Editörler : supporters.
26 Ocak 2022 22:10

Dr. öğ. üyesi başvuru sonucunu öğrenmek

Merhaba. Dr. öğretim üyesi başvurusu yaptıktan sonra kabul edilmemiş olanlara bilgi veriliyor mu, yoksa yeterince bekleyip kabul edilmediğimizi bu şekilde mi anlıyoruz? Bildiğim kadarıyla kazananlar üniversite sitesinde ilan edilmiyor.

MustafaEsk26
Yasaklı
26 Ocak 2022 22:32

Posta yoluyla size tebligat gonderirler. Itiraz etmeyin diye genelde aldıkları kişiyi açıklamazlar. Böylelikle istediklerini alırlar.

donurh
Daire Başkanı
26 Ocak 2022 23:39

teşekkürler, anladım.

MustafaEsk26
Yasaklı
27 Ocak 2022 00:00

Rica ederim iyi geceler
donurh, 2 yıl önce

teşekkürler, anladım.

donurh
Daire Başkanı
27 Ocak 2022 00:06

Birde şunu sorucam: kazanan kişiye, güvenlik soruşturması tamamlandıktan sonra mı haber yollyuorlar, önce mi?

MustafaEsk26
Yasaklı
27 Ocak 2022 08:19

Resmi olarak önceden tebligat gönderiyorlar daha sonra güvenlik soruşturması yapılıyor. Gayresmi olarak eğer bir sıkıntı yoksa önceden arayıp hayırlı olsun diyiyorlar.
donurh, 2 yıl önce

Birde şunu sorucam: kazanan kişiye, güvenlik soruşturması tamamlandıktan sonra mı haber yollyuorlar, önce mi?

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
27 Ocak 2022 10:00

Elbette önce sonucu açıklayacaklar ve sizden giriş işlemleri için birtakım evraklar isteyecekler. Ondan sonra soruşturma ve göreve başlama tebligatı. Resmi ikametiniz aynı şehir ise ertesi gün, değilse 15 gün sonra işbaşı.

donurh
Daire Başkanı
27 Ocak 2022 17:24

Tamamdır, herkese çok teşekkürler.

suskun80
Memur
27 Ocak 2022 18:48

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'ne yaptığım başvuru uzun süre geçmesine rağmen tarafıma herhangi bir bildirim yapılmadı. Bunun üzerine ben aradım ve bana "Siz atanmadınız." dediler. Bunun bildirmeniz gerekmiyor mu dedim "Hayır" dediler. Peki neden atanmadığıma dair bir bilgilendirme yapacak mısınız deyince; "Açıklayamayız." dediler. Ben de peki, sizin de canınız sağolsun dedim ve Allah'a havale ettim. Bu dünyada, şu anki koşullar içinde çözülmeyeceğini biliyorum. Üzerine düşmedim.

MustafaEsk26
Yasaklı
27 Ocak 2022 19:15

Siz resmi bir başvuru yapmışsınız. Atalarımızın bir sözü var "DEVLET KONUŞMAZ YAZAR" size olumlu veya olumsuz bir dönüş yapmaları gerekiyor. Hakkınızı arayın kimseyi Allah'a havale ediyorum deyip bu tarz kul hakkı yiyen insanlara taviz vermeyin.
suskun80, 2 yıl önce

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'ne yaptığım başvuru uzun süre geçmesine rağmen tarafıma herhangi bir bildirim yapılmadı. Bunun üzerine ben aradım ve bana "Siz atanmadınız." dediler. Bunun bildirmeniz gerekmiyor mu dedim "Hayır" dediler. Peki neden atanmadığıma dair bir bilgilendirme yapacak mısınız deyince; "Açıklayamayız." dediler. Ben de peki, sizin de canınız sağolsun dedim ve Allah'a havale ettim. Bu dünyada, şu anki koşullar içinde çözülmeyeceğini biliyorum. Üzerine düşmedim.

recobayan
Aday Memur
27 Ocak 2022 23:30

Merhabalar, Fakülte yönetim kurulu tarafından rektörlüğe önerilen kişinin atamasının onaylanması ya da reddi ortalama kaç gün sürer, süreçle alakalı bilgisi olan arkadaş var mıdır? Bir de Atanma haberinizi telefonla arayarak size bildiren birim hangisiydi, fakülteden mi yoksa rektörlükten mi aranıyorsunuz acaba..?

MustafaEsk26
Yasaklı
28 Ocak 2022 10:38

Rektörlük bildirir. Ama fakülte atanirsaniz sizi önceden hayırlı olsun diye arayabilir. Sonuç yayınlandıktan sonra işe başlamanız çok uzun sürmez.
recobayan, 2 yıl önce

Merhabalar, Fakülte yönetim kurulu tarafından rektörlüğe önerilen kişinin atamasının onaylanması ya da reddi ortalama kaç gün sürer, süreçle alakalı bilgisi olan arkadaş var mıdır? Bir de Atanma haberinizi telefonla arayarak size bildiren birim hangisiydi, fakülteden mi yoksa rektörlükten mi aranıyorsunuz acaba..?

recobayan
Aday Memur
28 Ocak 2022 13:56

1 hafta önce fakülteyi aradım başvurumun sonucu ile alakalı olarak, direkt olumsuz olanlara tebligatlarını yolladık biz aslında dedi memur ama sizin evrak rektörlüğe gitti dedi ve kapattı 1haftadır ses yok bir daha arayıp sorsam mı beklesem mi bilemiyorum.. Peki bu bana aktarılan durumu nasıl değerlendirirsiniz olumlu ya da olumsuz olarak, umutlanmam doğru olur mu sizce? MustafaEsk26 Bu arada bir türlü cevabınızı seçip alıntı olarak kopyalayamadım ilk defa yazıyorum buraya çözemedim bir türlü...

donurh
Daire Başkanı
10 Mart 2022 19:18

Ben konuyu açmıştım, son durumu bildireyim: Başvurumun üzerinden 3 ay geçti ve bu arada defalarca aramama rağmen "ben bilmiyorum" cevabıyla karşılaştım. Ben de dün Cimer'e yazdım durumu.

eflatunn19
Aday Memur
19 Mart 2022 22:10

Merhaba, ben de doğuda bir üniversiteye aralık ayının sonunda başvurdum. Şuan mart ayındayız. Defalarca aramama rağmen bilgi vermediler, fakat bugün yöksis arama kısmında o bölüme yeni bir doktor öğretim üyesinin girişinin yapıldığını gördüm. Yakında jüri raporlarını isteyeceğim. Vermezlerse mahkemeye vereceğim. Giren kişinin 5 yayını ve 4 atıfı var ve bu kişinin puanı da bir hayli düşüktür eminim. Benim ise 15 yayın ve 80 atıfım var ve doçent kadrosuna atanabilecek kadar puanım mevcut. Bakalım ne olacak tekrar yazarım.

cazeg
Memur
20 Mart 2022 09:32

Benzer durum bende de var, kadro problemi yaşadığımdan ötürü Aralık sonu ilanlarında genel ilan olarak gördüğüm tek ilana başvurdum, Batı illerinden bir universiteye.

Rektörün katildigi bir ön eleme mülakatı yapıldı. Neyse girdik falan, sonra size resmi olarak posta ile haber edeceğiz denildi. Ama bundan kasıt duymuş bütün süreçler bitip kazanan atandıktan sonra kazanamayanlara posta ile yazı yollayacaklarmış.

Anladığım kadarıyla dava acilmasin istiyorlar ki benim de niyetim yoktu açmaya. Hatta bunu söyledim ben dava acmayacagim neticeyi söyleyin diye ama söylemediler hala süreç bitmedi diyorlar.

Yöksis aklıma gelmemişti şimdi baktım ama yeni bir hareketlilik yok. Olcagini zaten sanmiyorum zira şu ana kadar alacakları kisiyi çoktan deneme dersine çağırmış olmalilardir. Ama yine de bir cevap alamamak oldukça sinir bozucu.

donurh
Daire Başkanı
20 Mart 2022 22:11

Yöksisten nasıl kontrol ediliyor bilmiyorum, benim akademik kadrom yok ve sisteme giriş yapamıyorum. Bu arada 15 yayın demişsiniz, merak ettim, sayısal bir bölümde misiniz?

eflatunn19, 2 yıl önce

Merhaba, ben de doğuda bir üniversiteye aralık ayının sonunda başvurdum. Şuan mart ayındayız. Defalarca aramama rağmen bilgi vermediler, fakat bugün yöksis arama kısmında o bölüme yeni bir doktor öğretim üyesinin girişinin yapıldığını gördüm. Yakında jüri raporlarını isteyeceğim. Vermezlerse mahkemeye vereceğim. Giren kişinin 5 yayını ve 4 atıfı var ve bu kişinin puanı da bir hayli düşüktür eminim. Benim ise 15 yayın ve 80 atıfım var ve doçent kadrosuna atanabilecek kadar puanım mevcut. Bakalım ne olacak tekrar yazarım.

donurh
Daire Başkanı
20 Mart 2022 22:26

Şimdi Üniversite sitesine baktım, birisi alınmış görünüyor. Başvurduğum bölüm Şırnak Ün. GSF içinde henüz açılmamış olan sinema bölümüydü ve alım şartlarında da sinema mezunu olma şartı vardı. Fakültenin dekanı ise Hacettepe'den bir prof ve resim bölümü akademisyeni. Kazanan kişinini adını araştırdığımda ise boyama, geleneksel kıyafetler gibi sinemayala ilgisi olmayan işlerde adının geçtiğini gördüm. Şu an bölümde tek akademisyen var ve muhtemelen daha uzun bir süre de bölüm açılmayacak ama oradaki akademisyen maaş alacak. Ben bu kişinin alım şartlarını taşıyıp taşımadığını kesin olarak öğrenmek istiyorum ama fakülteyi ne zaman arasam hiç kimse hiç bir bilgi vermiyor. Sırf bilgi almak için dava mı açmam gerek? Cimer ise daha önceki deneyimlerimden biliyorum ki, hiç bir işe yaramıyor.

eflatunn19
Aday Memur
27 Mart 2022 20:25

Google a yöksis arama yazın. Siteye girin. Solda üniversiteler var oradan istediğiniz üniversiteyi seçin. Sol aşağı kısımdan bölümü de seçince bölümde kimler atalı görebiliyorsunuz.

Bölümüm sayısal hocam evet.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi