Editörler : E.Kayı Han
23 Ocak 2022 23:10   

Yd kararı ve parasal haklar

Bu konu da bir aciklama yapip soru soracagim bilgisi olan olup cevap verirse teşekkür ederim.

23 Ocak 2022 23:16

Yokluk123
Aday Memur

Danistay ilk derece mahkemesi yd karari ile goreve dondum. Yd kararinda parasal haklar ile alakali hic bir hukum kurulmamistir.

Goreve baskadiktan sonra dilekce ile kurumdan geriye donuk haklarımı talep ettim. Genel müdürlüğün ilgili birim yoneticisinin cevabi özetle sözleşmeli çalışan personel sözleşme imzalamadigi sürelerin parasını alamaz diye görüş bildirmiş. Bu durumda akla 2 soru geliyor.

1 - yd karari veren danistaya ek dikekce ile başvuruda bulunup özlük haklari konusunda ek karar talep edilebilir mi ?

2- genel müdürlükçe verilen cevapla idare mahkemesinde dava mi açmak gerekir .

Bu konuda fikri olan varsa paylaşabilir mi ?

24 Ocak 2022 00:40

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
Hangi kurumda çalışıyorsunuz
24 Ocak 2022 01:45

Yokluk123
Aday Memur

Cte.

24 Ocak 2022 01:46

Yokluk123
Aday Memur
Hangi kurumda çalışıyorsunuz
Kayıhan2020, 4 ay önce - Alıntıya git

Ceza ve tevkif evleri

24 Ocak 2022 14:11

lakkidi
Şef

Danistay ilk derece mahkemesi yd karari ile goreve dondum. Yd kararinda parasal haklar ile alakali hic bir hukum kurulmamistir.

Goreve baskadiktan sonra dilekce ile kurumdan geriye donuk haklarımı talep ettim. Genel müdürlüğün ilgili birim yoneticisinin cevabi özetle sözleşmeli çalışan personel sözleşme imzalamadigi sürelerin parasını alamaz diye görüş bildirmiş. Bu durumda akla 2 soru geliyor.

1 - yd karari veren danistaya ek dikekce ile başvuruda bulunup özlük haklari konusunda ek karar talep edilebilir mi ?

2- genel müdürlükçe verilen cevapla idare mahkemesinde dava mi açmak gerekir .

Bu konuda fikri olan varsa paylaşabilir mi ?

Yokluk123, 4 ay önce - Alıntıya git
Öncelikle mahkemeye tekrar dilekçe ver. Parasal hakları ozellikle talep ettiğini de şöyle. Esas kararda onun hakkında da hüküm kursunlar.
24 Ocak 2022 16:07

Yokluk123
Aday Memur
Öncelikle mahkemeye tekrar dilekçe ver. Parasal hakları ozellikle talep ettiğini de şöyle. Esas kararda onun hakkında da hüküm kursunlar.
lakkidi, 4 ay önce - Alıntıya git

Zaten ana dilekcem de var. Ama bu donem de calismadigim icin icra evraklari geliyor ve odemekte zorlaniyorum. Bu sebeple ara karar talep etsem olur mu ?

28 Ocak 2022 13:53

lakkidi
Şef

Zaten ana dilekcem de var. Ama bu donem de calismadigim icin icra evraklari geliyor ve odemekte zorlaniyorum. Bu sebeple ara karar talep etsem olur mu ?

Yokluk123, 4 ay önce - Alıntıya git

yd kararının herhangi bir yerinde davacının haketmiş olduğu parasal hakların da ödenmesi gerek gibi bir cümle yok mu?

şundan dolayı ek dilekçe ver diyorum, yd kabul kararları esas karar yazılırken genelde copy paste yaparak aktarılır karara. parasal hakları özellikle belirt ki arada kaynamasın bu yapılırkenç

29 Ocak 2022 19:58

Yokluk123
Aday Memur

yd kararının herhangi bir yerinde davacının haketmiş olduğu parasal hakların da ödenmesi gerek gibi bir cümle yok mu?

şundan dolayı ek dilekçe ver diyorum, yd kabul kararları esas karar yazılırken genelde copy paste yaparak aktarılır karara. parasal hakları özellikle belirt ki arada kaynamasın bu yapılırkenç

lakkidi, 4 ay önce - Alıntıya git

Ben de diyorum ki hazir yd karari cikmis iken dilekce ile talep versem tekrar ara karar cikartilip maddi ve manevi haklarin iadesi diye kabul görür mu ?

31 Ocak 2022 16:36

lakkidi
Şef

ara karar ile esas karara ait hüküm kuramaz mahkeme

10 Mart 2022 14:13

Metalik-Siyah
Aday Memur

yd kararlarında parasal haklar yazmaz, esas kararda buna dair hüküm kurulur, talep dilekçesi ver

Toplam 10 mesaj