Editörler : gubaz
28 Şubat 2022 21:22

Ulubahtlı07
Memur

Hocam soruyu anladim zaten. Arada elestiri de yaptim. Ve farkindaysaniz ilk mesajinizda sunu yazmissiniz.

Nobetci ogretmen once olmak uzere diger ogretmenlere bos derse girme gorevi veriyoruz demissiniz.

Bu yazidan su anlasiliyor. Nobetci ogretmenin dersi varsa ve bosta baska bir ogretmen varsa, onu bos derse sokuyorsunuz. Nobetci olmadigi ve gorevi olmadigi halde derse sokuyorsunuz gibi anlasiliyor. Bu yqpilamaz, sikayet olursa ugrasirsiniz diyorum

sendikaci34, 7 ay önce - Alıntıya git
Bunu öğrendiğimiz iyi oldu. Bilgi için teşekkürler hocam
28 Şubat 2022 21:34

Bsrtye
Aday Memur

Bununla ilgili yönetmelik maddesi paylaşabilir misiniz?

28 Şubat 2022 23:06

sendikaci34
Kapalı

Degerli arkadaslar,

memurlar.net hurriyetci egitim sen olarak, bu konuda yaptigimiz calismayi yayinlamiyor ve yayinlayan sitelerin linkini atmamizi engelliyor.

Nobetci ogretmenin hangi hallerde derse girip girmeyecegi, hangi hallerde nasil ucretlendirilecegi, bu konudaki anayasaya aykirilik vb. her turlu detayi iceren bir calisma yaptik.

Dileyen arkadaslar ozelden mail adreslerini atarlarsa kendilerine ulastirabilirim.

28 Şubat 2022 23:41

halis4242
Şube Müdürü

1. Hangi yetki ile nobetci olmayan ogretmene derse gir dediniz bilemiyorum. Ogretmenler de bunu nasil kabul ettiler anlamasi zor. Ogretmen sikayet ederse baya bi ugrasirsiniz, benden soylemesi.

Nobetci olmayan ogretmeni, bos gecen derse sokamazsiniz. Bundan sonrasi derse giren nobetci ogretmenler icin gecerli.

2. Fiilen derse girmek derken, dersi mufredat kapsaminda yillik plana gore islemesi gerekiyor. Sadece sinifi susturmak ve baslarinda durmak isine ek ders odenmiyor.

3. Ogretmen derse girip, ders defterine konuyu yazip imzaladigi surece, direkt ek ders yapilirken ogretmene yazabilirsiniz. Bransi farkli da olsa farketmez.

4. Nobetci ve 30 saat dersi olan bir kultur dersi ogretmenini, raporlu ogretmen yerine derse soktuysaniz o parayi odeyemezsiniz.

sendikaci34, 7 ay önce - Alıntıya git

@Sendikacı34 Hocam, doğru diyorsunuz da sonuçta öğretmen 40 dk. o sınıfa giriyor, normal derse girdiği kadar yoruluyor ve zaman harcıyor sonuçta, yine de ek ders verilmesi gerekmez mi, yoksa bu; angaryadan öte geçmez!!?

03 Mart 2022 08:59

kutlay7
Daire Başkanı

Seni idareci yapanin ben..Okulunda görevlendirdigin ögretmenin fiilen,ek ders yazacak kadar derse girip girmedigini yorumlayamiyo musun?Tatmin edici cevap dedigin ne:Derste kac cumle kurmus,kac ogrenciye soz hakki vermis vs mi.Derse girip o gunku plani yerine getirir,ogrencilere mukayet olur ek dersini yazarsin.Kendi ek dersini yazarken böyke tatmin edici cevaplar ariyor musun?

Toplam 25 mesaj