Editörler : Lanet
21 Şubat 2022 16:39

2022 Naklen Atama Kontenjanları?

Nakil için dilekçe verdiğim Üniversiteden bir yetkili 2022 için verilen kadroların Üniversiteler için iptal edildiğini söyledi. Ben buna pek inanamadım. Var mı böyle bir şey? Bilgisi olan var mı?

elektronik-tek
Daire Başkanı
21 Şubat 2022 23:49

Öyle bir şey duymadım. Sadece kadroları kurum yetkilileri görecek şekilde yayınlayacaklar. Tabi bu durumda memurlar kaç kadro verildiğini hiç bir şekilde öğrenemeyecek. 10 kişi verilse 5 diyecekler. 5 verilse 3 diyecekler. Ama iptal edilme gibi durum duymadım.

Kzmky
Aday Memur
22 Şubat 2022 10:13

Bugün de başka bir üniversitede bir arkadaşa sordurdum. Ona da 15 gün askıya alındı demişler. Bir şeyler dönüyor ama anlamadım.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
22 Şubat 2022 11:07

Yeni bir sisteme geçiliyor büyük ihtimalle. Kurumlar kontenjanlarını kendileri görebilecek muhtemelen. Bu da dezavantaj demek geçiş yapmak isteyen kişilerin sayıları bilmesi açısından. Ancak naklen geçiş olaylarında kontenjanın bir önemi yok. Önemli olan sizin bir şekilde kurumu geçiş için ikna etmeniz. Gerisi formalite.

35goztepe
Aday Memur
22 Şubat 2022 13:47

Kendi üniversiteme sordum. ( 5 ) sayıyla açıklandı diyorlar.

burdurspor
Memur
23 Şubat 2022 10:58

GÜNCEL

cevherdudayev1
Daire Başkanı
23 Şubat 2022 12:16

nerdesin burdurspor özledim seni :) görüşemiyoruz

burdurspor, 2 yıl önce

GÜNCEL

23 Şubat 2022 16:53

konuya yabancıyım. kurumlar alım mı yapıyor? yayınlanan kadrolara nasıl ulaşabilirim?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
23 Şubat 2022 18:28

Hayır alım yapmıyor. Halihazırda kamu personeli olanların kurumlar arası geçiş yapabilmesi için bu kontenjanlar. Bunları alım için de kullanabilirler ama şu an öyle bir şey yok. Kontenjanlara ulaşamazsınız çünkü her kurum kendi görebiliyor artık.
bekleyen yerelci, 2 yıl önce

konuya yabancıyım. kurumlar alım mı yapıyor? yayınlanan kadrolara nasıl ulaşabilirim?

24 Şubat 2022 09:41

teşekkür ederim. kontenjanları göremiyorsak yapabileceğimiz tek şey: kuruma dilekçe vermek o zaman?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
24 Şubat 2022 10:24

Evet. Ama öncesinde sözlü olarak görüşmeniz daha iyi olur bence. Dilekçe formalite. Sizi kabul ederlerse o zaman dilekçe verirsiniz.

bekleyen yerelci, 2 yıl önce

teşekkür ederim. kontenjanları göremiyorsak yapabileceğimiz tek şey: kuruma dilekçe vermek o zaman?

24 Şubat 2022 10:24

anladım.çok teşekkür ederim

anadoludost
Aday Memur
24 Şubat 2022 12:05

arkadaşlar kurumşlararası geçiş yapan biri varsa ya da etrafınızda yakınınızda bilen biri varsa tam olrak süreç nasıl gelişiyor....

önce muhafakatmızı alıp gitmek istediğmiz kuruma bn muhafakatımı aldım demek gerekiyor yoyoksa önce gitmek istediğmiz kurum mu bizi istemesi gerekiyor

hsnd
Başbakan Müsteşarı
24 Şubat 2022 13:22

Memurun eline muvafakatını alması diye bir olay yok öncelikle onu belirteyim. Yani elinize bir belge verilip de bu sizin muvafakatınız alın denmiyor. Futbolcu bonservisi değil bu belgeyi alıp boş boş kurum arayasınız. Ancak çalıştığınız kurum size kendine kurum bulursan seni göndeririz şeklinde bir söylemde bulunabilir. Sorduğunuz her iki durumda da geçmek istediğiniz kurum çalıştığınız kuruma muvafakat yazısı yazar. Eğer çalıştığınız kurum size kolaylık sağlayacaksa ben kurumumla konuştum beni gönderecekler diyebilirsiniz eğer söz alırsanız.

anadoludost, 2 yıl önce

arkadaşlar kurumşlararası geçiş yapan biri varsa ya da etrafınızda yakınınızda bilen biri varsa tam olrak süreç nasıl gelişiyor....

önce muhafakatmızı alıp gitmek istediğmiz kuruma bn muhafakatımı aldım demek gerekiyor yoyoksa önce gitmek istediğmiz kurum mu bizi istemesi gerekiyor

anadoludost
Aday Memur
24 Şubat 2022 13:30

saolun tesekkürler peki... muvafakatı önce ilçe müdüründen sonra il müdürü sonra bakanlık mı yani ilçe müdürü il müdürü verince sonra bakanlık verir mi... biliyorsanız cevap verirmisiniz

hsnd, 2 yıl önce

Memurun eline muvafakatını alması diye bir olay yok öncelikle onu belirteyim. Yani elinize bir belge verilip de bu sizin muvafakatınız alın denmiyor. Futbolcu bonservisi değil bu belgeyi alıp boş boş kurum arayasınız. Ancak çalıştığınız kurum size kendine kurum bulursan seni göndeririz şeklinde bir söylemde bulunabilir. Sorduğunuz her iki durumda da geçmek istediğiniz kurum çalıştığınız kuruma muvafakat yazısı yazar. Eğer çalıştığınız kurum size kolaylık sağlayacaksa ben kurumumla konuştum beni gönderecekler diyebilirsiniz eğer söz alırsanız.

betülde
Aday Memur
24 Şubat 2022 13:32

Nakil işlemleri merkezi olmadan ve yasal altyapısı tamamlanmadan maalesef keyfi uygulamalar devam edecektir. Bundan dolayı güç birliği şart. anladınız siz onu :)

anadoludost
Aday Memur
24 Şubat 2022 14:30

haklısınız.... nereye başvuru yapsan referans var mı diye soruyolar...

referansız kurumlar arası geçiş imkansız gibi bisey...

bazen referansta yetmiyor cünkü herkes buluyor kimin referansı güclü ise o alınıyor...

betülde, 2 yıl önce

Nakil işlemleri merkezi olmadan ve yasal altyapısı tamamlanmadan maalesef keyfi uygulamalar devam edecektir. Bundan dolayı güç birliği şart. anladınız siz onu :)

anadoludost
Aday Memur
21 Mart 2022 12:22

arkadaşlar cok önemli bişey sorcam 2022 yılı naklen ve açıktan artama kontenjanları artık açıklanmıyor kurumlar kendi önündeki modülden görüyormuş... ilk defa uygulanan bu sistemi bakanlıkta çalşışanlar dahi bilmiyor... nasıl olcak

burdurspor
Memur
21 Mart 2023 10:27

başlığı açan arkadaş geçiş yapabildiniz mi ?

burdurspor
Memur
22 Mart 2023 11:46

geçiş yapan unutuyor eskiyi. umrunda da olmuyor

betülde, 2 yıl önce

betülde
Aday Memur
22 Mart 2023 11:49

Amerika'da bir fuar açılmıştı. Fuarda zencileri beyaza dönüştüren bir makine tanıtılıyordu. Denemek 10 dolardı. İki zenci fuarı gezerken bu makineyi gördüler ve denemeye karar verdiler. Birinin 11 doları diğerinin ise 9 doları vardı. 9 doları olan arkadaşına dönüp:

-Sen 1 dolarını bana ver, gidip birlikte beyaz olalım. Arkadaşı ise:

-Dur! Önce ben gireyim, deneyeyim. eğer memnun kalırsam sana 1 dolarımı veririm, sen de beyaz olursun dedi. Anlaştılar.

Zenci gidip makineye girdi ve bir süre sonra beyaz olarak çıktı. Dışarıda kalan zenci duruma çok sevinmiş olarak arkadaşının yanına gidip :

-Hadi 1 doları ver, ben de beyaz olayım.

-Hadi oradan pis zenci!

burdurspor, 1 yıl önce

geçiş yapan unutuyor eskiyi. umrunda da olmuyor

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi