Editörler : hugo.almeida
23 Ocak 2022 01:34   

Herkesin öğretmen olmak istemesi
Arkadaşlar diğer forumlarda da farkediyorum herkes okudugundan pişman keşke egitim fakuktesi okusaydim sinif ogrt okusaydim ilk mat okusaydim diyee pismanliktalar acikcasi bazen bende bu düşüncelere girdigim doğrudur. Siz bu konu hakkinda ne düşünüyorsunuz
23 Ocak 2022 01:39

Canan Rakip
Aday Memur

Ben de aynı düşüncedeyim. Kamuda memurum ama keşke öğretmenlik okusaydım öğretmenlik bence en güzel meslek

23 Ocak 2022 01:43

enns16
Memur

Ben de aynı düşüncedeyim. Kamuda memurum ama keşke öğretmenlik okusaydım öğretmenlik bence en güzel meslek

Canan Rakip, 5 ay önce - Alıntıya git
Bende mühendislik son sinif öğrencisiyim ve açıkçası bu sırra bu düşünceler beni de yıprattı artık yok göstericek ne olur ne olucak hayırlısı
23 Ocak 2022 15:38

ekonomik.çöküüş
Şef

Bir Avrupa veya Balkan ülkesinde tanıdığınız varsa şimdiden kaçıp kurtulmanın yollarını arayın.Çünkü artık öğretmenlik de kurtaramayacak kimseyi.Bundan sonrası adım adım Suriye gibi olmakla sonuçlanacak,çok daha kötü yıllar bizleri bekliyor yani.

23 Ocak 2022 21:32

kirazcicegi-sakura
Aday Memur

Branş ögretmenlikleri türk dili e. Öğretmenliği mesela her yerde yok bu yuzden çoğunlukla fen-edebiyat tercih ediliyor, diger fakultelerde ise özel sektörde insanlara hak ettikleri verilmiyor, şartlar ağir, sigorta düzgün ödenmiyor, sürekli işten çıkarılması korkusu ve herkesin büyüksehirlerde yaşamak zorunda kalmasina sebep oluyor, ayrica kamuda diger memurluklarin kontenjani da her sene geçtikçe o kadar azaldi ki herkes 90 puan civarina yığıldı neredeyse cok üzücü.

25 Ocak 2022 20:27

crabnet355
Müsteşar Yardımcısı

Canan Rakip, 5 ay önce - Alıntıya git
Öğretmenim ben de memur olmaya çalışıyorum.Meb Ünvan değişikliği ile Sosyal Çalışmacı alsa hemen sosyal çalışmacı olacağım.Öğretmenlik dışarıdan göründüğü gibi değil psikolojik olarak çok yıpratıcı bir iş..Ancak çok vurdumduymaz çok umursamaz insansanlara göre..
26 Ocak 2022 10:33

sarginSARGIN
Şube Müdürü

Bende öğretmenim memur olmaya çalışıyorum milli egitime

26 Ocak 2022 19:55

xyzaxyz
Aday Memur

Hocalarım öğretmenlikten MEM lere nasıl geçebiliyoruz bilginiz var mı??? Prosedür nedir, kaç yıl öğretmenlik yapmak gerekir? Sözleşmeli öğretmen MEM de memur olabilir mi? Nereye dilekçe vermemiz gerek? Kendi şehrimizdeki MEM e başvurabiliyor muyum?

Toplam 7 mesaj