Editörler : E.Kayı Han
22 Ocak 2022 12:29

Katip/polis
Şu an zabıt katibi olarak yaşadığım şehirde görev yapıyorum . Pomem'e başvurdum sıralamaya girdim ancak, şu an çok kararsız durumdayım katipl olmam bana bi dezavantaj olur mu elemede ve sizce polisliği olurda kazanırsam polisliğe geçmek mantıklı olur mu ? Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Enes3561
Aday Memur
22 Ocak 2022 13:13

Kardeşim adliyenin sıcağından çıkma öyle uzaktan göründüğü gibi değil polislik misal rüzgar biraz sert esse 1 ay evin yolunu unutursun sonra kafanı duvarlara vurursun ne yaptım diye iyi düşün

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
22 Ocak 2022 14:04

Emniyet genel müdürlüğü forumunu biraz incele. Kafandaki soru işaretleri biter. :)

Demtttt
Aday Memur
22 Ocak 2022 15:39

Sağolun arkadaşlar, fikirleriniz için. Ama adalet bakanlığı formunda daha çok sorun/şikayet var o kesin bence :)

zazakat
Kapalı
22 Ocak 2022 15:44

Yaş kaç biraderim
Demtttt, 2 yıl önce
Sağolun arkadaşlar, fikirleriniz için. Ama adalet bakanlığı formunda daha çok sorun/şikayet var o kesin bence :)

hayatixxx
Kapalı
22 Ocak 2022 17:52

adalet bakanlığı formundakiler bu kadar arandıktan sonra memur olmak isteyenler adalet bakanlığı alımlarını da takip etmez, çoğu abartıyor (bunu yazan 12 yıllık zabıt katibi)

Demtttt, 2 yıl önce

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
22 Ocak 2022 18:05

Adliyede kâtip pişman emniyette polis pişman, bakanlıkta memur pişman sen ne istiyorsun önemli olan o her işin zorluğu var, polisler yoğun mesai ve toplumun sorunlu kesimleri ile uğraşıyor, mobingde cabası,ve genelde ayakta olursun,oradan oraya koşuşturursun 2 dakika oturunca oh be dünya varmış dersin.

zazakat
Kapalı
22 Ocak 2022 19:45

Derken anlayamadım ?
hayatixxx, 2 yıl önce

adalet bakanlığı formundakiler bu kadar arandıktan sonra memur olmak isteyenler adalet bakanlığı alımlarını da takip etmez, çoğu abartıyor (bunu yazan 12 yıllık zabıt katibi)

hayatixxx
Kapalı
22 Ocak 2022 19:47

burda yorum yapanlar rahatına aşırı düşkün, o yüzden adalet bakanlığını kötülüyorlar,

zazakat, 2 yıl önce
Derken anlayamadım ?

zazakat
Kapalı
22 Ocak 2022 19:49

Katip bey, ağır cezadayim ben yeni başladım. Biraz akıl verir misiniz
hayatixxx, 2 yıl önce

burda yorum yapanlar rahatına aşırı düşkün, o yüzden adalet bakanlığını kötülüyorlar,

hayatixxx
Kapalı
22 Ocak 2022 19:52

ben ağır cezada çalışmadım, göreve başladığımdan beri savcılıktayım

zazakat, 2 yıl önce
Katip bey, ağır cezadayim ben yeni başladım. Biraz akıl verir misiniz
25 Ocak 2022 11:31

memlekette olmanın avantajı çok, polislerin maaşı daha fazla sosyal hakları ve emekliliği daha iyi

zazakat
Kapalı
25 Ocak 2022 22:29

Sizce hangisi? :)
katibim yatıyorum, 2 yıl önce

memlekette olmanın avantajı çok, polislerin maaşı daha fazla sosyal hakları ve emekliliği daha iyi

26 Ocak 2022 07:28

ben memleketim de katibim. babam da polis. mevzuya oldukça hakimim yani :D

polislik yeri geldiğinde katiplikten kat kar daha zor ve iğrenç bi meslek oluyor. doğu görevi, tayinler vs illallah ettirebilir ama maaşı sosyal hakları ve emekliliğiyle karşılığını alıyorlar. memlekette katipliğin tek faydası yerin sabit kira derdin yok doğu derdin yok polislerden kesinlikle az çalışıyorsun. (katiplik kolay demiyorum)

ben polis olamadığım için katip oldum.(sağlıktan dolayı) imkanım olsa polisliği seçerdim.

Demtttt
Aday Memur
26 Ocak 2022 12:54

Anladım, teşekkürler cevaplar için
katibim yatıyorum, 2 yıl önce

ben memleketim de katibim. babam da polis. mevzuya oldukça hakimim yani :D

polislik yeri geldiğinde katiplikten kat kar daha zor ve iğrenç bi meslek oluyor. doğu görevi, tayinler vs illallah ettirebilir ama maaşı sosyal hakları ve emekliliğiyle karşılığını alıyorlar. memlekette katipliğin tek faydası yerin sabit kira derdin yok doğu derdin yok polislerden kesinlikle az çalışıyorsun. (katiplik kolay demiyorum)

ben polis olamadığım için katip oldum.(sağlıktan dolayı) imkanım olsa polisliği seçerdim.

conqieror
Şube Müdürü
31 Ocak 2022 17:49

polislik için bir mesleğiniz varsa ona göre rahat yerde çalışma şansınız var. 1,5 kat maaş ve ekstra

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi