Editörler : gubaz
23 Ocak 2022 23:38   

Ekpss Bilgi edinme
Merhaba arkadaşlar nitelikli kadrodan tekniker olarak atanan biri teknikerlik görevini işi yapamayacak durumdaysa örneğin görme engeli biri elektronik teknikeri olarak atanıp ama tekniketlik görevini yapamayacak durumdaysa atanması ne olur bu durumda bu konuda bilgisi olan var mi
24 Ocak 2022 01:38

onuravci36@windowsli
Aday Memur

O zaman atama iptal olur cunku o görevi yaparken bunu biliyordunuz neden tercih ettiniz derler..

24 Ocak 2022 07:23

Yaman 7272
Aday Memur

O zaman atama iptal olur cunku o görevi yaparken bunu biliyordunuz neden tercih ettiniz derler..

onuravci36@windowsli, 4 ay önce - Alıntıya git
Onlarda bu kadroyu açmasinlar derim bende çünkü tüm şartları taşıdığın icin tercih ettim derim
24 Ocak 2022 08:18

AmudaKalkanSolucan
Aday Memur

Kişi açık olan başka bir pozisyonda deneniyor genelde. Kazanılmış hakkın tabidir ve feshedilemez (Terör olayları, yüz kızartıcı suç, 657 'nin belirttiği soruşturmalar vb. dışında.) Böyle çok arkadaşım var. Sıkıntı etmene gerek yok.

24 Ocak 2022 09:46

Yaman 7272
Aday Memur

Kişi açık olan başka bir pozisyonda deneniyor genelde. Kazanılmış hakkın tabidir ve feshedilemez (Terör olayları, yüz kızartıcı suç, 657 'nin belirttiği soruşturmalar vb. dışında.) Böyle çok arkadaşım var. Sıkıntı etmene gerek yok.

AmudaKalkanSolucan, 4 ay önce - Alıntıya git
Yani teknikerlik görevi yapmamayıp teknikerlik maaşı alacak değil mi ayrıca masa bası işi yapacak yani
24 Ocak 2022 10:18

imparatorfa
Aday Memur
Yani teknikerlik görevi yapmamayıp teknikerlik maaşı alacak değil mi ayrıca masa bası işi yapacak yani
Yaman 7272, 4 ay önce - Alıntıya git
Kardeş , kılavuzu oku ya da okuttur bir yakınına , kılavuzda yazıyor ki atandığınız kadroda çalışabilir durumda olma kuralı var . Yani mesela kendi adıma konuşuyorum isitme konusunda sıkıntım var benim atandim cagri merkezine ama işimi yapamıyorum alayım maaşımı bana da yapabileceğim iş versinler. Yok öyle yağma . Veya görme engelli vatandaş atandi şoför oldu ama arabayı kullanamıyor haliyle , al maaşı otur aşağı yok öyle yağma
24 Ocak 2022 16:54

nurtanes
Genel Müdür

Bu Atandığınız kuruma göre değişir. kabul ede bilir de, iptal ede bilir de.

Bu Ekpss sistemini biz çözene kadar, büyük ihtimal sınav ortadan kalkmış olur. :)

Yani arkadaşlar; kurumda tekniker eksikliği var ki kurum alıma çıkmış. tercihte bulunurken lütfen bu ayrıntıyı dikkate alalım. Bazı kurumlar tekniker olarak alım yaptığında o işi yaptırmıyor. Hizmetli olarak görev yaptıra biliyor. fakat ünvan tekniker oluyor. Bu durum sanırım engel durumuna göre değişebiliyor. Bizim ne dediğimiz den çok kurumun ne dediği önemli.

24 Ocak 2022 17:58

Yaman 7272
Aday Memur

Bu Atandığınız kuruma göre değişir. kabul ede bilir de, iptal ede bilir de.

Bu Ekpss sistemini biz çözene kadar, büyük ihtimal sınav ortadan kalkmış olur. :)

Yani arkadaşlar; kurumda tekniker eksikliği var ki kurum alıma çıkmış. tercihte bulunurken lütfen bu ayrıntıyı dikkate alalım. Bazı kurumlar tekniker olarak alım yaptığında o işi yaptırmıyor. Hizmetli olarak görev yaptıra biliyor. fakat ünvan tekniker oluyor. Bu durum sanırım engel durumuna göre değişebiliyor. Bizim ne dediğimiz den çok kurumun ne dediği önemli.

nurtanes, 4 ay önce - Alıntıya git
Haklısınız kesinlikle mesela ben de sgk da memurum bilgiseyar kullanamıyorum görme engeli olduğum icin ama santralle bakıyorum ayrıca elektronik teknolojisi bölümünü bitirdim bu yıl aceba tercih edeceğim kurum bana be yaptıracak
24 Ocak 2022 23:31

tnsrkn
Daire Başkanı
Kurum amiriniz sizi idare ettikten sonra hic bir sıkıntı olmaz merak etmeyin. Teknikerlik yapmazsın masa başı çalışırsın tekniker maaşı alırsın. Sanmayın ki sağlam teknikerler sadece teknikerlik yapıyor. Bir sürü masa başı çalışan tekniker unvanlı memur var kurumlarda. Merak etmeyin
26 Ocak 2022 09:31

robotik şanzıman
Aday Memur
Kardeş , kılavuzu oku ya da okuttur bir yakınına , kılavuzda yazıyor ki atandığınız kadroda çalışabilir durumda olma kuralı var . Yani mesela kendi adıma konuşuyorum isitme konusunda sıkıntım var benim atandim cagri merkezine ama işimi yapamıyorum alayım maaşımı bana da yapabileceğim iş versinler. Yok öyle yağma . Veya görme engelli vatandaş atandi şoför oldu ama arabayı kullanamıyor haliyle , al maaşı otur aşağı yok öyle yağma
imparatorfa, 4 ay önce - Alıntıya git

Yerleştirme ve atama yapılmayacak haller

MADDE 14- (1) Halen memur olarak çalışmakta olanlar, başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar ile bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolar hariç olmak üzere bu Yönetmelik kapsamında yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz.

(2) Diğer kanunlarla memurluğa atanmaları engellenen adaylar da bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz.

(3) EKPSS veya kura sonucuna göre yerleştirildiği halde atama için aranılan koşulları taşımayan veya istenilen belgeleri süresi içerisinde getirmeyen adayların atamaları yapılamaz.

(4) EKPSS ve kura sonucuna göre yerleştirilmiş olmak bu maddede sayılanlar için herhangi bir hak teşkil etmez.

(5) (Değişik: 25/1/2018-2018/11227 K.) Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde EKPSS ve kura sonucuna göre herhangi bir kadroya yerleştirilen adaylar daha sonra yapılacak yerleştirmelere geçerliliği devam eden aynı eğitim düzeyine ait EKPSS puanı veya kura kaydıyla başvuru yapamaz.

Toplam 9 mesaj