Editörler : gubaz
27 Ocak 2022 13:09   

Özlük dosyası
Merhaba haftaya pazartesi günü tercih sonuçlarım açıklanıyor. Özlük dosyalarını şimdiden hazırlamam gerekir mi? İlçe mem ve okul için ayrı özlük dosyaları mı hazırlayavağkö
27 Ocak 2022 13:10

Dubibubi
Aday Memur
*hazırlayacağım?
27 Ocak 2022 13:22

sinelt
Daire Başkanı
Siz neden özlük dosyası hazırlayacaksınız ki hocam anlayamadım tam olarak???
27 Ocak 2022 13:29

araftaki vatandaş
Memur
Siz neden özlük dosyası hazırlayacaksınız ki hocam anlayamadım tam olarak???
sinelt, 4 ay önce - Alıntıya git

öyle zannediyor :)

27 Ocak 2022 13:35

sinelt
Daire Başkanı

öyle zannediyor :)

araftaki vatandaş, 4 ay önce - Alıntıya git
:)
27 Ocak 2022 16:21

Dubibubi
Aday Memur
:)
Gruplarda ve bazı ilçe memlerde özlük dosyasını satın almamız gerektiği söylenmiş. Evet öyle zannediyorum.
27 Ocak 2022 16:31

Cancansel
Aday Memur
Gruplarda ve bazı ilçe memlerde özlük dosyasını satın almamız gerektiği söylenmiş. Evet öyle zannediyorum.
Dubibubi, 4 ay önce - Alıntıya git
Özlğk dosyasının sizinle alakası yok hocam. Okul idaresinin işi.
27 Ocak 2022 17:28

sinelt
Daire Başkanı
Dubibubi, 4 ay önce - Alıntıya git
Dalga geçmek amacıyla yazmadım zaten hocam yanlış anlamayın. Benim bilmediğim Bi şey mi var Bi değişiklik vs anlayamadığım için sordum. Arkadaşın da dediği gibi sizin özlük dosyanızla ilgili yapacak Bi şeyiniz yok merak etmeyin.
27 Ocak 2022 18:13

Kagiş
Genel Müdür

Bu yeni atanan arkadaşlara ya da atanacak olanlara pedagojik formasyon eğitiminde ilçe ya da il mem stajları şeklinde eğitimler yaptırılmalı! Uyum eğitimi, temel eğitim, hazırlayıcı eğitim falan hepsi hikaye! Bu arkadaşları önce il-ilçe mem'lere staja gönderip terminolojiyi, genel işleyişi, evrak, arşiv, şef, memur... vs'yi görüp anlamalarını sağlayacaksınız ki ancak o zaman bu sayfada mantıklı başlıkların açılıp soruların sorulduğunu görebiliriz!? Özlük dosyası hazırlamak nedir yahu!? Sen atandığın yerdeki il-ilçe Mem'e gidip (hatta gitmeden önce bir telefon edip ilgili birimden yanımda neleri getirmeliyim diye bilgi de alabilirsin) evrağını teslim edeceksin ve onlar da seni göreve başlatacak!? Bitti - gittiii! İşin dosya kısmı, arşiv kısmı senin görevin değil! Sen sadece zamanında ve istenen evrakla orada hazır bulun yeter! Bırak gerisini onlar halletsin! Kulaktan dolma sözlere ve başkalarının dolduruşuna boşver! Aç telefonu ve kurumundan sağlıklı bilgileri edin!? Gerisini sallama

27 Ocak 2022 19:16

betelgeuse13
Şef
Özlük dosyasını istesen de göremezsin. Gizli belgeler de olabilir içinde. Sağlık durumun, güvenlik soruşturman vs.
28 Ocak 2022 01:06

araftaki vatandaş
Memur
Dalga geçmek amacıyla yazmadım zaten hocam yanlış anlamayın. Benim bilmediğim Bi şey mi var Bi değişiklik vs anlayamadığım için sordum. Arkadaşın da dediği gibi sizin özlük dosyanızla ilgili yapacak Bi şeyiniz yok merak etmeyin.

ben dalga geçmek için yazdım.

oldu olacak beslenmesini götürsün. özlük dosyasıymış!?

28 Ocak 2022 02:19

Muceza
Aday Memur
Hocam öncelikle hayırlı olsun. Öğretmenlik mesleğine hoş geldiniz diyeceğim ama sorduğunuz soruya saçma sapan cevap veren meslektaşlarınız sayesinde pek de hoş gelemediniz sanırım. Öncelikle bu şekilde verilen cevaplar için üzgünüm. Sorunuza gelince: Hocam meslek hayatınız boyunca sizinle ilgili önemli evrakların saklandığı 2 adet özlük dosyası tutulur. Biri milli eğitim müdürlüğü diğeri okul tarafından. Milli eğitim müdürlüğü sizden boş dosya istemeyecektir büyük ihtimalle. Fakat atandığınız okul ilk atama olduğunuz için sizden boş bir özlük dosyası isteyebilir. Kırtasiyeden alıp okula teslim edersiniz. Meslek hayatınız boyunca siz nereye giderseniz özlük dosyalarınız da sizinle beraber gider. Kolaylıklar dilerim.
29 Ocak 2022 18:22

Dubibubi
Aday Memur
Hocam öncelikle hayırlı olsun. Öğretmenlik mesleğine hoş geldiniz diyeceğim ama sorduğunuz soruya saçma sapan cevap veren meslektaşlarınız sayesinde pek de hoş gelemediniz sanırım. Öncelikle bu şekilde verilen cevaplar için üzgünüm. Sorunuza gelince: Hocam meslek hayatınız boyunca sizinle ilgili önemli evrakların saklandığı 2 adet özlük dosyası tutulur. Biri milli eğitim müdürlüğü diğeri okul tarafından. Milli eğitim müdürlüğü sizden boş dosya istemeyecektir büyük ihtimalle. Fakat atandığınız okul ilk atama olduğunuz için sizden boş bir özlük dosyası isteyebilir. Kırtasiyeden alıp okula teslim edersiniz. Meslek hayatınız boyunca siz nereye giderseniz özlük dosyalarınız da sizinle beraber gider. Kolaylıklar dilerim.
Muceza, 4 ay önce - Alıntıya git
Size teşekkür ederek başlamak istiyorum hocam. Hepiniz gibi biz de staj yaptık ve gerekli eğitimleri aldık. Tercih listemde aradığım ilçe memlerde biri özellikle sarı özlük dosyası almanız gerekmektedir dediği için bu soruyu sordum. Daha sonra ben ve benim gibi atama bekleyen arkadaşlarımın da telegramda tercih gruplarında bu konuyu konuştuğunu gördüm. Bu yüzden bu soruyu sordum. Ve dalga geçen hocalarım kpss, öabt ya da eğitim fakültesi dersleri ya da staj dönemi eğitimlerini göz önüne alara "özlük dosyası" konusu tam olarak nerede geçiyor? Ben neyi atlamışım. Eğitim fakültesi mezunu olup 15 bin atamada 85 üstü puanla atanmayı becerebilmişim ama bir ilçe memin söyleminden yola çıkarak size bir soru sorduğum için sizlerin gözünde yeterli olamamışım. Başlığı silebilsem silerdim emin olun. Muceza hocam size tekrar teşekkür ediyorum. Ve daha fazla cevaba ihtiyacım olmadığını ve gelen yanıtları okumayacağımı bildirmek istiyorum. "Vanity should definetely be one your favourite sins"
Toplam 12 mesaj