Editörler : hugo.almeida
01 Şubat 2022 18:28

mehfi
Aday Memur
Arkadaşım ben DSI.de çalışıyorum DSİ sosyal imkanı ve çalışma şartları bakımından rahat bir kurum eskisi gibi iş çalışma yok tüm işler ihale ile yüklenici firmalar tarafından yapılıyor mühendisler masabaşı iş yapıyor tayin bakımından belediyeden daha çabuk tayin olursun
01 Şubat 2022 19:00

Deniz Eraslan
Memur
Konu sahibi atanmamis belediye mi dsi mi diye fikir soruyor hocam
makinaciadam, 4 ay önce - Alıntıya git
Demiş ki eşim üniversite hastanesinde tayin hakkı yok ben atanmış demiyorum atandığı zaman evli yani önceden bile bile kabul edip gelmiş oluyor
01 Şubat 2022 19:25

badem1219
Aday Memur
Demiş ki eşim üniversite hastanesinde tayin hakkı yok ben atanmış demiyorum atandığı zaman evli yani önceden bile bile kabul edip gelmiş oluyor
Deniz Eraslan, 4 ay önce - Alıntıya git

Nişanlıyım arkadaşlar atandiktan sonra evlenicem. Atandıktan sonra evli olmuş olacağım için direk eşim diye sordum. Atanma, tayin durumuna göre hareket edicez açıkçası

01 Şubat 2022 19:27

badem1219
Aday Memur

DSİ'yi yazacaksanız tayinin imkansıza yakın olduğu aklınızda olsun. Mazeret ,eş durumu vs. dahil tayin yok,vermiyorlar. Mahkemeye gitseniz dahi olumsuz sonuç alırsınız. mahkeme çoğunlukla kurum lehine karar veriyor. tayin için ''sağlam bir dayı'' lazım yoksa unutun.

TheLastAirbender, 4 ay önce - Alıntıya git

Niye bu kadar zorluyor sıkıntı cikariyolar anlamıyorum gerçekten. Hangi kurumu arastirsam sorsam hepsi zorluk sıkıntı çıkarıyor. İnsanları neden bu kadar mağdur ediyolar anlamış değilim. DSİ de zormuş evet ama heralde belediyeden daha kolaydır

01 Şubat 2022 19:30

badem1219
Aday Memur

DSİ'yi yazacaksanız tayinin imkansıza yakın olduğu aklınızda olsun. Mazeret ,eş durumu vs. dahil tayin yok,vermiyorlar. Mahkemeye gitseniz dahi olumsuz sonuç alırsınız. mahkeme çoğunlukla kurum lehine karar veriyor. tayin için ''sağlam bir dayı'' lazım yoksa unutun.

Hmm demek torpil durumları oluyor DSİ de de 🙁

01 Şubat 2022 20:44

Deniz Eraslan
Memur

Nişanlıyım arkadaşlar atandiktan sonra evlenicem. Atandıktan sonra evli olmuş olacağım için direk eşim diye sordum. Atanma, tayin durumuna göre hareket edicez açıkçası

badem1219, 4 ay önce - Alıntıya git
Atandıktan sonra evlenmen mantıklı çünkü öncesinde olunca isteyerek bilerek geldin diyorlar. Zorluğunu kısaca anlatayım. Mühendis biri doğuda çalışınca batıdaki birine göre maksimum 500-600 TL fazla alıyor her ay. Diğer mesleklere göre (polis asker doktor...) doğu tazminatı çok az. Zorunlu doğu görevi diye bir şey de yok hali ile doğuda Gerçekten personel eksiği var. Doğulu kişiler dahi batıya gelmtl istiyor. Dark etti isen dsi son iki yıldır Mardin Dargeçit, kars, Şırnak, Hakkari gibi şehirlere alım yapıyor çünkü batıda tayın ile gelen personel çok fazla. Bu sebeple şubeler bölgeler gelen personeli kaybetmek istemiyor. Onları da anlamak hak vermek lazım personel istiyorsun güç bela onay geliyor sonra gitmek istiyorlar. Çözümü ne dersem birincisi doğu tazminat 1500-2000 den aşağı olmamalı ikincisi hizmet puanı olmalı. Kars iline gelen bir yurttaş şu kadar yıl sonra torpil siz araya adam koymadan şu kadar hizmet yılı ile gidebilirim diyebilmeli... Son olarak tekrar belirtelim batıda tayın zor değil mersin,Antalya, Eskişehir, İzmir... Gibi şehirlerden başka yere hşr
02 Şubat 2022 08:41

badem1219
Aday Memur
Atandıktan sonra evlenmen mantıklı çünkü öncesinde olunca isteyerek bilerek geldin diyorlar. Zorluğunu kısaca anlatayım. Mühendis biri doğuda çalışınca batıdaki birine göre maksimum 500-600 TL fazla alıyor her ay. Diğer mesleklere göre (polis asker doktor...) doğu tazminatı çok az. Zorunlu doğu görevi diye bir şey de yok hali ile doğuda Gerçekten personel eksiği var. Doğulu kişiler dahi batıya gelmtl istiyor. Dark etti isen dsi son iki yıldır Mardin Dargeçit, kars, Şırnak, Hakkari gibi şehirlere alım yapıyor çünkü batıda tayın ile gelen personel çok fazla. Bu sebeple şubeler bölgeler gelen personeli kaybetmek istemiyor. Onları da anlamak hak vermek lazım personel istiyorsun güç bela onay geliyor sonra gitmek istiyorlar. Çözümü ne dersem birincisi doğu tazminat 1500-2000 den aşağı olmamalı ikincisi hizmet puanı olmalı. Kars iline gelen bir yurttaş şu kadar yıl sonra torpil siz araya adam koymadan şu kadar hizmet yılı ile gidebilirim diyebilmeli... Son olarak tekrar belirtelim batıda tayın zor değil mersin,Antalya, Eskişehir, İzmir... Gibi şehirlerden başka yere hşr

Teşekkürler öncelikle. Ben osmaniyeyi tercih ettim memlekete yakın diye. Bakalım nolcak nasıl olcak

02 Şubat 2022 08:42

badem1219
Aday Memur

Peki her ilde lojman varmidir. Mesela Osmaniyede lojman olur mu ki bilginiz varmı

02 Şubat 2022 10:01

memurumben.34
Kapalı

para sorun değil rahat çalışayım, tayin işi sıkıntı olmasın vs derseniz dsi ama mali hakları iyi olsun ben heryerde çalışırım derseniz büyükşehir belediyesi

02 Şubat 2022 10:13

Deniz Eraslan
Memur

Peki her ilde lojman varmidir. Mesela Osmaniyede lojman olur mu ki bilginiz varmı

Osmaniye 6. Bölge müdürlüğü Adana'ya bağlı. Bölge müdürlüğü Adana'yı arayıp öğrenebilirsiniz ya da Osmaniye şubeyi olup olmadığını bilmiyorum. Her yerde yok bazı yerlerde eski yıkılan var. Sormakta fayda var
02 Şubat 2022 10:14

Deniz Eraslan
Memur

para sorun değil rahat çalışayım, tayin işi sıkıntı olmasın vs derseniz dsi ama mali hakları iyi olsun ben heryerde çalışırım derseniz büyükşehir belediyesi

memurumben.34, 4 ay önce - Alıntıya git
+1
02 Şubat 2022 23:53

MLS000
Aday Memur

çalışma şartı süresi nedir ne kadadır hocam yeni duyuyorum böyle bişey

mimarmuhendis, 4 ay önce - Alıntıya git
3-4 sene diye hatırlıyorum, yanlış olmasın.. Dediğim gibi kurumun insan kaynaklarını arayarak öğrenebilirsiniz. Saygılar.
02 Şubat 2022 23:56

MLS000
Aday Memur

Her yer belediye olmuş :)) belediyede de aynı işleyiş.. yazık gerçekten yazık... gönül ister ki özellikle sağlık durumu olanlara yardımcı olsunlar..
03 Şubat 2022 11:37

Muratçeliktepe
Aday Memur
Mühendis adamsın zaten maas olarak iyi alcaksın gidip belediyede ezilme gelir partili bir şirket personeli sana amirin gibi davranır.Memur belediyede eger yandas degilse adamı yoksa hep mobbing altındadır hele büyüksehir belediyelerinde olursan birde il aınırları icinde aürekli yerini degistirip oynarlar seninle.En iyisi bakanlıklardır.Dsi de tayin konusuda rahattır,mühendis gibi davranırlar sana zaten sahada olcagın icin arazi tazminatın vs ödemeler olucaktır.Lojmanda olur buyuk ihtimal mis gibi daha ne olsun.
03 Şubat 2022 23:17

semsettinsami
Aday Memur
Tabiki büyükşehir belediyesi derim. Kurumda birçok müdürlük olduğu için kendini istediğin alanda geliştirebilirsin. Ve mühendis olduğun için potansiyel müdür adayisin, önün açık. Servisi, yemeği, performans ödemesi, sosyal denge ödemesi, arazi tazminatı, bir sürü ek imkanı da vardır. Vatandaşa direkt hizmetin olduğu için ekstra bir huzuru da vardır..
04 Şubat 2022 12:11

Yunus emre89
Aday Memur

Belediye ile DSİ arasında çok maaş farkı varmıdır ne kadar bı farkdir tahmini

Belediyeler de sosyal denge tazminatı olur normal memurlara göre nerden baksanız 1500-2000 TL civarı fazla maaş alır tabi bu ücret her belediyeye göre değişiklik gösterir. DSİ hakkında bir bilgim yok.
07 Şubat 2022 17:39

elektrikci501112
Aday Memur
Bu DSİ bugün açıklanmayacak miydi
07 Şubat 2022 21:52

vusra
Aday Memur

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

Toplam 58 mesaj