öğrenmeye

Metalik-Siyah, 4 ay önce - Alıntıya git

Adam aynı statüde olduğu kişilerin hizmetçiliğini yapmak için mi atandı,bugün tapuya,sgkya veya herhangi bi kuruma atan kimse sana ayak işi yaptırımaz özelde bile aynı statüde olduğun kişi sana kendi getir götürünü yaptıramaz,eğitim olmaması da bakanlığın ayıbıdır, memurlara belli bi süre eğitim zorunlu olmalıdır,işi öğretmezlerse keyifleri bilir ben bilmiyorum der oturur arkadaş.

27 Ocak 2022 00:22

WinterSoldier
Genel Müdür

Şanslısın aslında bırak öğretmesinler,kendileri çalışsın,iş olursa bilmiyorum diyeceksin,bi yerden sonra sana yalvaracaklar öğretmek için.

27 Ocak 2022 00:29

FikiFiki
Aday Memur
Kardeşim sana tavsiyem boş zamanlarında mahkemenin görev alanı kapsamında kalan kanunları ve mevzuatı okuyup öğrenmen. Mantığını anladıktan sonra geri kalan işlerin hepsini çok rahat anlayacaksın.
27 Ocak 2022 01:14

Yener73
Şef

Adam aynı statüde olduğu kişilerin hizmetçiliğini yapmak için mi atandı,bugün tapuya,sgkya veya herhangi bi kuruma atan kimse sana ayak işi yaptırımaz özelde bile aynı statüde olduğun kişi sana kendi getir götürünü yaptıramaz,eğitim olmaması da bakanlığın ayıbıdır, memurlara belli bi süre eğitim zorunlu olmalıdır,işi öğretmezlerse keyifleri bilir ben bilmiyorum der oturur arkadaş.

WinterSoldier, 4 ay önce - Alıntıya git

Her yeni katibin yaşadığı bir olay bu esasında. Kaleme başlarsın, eskiler sana hep üstten davranır. Onların her dediğine(iş harici) uymanı beklerler.

Yeni bir kaleme başlıyorsun., 2-3 hafta geçiyor. İş dışında bir konuda tartışma oluyor. Haklı olduğun bir konu oluyor. Azıcık sesini çıkartıyorsun "bak bu cevap vermeye de başladı" "sen daha yenisin bize mi dayılanıyorsun" diyorlar.

İş ile ilgili mi tartışma ? hayır.

ee bu kaleme sen daha önce verildin diye buranın ağası olamazsın. benim seninle aranda bir fark yok. o halde seninle tartışabilirim. Asıl sen kimsin ki benim sesimi çıkartmamdan sırf yeni olduğum için rahatsız oluyorsun ?

Maalesef yeni başlayanler iş bilmediği için de ağzını açıp hakkın koruyamıyor. Zira iş öğrenmesi için bu insanlara muhtaç.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi tamamen Bakanlık ayıbı. eğitim verilmeden sıfır bilgiyle, insanlara muhtaç bir şekilde başlıyorsun işine. Sonra böyle problemler kaçınılmaz oluyor

27 Ocak 2022 01:21

Yener73
Şef

Ben bilmiyorum demek kolay değil. Sıfırdan başladığın için oradakilere sana iş öğretmeleri konusunda muhtaçsın. Kıdemli oldukları için hakimler de onlardan yana saf tutuyor. İş öğretmiyorlar desen, izleyip kendin öğreneceksin" "dosyaları bakıp kendin yapacaksın" sözüyle karşılaşıyorsun. Kıdemlilerle kendi aralarını bozarlar mı hiç yeni yetme katip için ?

Arada kaynayan yeni katip oluyor. Yeni katibin işten soğuması da bu dönemle başlıyor.

27 Ocak 2022 01:43

cengzantunga
Memur

Malesef Adalet Bakanlığında memur memurun kuyusunu kazıyor. Yeni başlayanlara hükmetmeye çalışıyor. Ben eskiyim bilmem kaç yıllığım düşüncesi ile hareket ediyor. Devlet sana eskisin diye bir hak tanıyor mu hayır, o zaman yeni de aynı eski de aynı vazgeçin bu ben eskiyim ben bilmem kaç yıllığım düşüncesinden. Bir olup bütün işi katiplere yaptıran hakimlere karşı savunmamızı yapalım. Bir beraber olalım.

27 Ocak 2022 01:46

cengzantunga
Memur

Ayrıca yeni katip sadece bakarak öğrenemez tarif edersin not aldırırsın. Tamamen öğrenmesi zamanla olur kimisi 1 ayda öğrenir kimisi 6 ayda öğrenir. Uygulama yaptırarak tarif ederek öğretilir. İzle öğren mantığından vazgeçin.

27 Ocak 2022 16:59

Metalik-Siyah
Aday Memur

yavrum sen benim yorumlarımı mı takip ediyorsun, devamlı benim yazdıklarıma bir cevap verme ihtiyacındasın, kaybollllllll

27 Ocak 2022 18:50

katibim yatıyorum
Aday Memur

iş öğrenmekten çok getir götür işi zoruna gitmiş gibi geliyor bana, asıl mesele bu bence. Biz de ilk başladığımızda öğretmen gibi gelip kimse bize bişey öğretmedi, yeri geldi ayak işleri yaptık, boş durunca da gidip katibin yanına oturduk o ne yapıyorsa izledik öğrenmeye çalıştık, sende azim görseler öğretirler zaten işleri, sende azim yok bence, eğitim yuvası değil orası sen istekli olacan öğrenmeye

sen önce okuduğunu anlamayı öğren sonra yorum yaparsın

27 Ocak 2022 19:46

MeteHan.1453
Memur
"Asliye Hukuk" hiç bilmeyen biri için vites beşte kalkmaya çalışan araba gibi. Kalemdekileri sorularımla ben de bunaltıyorum. Onların da işi yoğun. Sağolsunlar yardımcı da oluyorlar. Belki sinirleniyorlardır içten içe ama yapacağım bi' şey yokki.. :) Yanlış bi' hamle yapıp bir dosya da haklıyı haksız çıkaracak bi' hamle yapmaktan çok korkuyorum. :)))))
28 Ocak 2022 17:04

Metalik-Siyah
Aday Memur

sen önce okuduğunu anlamayı öğren sonra yorum yaparsın

katibim yatıyorum, 4 ay önce - Alıntıya git

gel öğret kardeş, öğret de anlayayım okuduğumu, artistlik yapmayı bırak işine bak, daha bilmem neyin kurumamış memurlar nete girip abuk subuk konu açmışsın, bana ayak işleri yaptırıyorlar, yok öğretmiyorlar bilmem ne, senin işin magazin evladım, magazin peşindesin sen, iş öğrenme çalışma peşinde değilsin

28 Ocak 2022 23:33

katibim yatıyorum
Aday Memur

gel öğret kardeş, öğret de anlayayım okuduğumu, artistlik yapmayı bırak işine bak, daha bilmem neyin kurumamış memurlar nete girip abuk subuk konu açmışsın, bana ayak işleri yaptırıyorlar, yok öğretmiyorlar bilmem ne, senin işin magazin evladım, magazin peşindesin sen, iş öğrenme çalışma peşinde değilsin

oyy aslan abim benim benden önce memur olduğu için nasıl da bi yeri havalarda geziyor. ne büyük marifetmiş öyle seninki! benim işim magazincilik değil ama sanki sende bi özgüven, bi eziklik problemi var. bir memur olarak aynı unvandaki diğer memuru küçük görmeye çalıştğına göre kim bilir sana neler yaşattılar zamanında :(( tanıştığım ve çalıştığım hakim savcılarda müdürlerde görmediğim tribi sende gördüm. bi katipte. senin adına üzücü bi durum.. konuyu açtığım günden bu yana çok şey değişti. şimdi iş öğretmek için benim peşimde koşuyorlar. ben de çok hızlı bir şekilde ilerliyorum. amirlerim de kalemdekiler de benden memnun. herhalde zamanında sen çok yoruldun o yüzden aklın fikrin işten kaçmakta, magazinde. kişi kendinden bilirmiş işi =)))

29 Ocak 2022 10:20

serkan_42
Memur
İş yapmaktan daha zor yeni katibe iş ogretmek abo Allah sabır versin onlara acele etme sonra ogrendigine pişman olursun
29 Ocak 2022 13:25

KarobasaN
Aday Memur

Asliye hukuk mahkemesi grupları var oralara bak ani sorularda ihtiyaç oluyor sıfırdan uyap öğreten youtube sayfaları var onları incele merak etme kimse hemen öğrenmiyor sen işi öğren Peyder pey sonrası yavaş yavaş gelir

29 Ocak 2022 16:31

katibim yatıyorum
Aday Memur

bahsettiğiniz gruplara nereden ulaşabilirim

29 Ocak 2022 16:33

katibim yatıyorum
Aday Memur

Asliye hukuk mahkemesi grupları var oralara bak ani sorularda ihtiyaç oluyor sıfırdan uyap öğreten youtube sayfaları var onları incele merak etme kimse hemen öğrenmiyor sen işi öğren Peyder pey sonrası yavaş yavaş gelir

KarobasaN, 4 ay önce - Alıntıya git

bahsettiğiniz gruplara nereden ulaşabilirim? hangi uygulamalardan nasıl?

Toplam 36 mesaj