Editörler : gubaz
25 Ocak 2022 22:56   

İlçe mem görevlendirmesi- bilişim mezunu
Merhaba arkadaşlar ilçe mem in görevlendirmesini istemeyen öğretmen dilekçe vererek görevlendirme iptali yapabilir mi? Nasıl bir prosedür işliyor. 2 okula birden gitmeme rağmen her dönem beni ısrarla bir okula görevlendiriyor ilçe mem. Diğer soru kardeşim bilişim öğretmeni eğitim fak mezunu meslek lisesinde çalışamıyor diye biliyoruz çünkü teknik mezunu olması gerekiyor. Mem görevlendirmesi halinde yanlış bir görevlendirme mi olur? Çünkü meslek lisesinde eğitim fak okuyan çalışamıyor Değerli yanıtınız için teşekkür ederim..
26 Ocak 2022 00:37

sendikaci34
Şef

Ben de bilisim teknolojileri ogretmeniyim. Evet kardesiniz teknik egitim fakultesi mezunu degil ise meslek liselerinde gorevlendirilemez. Meslek lisesinde kardesiniz, nobet haric olmak uzere haftada 29 saate kadar ekders alir. Ama hata ortaya cikarsa odenen bu ek ders kendisinden geri istenir. Eger boyle bir gorevlendirme var ise, talim terbiye kurulunun atama esaslari kararini ekine koyarak, ilce milli egitime dilekce ile basvursun.

Ilce mem gorevlendirmeyi, sadece norm fazlasi ogretmenler hakkinda yapabilir. Norm fazlasi misiniz? Kadronuzun oldugu okulda kac saat dersiniz var? Gorevlendirildiginiz okulda kac saat dersiniz var? Bransiniz nedir? Kendi norm hesabinizi yaptiniz mi? Okul idaresi norm belirlerken size teblig etti ve siz imzaladiniz mi? Ilcede sizin branstan norm fazlasi ve puani sizden dusuk oldugu halde gorevlendirilmeyen birisi var mi?

26 Ocak 2022 00:43

blueshouse
Aday Memur

Ben de bilisim teknolojileri ogretmeniyim. Evet kardesiniz teknik egitim fakultesi mezunu degil ise meslek liselerinde gorevlendirilemez. Meslek lisesinde kardesiniz, nobet haric olmak uzere haftada 29 saate kadar ekders alir. Ama hata ortaya cikarsa odenen bu ek ders kendisinden geri istenir. Eger boyle bir gorevlendirme var ise, talim terbiye kurulunun atama esaslari kararini ekine koyarak, ilce milli egitime dilekce ile basvursun.

Ilce mem gorevlendirmeyi, sadece norm fazlasi ogretmenler hakkinda yapabilir. Norm fazlasi misiniz? Kadronuzun oldugu okulda kac saat dersiniz var? Gorevlendirildiginiz okulda kac saat dersiniz var? Bransiniz nedir? Kendi norm hesabinizi yaptiniz mi? Okul idaresi norm belirlerken size teblig etti ve siz imzaladiniz mi? Ilcede sizin branstan norm fazlasi ve puani sizden dusuk oldugu halde gorevlendirilmeyen birisi var mi?

sendikaci34, 4 ay önce - Alıntıya git
İlk paragraf için teşekkür ederim krsinlikle dilekçeyle başvurup iptal ettirmeli bir daha vermeleri halinde. Diğer husus ilçe emrindeyim norm fazlası oluyorum haliyle. Tebliğ yapılmadı şans eseri okulun müdürü arayınca öğrenmiştim görevlendirildiğimi. Düşük puanlo var mı bilmiyorum. Bende bilişimciyim. İki okulda btr oluyorum bir de ilçe mem görevlendiriyor haliyle onu otomatik olarak iptal ediyorlar. Hem tebliğ edilmedi diye hemde btr valilik oluruyla alındığından bunu dikkate alıyorlar.
26 Ocak 2022 00:46

blueshouse
Aday Memur

Norm fazlası olup ilçe görevlendirmesini dilekçeyle iptal ettiren çok var. Ama gerekçe olarak ne yazılıyor bilmiyorum haliyle siz değerli meslektaşlarıma sormak istedim.
26 Ocak 2022 01:01

sendikaci34
Şef

Ilce emri nasil oluyor o konuda hic bilgim yok. Ben sendika temsilcisiyim, bir ornek olay anlatayim.

Bir ogretmen geldi ve ilcede kendisinden dusuk puanli ayni branstan norm fazlasi oldugu halde, torpili dolayisiyla onu degil beni gorevlendirdiler dedi. Yazili olarak, o branstan ilcede kac tane norm fazlasi ogretmen oldugunu puanlariyla beraber isteyin dedim. Ilceden "kisisel bilgi" gerekcesiyle verilmemis. Yani bunun arkasina saklanarak, nerede torpili olmayan biri varsa onu gorevlendiriyorlar.

Ben gittim ve ilceden seften bu bilgiyi sozlu istedim. Bana verdi. Ilce muduru ile gorustum ve sikayetci olacagimi soyledim. Sonucta iptal ettirdim. Dusuk puanliyi gorevlendirmediler ama bu arkadasi da gorevlendirmediler sonucta.

Tavsiyem sendika temsilcinize ulasin, bilgileri ogrensin ve geregini yapsin. Istanbulda iseniz bana ozelden ulasin.

26 Ocak 2022 01:05

blueshouse
Aday Memur

Ilce emri nasil oluyor o konuda hic bilgim yok. Ben sendika temsilcisiyim, bir ornek olay anlatayim.

Bir ogretmen geldi ve ilcede kendisinden dusuk puanli ayni branstan norm fazlasi oldugu halde, torpili dolayisiyla onu degil beni gorevlendirdiler dedi. Yazili olarak, o branstan ilcede kac tane norm fazlasi ogretmen oldugunu puanlariyla beraber isteyin dedim. Ilceden "kisisel bilgi" gerekcesiyle verilmemis. Yani bunun arkasina saklanarak, nerede torpili olmayan biri varsa onu gorevlendiriyorlar.

Ben gittim ve ilceden seften bu bilgiyi sozlu istedim. Bana verdi. Ilce muduru ile gorustum ve sikayetci olacagimi soyledim. Sonucta iptal ettirdim. Dusuk puanliyi gorevlendirmediler ama bu arkadasi da gorevlendirmediler sonucta.

Tavsiyem sendika temsilcinize ulasin, bilgileri ogrensin ve geregini yapsin. Istanbulda iseniz bana ozelden ulasin.

Evet işte o beniö torpişim olmadığı için kimsenin gitmediği olullara verildim ama btr yazım önce geldiğimdem diğer görevlendirmem iptal olmuştu. Tekrar teşekkür ederim bir sorum olduğunda sizinle iletişime geçerim.
26 Ocak 2022 07:33

ekpss3347
Aday Memur

Bilişimciler nerede diyince sesiniz çıkmıyor. Beter olun.

26 Ocak 2022 10:44

sendikaci34
Şef

Bilişimciler nerede diyince sesiniz çıkmıyor. Beter olun.

ekpss3347, 4 ay önce - Alıntıya git

Sakin ol sampiyon. Noldu hayirdir, ne zaman bilisimciler nerede dedin, hangi konuda dedin, bir detaylandir da hatamizi bilelim.

Toplam 7 mesaj