Editörler : gubaz
21 Ocak 2022 10:47   

Dayakçı öğretmen memur olur mu?

Aksaray'daki öğretmen arkadaşımızın şiddet görüntüleri nedeniyle öğretmenliği elinden alınıp memurluğa atanmış.

Öğretmenlere yönelik, mesleğinin elinden alınarak yaptırım uygulanması ne kadar doğru?

Mesela siz hiç gördünüz mü, soruşturma açılan hakim memurluğa atandı, veya görevini yapmayan doktor hasta bakıcı oldu?

Ciddi bir suçu varsa memuriyetten atılmalı, ama yoksa müktesep hakkı elinden alınmamalı, öyle değilmi?

Peki bu arkadaş özel okulda öğretmenlik yapabilecek mi? (matematik öğretmeni olduğu için çok talep var) belki daha çok para kazanacak, hemde çocukları dövmeden. MEB bunun da önüne geçmiş oluyor.

21 Ocak 2022 10:50

Huseyin Koyuncu
Aday Memur

Olmaz olamaz tabi bu ne arkadaş adam döner tekme atıyor Bakanlıkta onu alıp sen öğretmenlik çok yaptın gel biraz burada otur demiş

Bakanlık ödül vermiş bence

21 Ocak 2022 10:56

Euphratestigris
Aday Memur

Bu arkadaş öğrenciyken çok dayak yemiş heralde sürekli böyle başlıklar açıyor.

21 Ocak 2022 11:00

Omur Sultan
Aday Memur

Buna da şükür, Milli Eğitim Müdürü olmadığına şüredelim

21 Ocak 2022 11:06

callange
Şef

Euphratestigris sen beni takip edeceğine konunun içeriğine odaklan bi zahmet!

21 Ocak 2022 11:36

halis4242
Şube Müdürü

Bence en mantıklısı yapılmış, MEB bünyesindeki öğretmenlik yapamayanları belirlemelidir, bunları çeşitli memurluklara yönlendirmelidir, eğitimi geliştirmek için bu da yapılmalıdır.

21 Ocak 2022 11:40

halis4242
Şube Müdürü

Kimse öğretmenlik yapmaya zorlanmamalı, yapamıyorsa başka memurluklara yönlendirilmeli ama maalesef MEB ne yapıyor? MEB'in öğretmenlik yapmak isteyeni de istemeyeni de yapabileni de yapamayanı da öğretmenlikte tutmaya çalışması kadar tuhaf, acayip, garip bir şey yoktur, olamaz da...

Bu eğitime vurulmuş bir darbedir zannımca!!?

21 Ocak 2022 15:21

Euphratestigris
Aday Memur

callange, 4 ay önce - Alıntıya git

Öğretmenlerle ilgili birçok iyi haber de varken sürekli bunlarla ilgili başlıklar açmana odaklanıyorum daha çok elimde değil.

21 Ocak 2022 16:53

Euphratestigris
Aday Memur
21 Ocak 2022 16:58

callange
Şef

Euphratestigris öğretmenler ile ilgili ek gösterge hakkında defalarca paylaşım yaptım,...

21 Ocak 2022 18:21

yalnizzlink
Genel Müdür

öğretmen memur yapılır ama uzun süre çalışamaz adlide alacağı ceza 2 yılı 1 gün bile geçse memurluktan atılır

21 Ocak 2022 21:00

ashil13
Genel Müdür

callange, 4 ay önce - Alıntıya git

bana bak mesleğin neyse git orada başlık aç. burayı provake edip durma hadii.

22 Ocak 2022 15:35

callange
Şef

bana bak mesleğin neyse git orada başlık aç. burayı provake edip durma hadii.

ashil13, 4 ay önce - Alıntıya git

8 yıl öğretmenlik yaptım, öğretmenler ile ilgili sorun, problem sadece MEB'de 'ÖĞRETMEN' kadrosunda bulunan kamu görevlilerine münhasır değildir. Toplumun, kamunun problemidir, herkes bu konuyu gündeme getirir tartışır, formun başka sayfasında bu konuyu paylaşıyorum, editörler buraya naklediyorlar. Provoke falan değil ki, nereden çıkardın?

22 Ocak 2022 16:59

iteacher
Memur

Eskiden çok eskiden ne dayak yerdik be! Bizim suçumuz neydi?Böyle sosyal medya olmaması mı?

Toplam 13 mesaj