Editörler : crops35
25 Ocak 2022 03:31   

Aynı anda hem lisans hem de önlisans öğrencisi olan biri önlisans KPSS'ye girebilir mi?

Şu an Anadolu AÖF maliye (4/4), Atatürk AÖF bilgisayar programcılığı (2/2) öğrencisiyim, bu sene KPSS'ye girmeyi düşünüyorum inşallah; ama önlisans sınavına girmek istiyorum, lisans mezunu olan biri aynı zamanda önlisans mezunu olsa sadece lisans KPSS'ye girebiliyor diye biliyorum, lisans KPSS tarihi 31.07.2022, önlisansın tarihi 02.10.2022, mezuniyet ise haziran ayında oluyor.

Ben iki bölümü aynı aynda götürdüğüm için önlisans KPSS'ye girme hakkım var mı, yoksa önlisansa girebilmek için lisans bölümünü 1 sene dondurmam veya uzaması için alttan birkaç ders mi bırakmam gerekiyor?

25 Ocak 2022 09:46

crops35
Editor

Lisanstan mezun olduğunuzda önlisans sınavına giremezsiniz.Üst öğrenimden girebilirsiniz.

25 Ocak 2022 09:57

WinterSoldier
Genel Müdür

Lisansını dondurmuna gerek yok dostum 1 ders bile bıraksan, önlisanstan mezun olup önlisansa girebilirsin.

25 Ocak 2022 18:21

Pence4
Aday Memur

Lisanstan mezun olduğunuzda önlisans sınavına giremezsiniz.Üst öğrenimden girebilirsiniz.

crops35, 4 ay önce - Alıntıya git

Cevap için teşekkür ederim.

25 Ocak 2022 18:24

Pence4
Aday Memur

Lisansını dondurmuna gerek yok dostum 1 ders bile bıraksan, önlisanstan mezun olup önlisansa girebilirsin.

WinterSoldier, 4 ay önce - Alıntıya git

Cevap için teşekkür ederim.

Toplam 4 mesaj