Editörler : gubaz
19 Ocak 2022 19:56   

Ortaokul Müdür Yardımcısı ne kadar ek ders alır ?

merhabalar, ortaokul müdür yardımcısı haftada kaç saat ek ders alır acaba ?

19 Ocak 2022 20:10

YOZGAT666
Şef

18+1

19 Ocak 2022 20:15

kurbaga4615
Aday Memur

18+ haftalık 3 saat nöbet biliyorum başka aldığı kalem var mı ?

19 Ocak 2022 20:16

YOZGAT666
Şef

6 saatte isteğe bağlı ek ders alabilir.

Yani yönetim görevine istinaden 18+1(buradaki 1 saat toplu sözleşme ile geldi)

İsteğe bağlı ek ders ise 6 saat

Toplamda 25 saate kadar ek ders alabilir

19 Ocak 2022 20:17

kurbaga4615
Aday Memur

teşekkür ederim. peki dyk kaç saat alabilir veya alabilir mi

19 Ocak 2022 20:23

YOZGAT666
Şef

teşekkür ederim. peki dyk kaç saat alabilir veya alabilir mi

kurbaga4615, 4 ay önce - Alıntıya git

10 saate kadar dyk alabilirsiniz

19 Ocak 2022 20:58

yldzhmt
Aday Memur

Idareciler eger ki DYK ihtiyaci okuldaki ogretmenlerden karsilamiyorsa kursa girebilir. Aksi durumda faiziyle geri alirlar.

19 Ocak 2022 21:24

halis4242
Şube Müdürü

Idareciler eger ki DYK ihtiyaci okuldaki ogretmenlerden karsilamiyorsa kursa girebilir. Aksi durumda faiziyle geri alirlar.

yldzhmt, 4 ay önce - Alıntıya git

Yok öyle geri alma falan hocam, adaletin uğramadığı, uğratılmadığı bir ülkede yaşıyoruz maalesef!!?

Misal ben Halk eğitimde çalışırken oradaki Md.Yrd. oradaki öğretmene ek ders vermezdi kendisine saklayıp 18'de her akşam ek derse girerdi, oradaki müdür hiç demezdi, hocam kadrolu öğretmenimiz hiç ek ders alamazken sen kat kat alıyorsun, adalet kişilere göre değişir!!?

19 Ocak 2022 21:25

halis4242
Şube Müdürü

YOZGAT666, 4 ay önce - Alıntıya git

6 saat isteğe bağlı ek ders durumu nasıl hocam!!?

Mecburî 6 saat dışında ayrıca 6 saat derse girerse mi +6 saat ekleniyor?

19 Ocak 2022 21:29

halis4242
Şube Müdürü

YOZGAT666, 4 ay önce - Alıntıya git

+6 saat isteğe bağlı nasıl oluyor hocam?

Mecburî fiili 6 saat ders dışında 6 saat daha derse girerse mi +6 saat alır? Yani bu 6 saat mesai dışında mı olacak?

Biraz açarsanız memnun olurum?

19 Ocak 2022 21:31

Kenann34
Kapalı

Hocam müdür yardımcısı 6 saat haftalık derse girmesi zorunludur. İsterse bu gireceği ders saatini 12 saate çıkarak +6 saat ek ders alabilir. Kadrolu müdür yardımcısı 19 saat görevlendirme müdür yardımcısı 18 saat ek ders alır. Dyk kursu işe girdiği ders saati toplam 22 saate kadar girebilir. Fakat dyk 10 saati geçmesi veya okulda ders öğretmeni varken müdür yardımcısının girmesi çok etik olmaz. Dyk sorumlu müdür yardımcısı da hafta sonları +2 saat dyk nöbet görevi alır. Hafta içi de +3 de nöbetçi müdür yardımcısı olarak ek ders alir

19 Ocak 2022 21:46

yldzhmt
Aday Memur

Hocam müdür yardımcısı 6 saat haftalık derse girmesi zorunludur. İsterse bu gireceği ders saatini 12 saate çıkarak +6 saat ek ders alabilir. Kadrolu müdür yardımcısı 19 saat görevlendirme müdür yardımcısı 18 saat ek ders alır. Dyk kursu işe girdiği ders saati toplam 22 saate kadar girebilir. Fakat dyk 10 saati geçmesi veya okulda ders öğretmeni varken müdür yardımcısının girmesi çok etik olmaz. Dyk sorumlu müdür yardımcısı da hafta sonları +2 saat dyk nöbet görevi alır. Hafta içi de +3 de nöbetçi müdür yardımcısı olarak ek ders alir

Kenann34, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam etik olmazdan ziyade yasal olarak ogretmen varken idareci giremez. Ben bu durumu mutemetlikteki sefe sordum.

Idarecelik dusunuyorum ve DYK durumunu sordum.

O da bir idarecinin nasil olsa hafta sonu geliyorum gelmisken dyk ya da giriyim diye kendisine kurs yazdigini ama daha sonra aldigi kurs ucretlerini geri aldiklarini soyledi.

22 Ocak 2022 12:06

halis4242
Şube Müdürü

Kenann34, 4 ay önce - Alıntıya git

İşte bu zorunluluğu anlamak mümkün değildir, niçin branşçı idareciler için 6 saat mecburiyeti var da sınıfçı idareciler için bu zorunluluk yoktur!!?

O zaman sınıfçı idarecilere 6 saat eksik veya branşçı idarecilere 6 saat fazla ek ders verilmesi gerekmez mi, veya da branşçı idarecileden de bu fiili ders mecburiyeti kaldırılmalı, adaletse herkese adalet olmalı ama görüyoruz ki MEB adaletsizlikler ile dolu maalesef, maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek!!?

Başka açıklaması olamaz bunun!!?

Toplam 12 mesaj