Editörler : hugo.almeida
22 Ocak 2022 22:30   

Sözleşmeli öğretmen eş durumu

Eşim kadrolu ben atanırsam sözleşmeli olarak onun yanına kaç sene sonra eş durumu tayin isteyebilirim

24 Ocak 2022 11:13

goztepe1923
Aday Memur

en erken 3 yıl

24 Ocak 2022 20:58

Muallime154
Aday Memur

Hocam bizimle iletişime geçermisiniz 🙏

25 Ocak 2022 04:10

Eylem Karagöz
Aday Memur

Ben 1 yıl diye biliyorum

25 Ocak 2022 15:59

murattkucukk
Genel Müdür

eşin yanına gelsin

25 Ocak 2022 16:13

neolacakbuhalim
Aday Memur

Sözleşmeliden kadrolu öğretmenliğe 3 yıl dolunca geçersiniz. Bu da hangi döneme denk gelirse gelsin farketmez eş durumu tayini istersiniz.

25 Ocak 2022 16:28

xyzaxyz
Aday Memur

Sözleşmeliden kadrolu öğretmenliğe 3 yıl dolunca geçersiniz. Bu da hangi döneme denk gelirse gelsin farketmez eş durumu tayini istersiniz.

neolacakbuhalim, 5 ay önce - Alıntıya git
Eş durumu her durumda zorunlu hizmeti düşürür diyorlar . Kadrolu mu olmak lazım anlamadım . Diyelim ben sözleşmeliyim ve evlendim . Eşim öğretmen değil . Zorunlu hizmetim düşüyor ve onun yanına gidiyor muyum ?
25 Ocak 2022 22:28

neolacakbuhalim
Aday Memur

Kadroya gecmenizle zorunlu hizmetin bir alakası yok. Eğer eşiniz kadrolu öğretmen ve zorunlu hizmetini yapmışsa siz de başka bir şehirden eş durumu tayiniyle eşinizin yanına giderseniz zorunlu hizmetten muaf olursunuz. Ama aynı şehirde farklı ilçeler arasında yapılan eş durumu tayininde zorunlu hizmetten muaf olmuyorsunuz. Ayrıca zorunlu hizmetten muaf olmanız için eşinizin öğretmen olması gerekiyor.

27 Ocak 2022 12:35

mavera001
Aday Memur

omarefe hocam tercih yaptınız mı

29 Ocak 2022 15:24

omarefe
Aday Memur

Hayır hocam tercih yapmayacağım maalesef

30 Ocak 2022 22:52

Afsafs
Şef

Kadroya gecmenizle zorunlu hizmetin bir alakası yok. Eğer eşiniz kadrolu öğretmen ve zorunlu hizmetini yapmışsa siz de başka bir şehirden eş durumu tayiniyle eşinizin yanına giderseniz zorunlu hizmetten muaf olursunuz. Ama aynı şehirde farklı ilçeler arasında yapılan eş durumu tayininde zorunlu hizmetten muaf olmuyorsunuz. Ayrıca zorunlu hizmetten muaf olmanız için eşinizin öğretmen olması gerekiyor.

neolacakbuhalim, 5 ay önce - Alıntıya git
Bu daha önceden de böyle miydi? Eşin kamu personeli olması, zorunlu hizmetten muaf etmez mi? Böyle tanıdığım birkaç arkadaşım var...
Toplam 10 mesaj