Editörler : crops35

04 Şubat 2022 16:27

Sürekli işçi kadrosundayken memurluğa atama yapılabilir mi?

Merhaba arkadaşlar, ben önlisans mezunuyum ve sürekli işçi olarak çalışıyorum. kpss'den 80-82 arası puanlar alıyorum fakat henüz hiç tercih yapmadım. Atanabilmek için tıbbi sekreterlik okudum.

Sorum şu sağlıkta sürekli işçi kadrosunda çalışırken, tercih yapabilir miyim ve memurluğa atanabilir miyim?

Yoksa sürekli işçi kadrosundan istifa edip mi tercih yapmalıyım?

Teşekkür ederim.

braveheartgs43
Daire Başkanı
04 Şubat 2022 21:55

İstifa etmene gerek yok. Tercih yap atanırsan istifa edersin

Role-ekip
Memur
04 Şubat 2022 23:14

Bu dediğiniz yasal olarak imkansız.

Role-ekip
Memur
05 Şubat 2022 08:52

Soruyu yanlış anlamışım Cook özür dilerim. İstifa etmeden tercih yapabilirsiniz.

Role-ekip, 2 yıl önce

Bu dediğiniz yasal olarak imkansız.

Fehmibaşar
Kapalı
07 Şubat 2022 20:26

Aynı bakanlık içinde memuriyeti kazanırsanız istifa etmenize gerek yok. Onlar seni yeni yerine başlatmak için çıkışını verip başlatmaları gerekecek bu sebepten ötürü tazminatın yanmaz ve hizmet birleştirmesi yapıp kademe derecede yansıtılır. Bunu bende sağlık bakanlığında işçiyken farklı bir bakanlığın memuriyetini kazandığımda yetkililer söylemişti. Ben tazminat alamayacagım yahut hizmet birleştirmesi yapamayacağımı söylemişlerdi. Mahkemeye vermem gerektiğini söylemişlerdi. 17 yıllık tazminatın yüzünden memuriyete geçmedim.

Fehmibaşar
Kapalı
07 Şubat 2022 20:36

2/a maddesinde yazıyor burada. Aynı kurum içinde olması büyük avantaj olur sizin için; farklı kurumlarda direk istifa(tazminatsız).

https://www.memurlar.net/haber/950895/isci-iken-memurluga-gecenlerin-intibak-emekli-ikramiyesi-hizmet-butunlesmesi-islemleri-nasil-olur.html

Fehmibaşar, 2 yıl önce

Aynı bakanlık içinde memuriyeti kazanırsanız istifa etmenize gerek yok. Onlar seni yeni yerine başlatmak için çıkışını verip başlatmaları gerekecek bu sebepten ötürü tazminatın yanmaz ve hizmet birleştirmesi yapıp kademe derecede yansıtılır. Bunu bende sağlık bakanlığında işçiyken farklı bir bakanlığın memuriyetini kazandığımda yetkililer söylemişti. Ben tazminat alamayacagım yahut hizmet birleştirmesi yapamayacağımı söylemişlerdi. Mahkemeye vermem gerektiğini söylemişlerdi. 17 yıllık tazminatın yüzünden memuriyete geçmedim.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi