Editörler : gubaz
25 Ocak 2022 15:11   

Mevcut ekonomik krize ek olarak şartlar daha da kötüye giderse öğretmenliği bırakır mısınız?

merhaba,

halihazırda bulunulan ekonomik krize ek olarak yabancı para birimleri karşısındaki maaşımız daha düşerse (örn : maaşımız 300 doların da altına düştüğü varsayılırsa) öğretmenlik mesleğini bırakır mısınız ?

halihazırda geçinmek dahi çok zor.

25 Ocak 2022 15:31

Euphratestigris
Aday Memur

Valla ben bu sene optisyenlik kazandım. Seneye bitecek inşallah. Biter bitmez istifamı basıp gideceğim. Gider optikçide çalışırım en azından serseri, tembel öğrencisiyle, kendini bişey sanan ilgisiz veliyle iş bilmez idarecisiyle birsürü saçmasapan gereksiz kağıt kürek işiyle uğraşmam artık. Lanet olsun böyle düzene. Boşuna okumuş, sınavlara girmiş öğretmen olmuşuz.

25 Ocak 2022 15:31

fener66
Müsteşar Yardımcısı
Bırakınca ne yapacağına bağlı bu.
25 Ocak 2022 15:54

Muceza
Aday Memur
Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım. Ek iş yapan öğretmen çok. Biz de başlarız hocam.
25 Ocak 2022 16:17

bayram-48-48
Memur
Yahu niye bırakalım.
25 Ocak 2022 16:18

rodiva
Daire Başkanı
Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım. Ek iş yapan öğretmen çok. Biz de başlarız hocam.
Muceza, 4 ay önce - Alıntıya git

ek iş derken ?

657 nin ilgili maddelerinden haberdarsınızdır herhalde.

25 Ocak 2022 16:31

Muceza
Aday Memur

ek iş derken ?

657 nin ilgili maddelerinden haberdarsınızdır herhalde.

rodiva, 4 ay önce - Alıntıya git
Ben kanundan haberdarım hocam. Siz bihabersiniz herhalde bir çok memurun kayıtsız olarak ek iş yaptığından.
25 Ocak 2022 16:36

rodiva
Daire Başkanı
Ben kanundan haberdarım hocam. Siz bihabersiniz herhalde bir çok memurun kayıtsız olarak ek iş yaptığından.

olabilir tabi de. şöyle düşündüm kendim okuduğmda nerdeyse (ek iş denebilecek) tüm opsiyonlar kapalı gibi.

kayıtsız derken ne demek istediniz tabi orayı da anlamadım.

biraz açabilirseniz seviniriz.

25 Ocak 2022 16:39

Kagiş
Genel Müdür

42 yaşındayım. Diyelim ki bıraktım mesleği. Bu saatten sonra bu rahata ve rutine alışmışken ne iş yapacağım!? Ya da kim bana iş verir? Bu yaştan sonra patron kahrı mı çekeceğiz!? Çoluk çocuk başımızda bize patronluk taslayacak biz de: Tabi efendim, olur efendim mi diyeceğiz!?

Hadi iş kurayım desem, yahu ben memuroğlu memurum! Ticaretten hiç anlamam ve katakulli işleri beceremem ki!? Aile komple memur!

Sözün kısası, bırakan bıraksın efendim ben yoluma devam ediyorum! Size iyi maceralar

25 Ocak 2022 16:42

Fakir Da Vinci
Daire Başkanı

eli kalem tutan adam kolay kolay başka iş de yapamaz karın tokluğuna da olsa kimse bırakmaz işini benim bir arkadaş akademiyenliği bıraktı zeytin yetiştiriyor daha çok kazanıyor böyle daha çok kaazandırcak iş varsa herkes bırakır

25 Ocak 2022 17:31

halis4242
Şube Müdürü

Valla ben bu sene optisyenlik kazandım. Seneye bitecek inşallah. Biter bitmez istifamı basıp gideceğim. Gider optikçide çalışırım en azından serseri, tembel öğrencisiyle, kendini bişey sanan ilgisiz veliyle iş bilmez idarecisiyle birsürü saçmasapan gereksiz kağıt kürek işiyle uğraşmam artık. Lanet olsun böyle düzene. Boşuna okumuş, sınavlara girmiş öğretmen olmuşuz.

Euphratestigris, 4 ay önce - Alıntıya git

Ben de Aile bakanlığında çalışmak istiyorum, bi fırsatını bulursam geçecem inşaallah, varsın tatilim olmasın kafam biraz olsun rahat olsun 🤔

25 Ocak 2022 17:46

Muceza
Aday Memur

olabilir tabi de. şöyle düşündüm kendim okuduğmda nerdeyse (ek iş denebilecek) tüm opsiyonlar kapalı gibi.

kayıtsız derken ne demek istediniz tabi orayı da anlamadım.

biraz açabilirseniz seviniriz.

rodiva, 4 ay önce - Alıntıya git
Değerli hocam kayıtsız derken eşi,kardeşi,arkadaşı vb kişilerin kimliği ile iş kurup kazanç sağlamaktan bahsediyorum. Benzer örnekler çoğaltılabilir...
25 Ocak 2022 17:53

rodiva
Daire Başkanı
Değerli hocam kayıtsız derken eşi,kardeşi,arkadaşı vb kişilerin kimliği ile iş kurup kazanç sağlamaktan bahsediyorum. Benzer örnekler çoğaltılabilir...

sağolunuz.

25 Ocak 2022 20:47

okuryazar3
Müsteşar

İhale alabilirsem:))Hele de Vekil mebbbuus parlementer gibi seçilmiş seçkinliğe terfii edersem neden olmasın:))

Yahu 400 bin üzeri atanamayan öğretmen varken bu çok acaip bir konu bence..

25 Ocak 2022 22:31

yorguntarihçi
Genel Müdür

Ben de Aile bakanlığında çalışmak istiyorum, bi fırsatını bulursam geçecem inşaallah, varsın tatilim olmasın kafam biraz olsun rahat olsun 🤔

halis4242, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam aile bakanlığında genel geçer tanımla dairede iş bulursanız rahat edebilirsiniz fakat birde sevgi evleri boyutu var ki okuldaki öğrencileri aratmayan türleri mevcut. Bu ihtimalide göz önünde bulundurunuz

25 Ocak 2022 22:55

halis4242
Şube Müdürü

Hocam aile bakanlığında genel geçer tanımla dairede iş bulursanız rahat edebilirsiniz fakat birde sevgi evleri boyutu var ki okuldaki öğrencileri aratmayan türleri mevcut. Bu ihtimalide göz önünde bulundurunuz

yorguntarihçi, 4 ay önce - Alıntıya git

Eyvallah teşekkürler sayın Hocam.

26 Ocak 2022 00:13

erdem.k88
Genel Müdür
Son zamanlarda çok fazla düşünmeye başladım bu durumu .alternatifim ya özel sektör ya da MEB veya başka bir bakanlıkta mühendislik yapmak. Bakalım neye karar vereceğiz
26 Ocak 2022 08:08

azizak
Şef

nası bi soru herkes her zaman imkanlar içinde iyi olanı tercih eder, dünde öyle idi bugunde öyle yarında öyle sonraki günde öyle olacak

26 Ocak 2022 10:42

HakanMatt
Şef
Bırakıp asgari ücretle mi çalışalım
31 Ocak 2022 10:55

skramz
Şef

Bu tarz bir şey yapacak olanın risk alması gerekir. Bazı arkadaşlar alamam demiş. Kendine güvenen risk alsın yapsın. Daha çok bunu yapacak olanlar yaşça biraz genç olan kişiler olacaktır diye düşünüyorum. Küçük çocuğu olanlar veya borcu olanlar bu iie girişemez diye düşünüyorum.

Toplam 19 mesaj