Editörler : Lanet
21 Ocak 2022 11:20

muhcamci
Şube Müdürü

Akademik kadrolarda muvafakat var ama şart değil. Göreve başlamazsan zaten problem yok ama göreve başlarsan. İlk başlayacağın üniversite istifanı kabul etmeyip seni aylarca bekletebilir böyle çok sayıda olaya şahit oldum). Bir üniversiteden ilişiğin kesilmeden diğerine geçmende mümkün değil, yeni gireceğin üniversitede işe başlayamazsın (sigorta sistemi izin vermiyor). Bunları da bilmende fayda var. İstifayı bekletme olayını ilk başvurduğun üniversite hiç yapmaya da bilir onu araştırman gerekli.

21 Ocak 2022 12:21

sekerparee1
Aday Memur

Akademik kadrolarda muvafakat var ama şart değil. Göreve başlamazsan zaten problem yok ama göreve başlarsan. İlk başlayacağın üniversite istifanı kabul etmeyip seni aylarca bekletebilir böyle çok sayıda olaya şahit oldum). Bir üniversiteden ilişiğin kesilmeden diğerine geçmende mümkün değil, yeni gireceğin üniversitede işe başlayamazsın (sigorta sistemi izin vermiyor). Bunları da bilmende fayda var. İstifayı bekletme olayını ilk başvurduğun üniversite hiç yapmaya da bilir onu araştırman gerekli.

muhcamci, 7 ay önce - Alıntıya git

Hocam eğer son girdiğim okulu kazanırsam hiç gitmeyeceğim göreve başlamayacağım daha maaş hesabı bile açtırmadım buranın sonucunu beklediğim için. Kazanırsam diğer okulda atama başlatmamda bir sorun olmaz değil mi bu konuda engel yoktur.

21 Ocak 2022 12:38

muhcamci
Şube Müdürü

Hocam eğer son girdiğim okulu kazanırsam hiç gitmeyeceğim göreve başlamayacağım daha maaş hesabı bile açtırmadım buranın sonucunu beklediğim için. Kazanırsam diğer okulda atama başlatmamda bir sorun olmaz değil mi bu konuda engel yoktur.

sekerparee1, 7 ay önce - Alıntıya git

Göreve başlamazsan hiç bir engel yok. Başlasan da yasal engel yok sadece isterlerse uğraşabilirler demek istedim.

23 Ocak 2022 01:00

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
Arşiv görevlisi derken? Memurluk mu?
23 Ocak 2022 13:53

denzzzzz
Aday Memur
Arşiv görevlisi derken? Memurluk mu?
Mahmutt Kaya, 7 ay önce - Alıntıya git

Sanırım modaratör "arş gör"ü arşiv görevlisi sandı. Aslında arkadaş araştırma görevliliğinden söz ediyor

23 Ocak 2022 15:41

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı

Hocam vakıf üniversitesinde çalışanlarda bu durum farklı mı? Mesela ilk kazandığım yerde iki arkadaş halihazırda araştırma görevlisiydi bir vakıf üniversitesinde, devlet üniversitesine geçmek istedikleri için sınava gelmişlerdi. Sosyal medyadaki hesaplarda da böyle bir durumdan hiç bahsedilmiyor

sekerparee1, 7 ay önce - Alıntıya git
Hocam vakıf üniversiteleri özel şirket gibidir. İstediğin zaman istifa eder geçersin. Memuriyet olmadığı için bekleme gibi bir durum söz konusu değil. Sözleşmende istifa durumunda ödenmesi gereken bir tazminat yazıyorsa en fazla onu ödersin.
Toplam 26 mesaj