Editörler : M00NB0W
20 Ocak 2022 20:30   

Tayin mi becayiş mi?
Aynı parti yönetiminde olan bir büyüksehirden diğer büyüksehir belediyesine geçmek istiyorum. Kadrolu memurum. Direk tayin isteyerek mi gecmem daha kolay yoksa becayiş yaparak mı gecmem daha kolay? Referans yok.
20 Ocak 2022 20:42

hsnd
Müsteşar
Tayin diye bir şey isteyemiyorsunuz. Adı belediye olsa da hatta aynı parti yönetse bile. Nakil istemelisiniz ama önce geçmek istediğiniz belediyeden boş naklen atama kadrosu bularak. Ayrıca becayiş yok.
20 Ocak 2022 20:44

hsnd
Müsteşar
Ayrıca bunları bilmediğinize ve referans da yok dediğinize göre geçiş yapabilmeniz hiç kolay değil hatta imkansıza yakın.
20 Ocak 2022 21:05

gergomen
Aday Memur
Ayrıca bunları bilmediğinize ve referans da yok dediğinize göre geçiş yapabilmeniz hiç kolay değil hatta imkansıza yakın.
hsnd, 4 ay önce - Alıntıya git
Yaptığım iş itibariyle gitmek istediğim belediyede boş kadro olduğunu biliyorum. Benim gitmek istediğim yerden şuan benim olduğum yere gelmek isteyen aynı işi yapan kişide mevcut o yüzden sordum. İnan atanmadan öncede referanssiz atanman imkansız denmişti
20 Ocak 2022 21:08

hsnd
Müsteşar
Yaptığım iş itibariyle gitmek istediğim belediyede boş kadro olduğunu biliyorum. Benim gitmek istediğim yerden şuan benim olduğum yere gelmek isteyen aynı işi yapan kişide mevcut o yüzden sordum. İnan atanmadan öncede referanssiz atanman imkansız denmişti
gergomen, 4 ay önce - Alıntıya git
İki tarafı da ikna etmeniz gerekiyor. Bunun adı resmiyette nakildir. Aynı kurum olsaydı o zaman becayiş olurdu. Birini bulup da iki kurumu da ikna etmek çok zordur ama hazır bulmuşken deneyin bir an önce şansınızı.
20 Ocak 2022 21:18

gergomen
Aday Memur
İki tarafı da ikna etmeniz gerekiyor. Bunun adı resmiyette nakildir. Aynı kurum olsaydı o zaman becayiş olurdu. Birini bulup da iki kurumu da ikna etmek çok zordur ama hazır bulmuşken deneyin bir an önce şansınızı.
hsnd, 4 ay önce - Alıntıya git
Anladım teşekkür ederim
20 Ocak 2022 22:09

betelgeuse13
Şef
Cevap veriyorum: naklen tayin.
20 Ocak 2022 22:14

liyakatnerede
Aday Memur
betelgeuse13, 4 ay önce - Alıntıya git

yeni bir kavram oluşturdun :)

20 Ocak 2022 22:16

gergomen
Aday Memur
Süreç nasıl işliyor gitmek istediğim belediyeye başvuru yaptıktan sonra
20 Ocak 2022 22:19

betelgeuse13
Şef
Süreç nasıl işliyor gitmek istediğim belediyeye başvuru yaptıktan sonra
gergomen, 4 ay önce - Alıntıya git
NAKLEN ATAMA SÜRECİ İŞ AKIŞ ŞEMASI Google'a bunu yazıyorsun, karşına bir büyükşehir belediyesinin pdf'i çıkacak. Bildiğin nakil işte :)
20 Ocak 2022 22:20

gergomen
Aday Memur
NAKLEN ATAMA SÜRECİ İŞ AKIŞ ŞEMASI Google'a bunu yazıyorsun, karşına bir büyükşehir belediyesinin pdf'i çıkacak. Bildiğin nakil işte :)
Tamamdır teşekkür ederim
Toplam 10 mesaj