Editörler : oto-danisman-expert

Kapalı
21 Şubat 2022 12:06

elektrikçi akümü bitirmiş

arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce akümü değiştirdim, gectiğimiz cuma elektrik sigorta panosunda bir arıza yüzünden araç bir çalışıp bir duruyordu , aküyü aldığım elektrikçiye bıraktım yaklaşık 5 saat kontak açık motor çalıştırmadan arıza aramışlar kartta, sonuçta elektronik kartta ince bir kırık tesbit etmiş düzeltmişler, aracı aldım eve geldim park ettim , ertesi günü ne anahtar ne göstergeler hiç bir şey çalışmıyordu, hemen aradım nedenini sordum yukarıda anlattığım nedenden dolayı boşalmış olabileceğini benimde bir kaç saat arac kullanacağımı ve akünün şarj olacağını düşünmüş çok bilgili arkadaşlar , sabah gelip araca takviye yaptılar çalıştı , bir kaç saat çalışınca toparlar dedi , bu konuda tecrübesi olan arkadaş varsa cevaplayabilirmi , bu ne derece doğrudur

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
21 Şubat 2022 13:17

Şarj dinamosunda sorun olmadığı sürece akü şarj olacaktır. Akü bittiğinde şarj edip de araca taksalar olmaz mıymış ? Her ustayım diyene, her doktorum diyene güvenmemek lazım.

coinci
Kapalı
21 Şubat 2022 13:22

aynen arkadaşım doğru söylüyorsun, bu işi yapıyorsan akünün yerine kullanabileceğin bir cihaz olması lazım ki vatandaşın aküsü zarar görmesin , ama nerdee , umarım dediğiniz gibi olur aracın şarz dinamosunda bir sıkıntı yoktu

ÇOTANAK, 2 yıl önce

Şarj dinamosunda sorun olmadığı sürece akü şarj olacaktır. Akü bittiğinde şarj edip de araca taksalar olmaz mıymış ? Her ustayım diyene, her doktorum diyene güvenmemek lazım.

Ulubahtlı07
Memur
26 Şubat 2022 23:15

İyi güldüm ama

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
13 Mart 2022 07:25

Aküye baktır eklektiriçiye aküye elektrikçi woltunu ölçen alet takıyor marşa bastığın zaman o 12 wolfun altında ise Akün bitmiştir. Muhtemelen Akün bitmiştir. Akün bitmemiş ise marj dinamosu nda ya kömür bitmiştir yada kalorifer arızalıdır. Eğer bu iki durum varsa kömür ve kalorifer sisteminden kaynaklı çalışmama durumu varsa kaputu aç marş dinamosuna kapı çalar gibi metal bir alet ile tık tık vur bir kişide kontağa bassın çalışır en kısa zamanda kömürü yada kalolifer i yaptır. Aküye dikkat et typ kontağa bağlı ise sorun yok kontağa bağlı olmayan typ açık kalmış olabilir o da aküyü bitirebilir. Ama muhtemelen anlattığına göre akü bitmiştir akü değiştir 750 1000 TL arasında değişiyor inci akü yada mutlu akü al

917-Short Tail
Genel Müdür
13 Mart 2022 09:53

Yeni aküyse birşey olmaz şarj alır, devam edersin. eski ise geçmiş olsun.

coinci
Kapalı
30 Mart 2022 14:56

aracı rahat rahat çalışsınlar diye 4 gün sizde kalsın yeterki bulun arızayı dedim daha 0 akü, en sonunda bulmuşlar (tabi onlara göre) kızdırma çubugu rölesi arızalı aküyü o bitiriyormuş dediler , yenisini bulamamışlar sanayide denemek için ancak onsuz sıkıntısız çalışıyor araba ,ilginç onsuz çalışıyorda neden koymuşlar o röleyi anlamadım; doğru düzgün bilgide vermiyorlar ağızlarından kerpetenle laf alıyoruz

Gydm, 2 yıl önce
Aküye baktır eklektiriçiye aküye elektrikçi woltunu ölçen alet takıyor marşa bastığın zaman o 12 wolfun altında ise Akün bitmiştir. Muhtemelen Akün bitmiştir. Akün bitmemiş ise marj dinamosu nda ya kömür bitmiştir yada kalorifer arızalıdır. Eğer bu iki durum varsa kömür ve kalorifer sisteminden kaynaklı çalışmama durumu varsa kaputu aç marş dinamosuna kapı çalar gibi metal bir alet ile tık tık vur bir kişide kontağa bassın çalışır en kısa zamanda kömürü yada kalolifer i yaptır. Aküye dikkat et typ kontağa bağlı ise sorun yok kontağa bağlı olmayan typ açık kalmış olabilir o da aküyü bitirebilir. Ama muhtemelen anlattığına göre akü bitmiştir akü değiştir 750 1000 TL arasında değişiyor inci akü yada mutlu akü al
Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi