Editörler : crops35
22 Şubat 2022 16:24

Seçim öncesi statü değişikliği ?

Arkadaşlar sizce seçimden önce taşerondan işçi kadrosuna geçirilenlere yada işçi olup üniversite mezunu olanlara seçim öncesi ünvan değişikliği yada kadro verilir mi?

380kV
Memur
22 Şubat 2022 20:04

Hocam memurluk imkansız. Seçim öncesi sonrası birşeyi değiştirmez. Hem sendikalar asla bu durumu istemez hemde zaten eskiden beri kurumlarda üniversiteli gençler işçiler var ve çalışıyor. TEİAŞ hatta belli dönemlerde tekniker bir rekabet acı aldı ve alıyor. Lütfen gerçekçi olun

380kV
Memur
22 Şubat 2022 20:08

Klavye yüzünden düzgün yazamadım özür dilerim. Fakat tekrar söylüyorum işçi arkadaşı memur yapmazlar . Yapamazlar.

380kV, 2 yıl önce

Hocam memurluk imkansız. Seçim öncesi sonrası birşeyi değiştirmez. Hem sendikalar asla bu durumu istemez hemde zaten eskiden beri kurumlarda üniversiteli gençler işçiler var ve çalışıyor. TEİAŞ hatta belli dönemlerde tekniker bir rekabet acı aldı ve alıyor. Lütfen gerçekçi olun

braveheartgs43
Daire Başkanı
22 Şubat 2022 21:29

Konuyu açan arkadaş. Sana bu hayalleri kurdurmalarına izin verenlere sor bunu. Kamuda öyle bişey olmaz. Temizlikçi lazım temizlikçi aldıysa devlet o şekilde devam edersin. Memur olmak istiyorsan KPSS var. Ordan çalışıp girersin.

Not: ben de kamu işçisiyim

23 Şubat 2022 10:12

hizmetli memur neden unvan değişikliği ile yüksele biliyor

380kV
Memur
23 Şubat 2022 11:39

Çünkü memur o. Statüsü değil, ünvanı değişiyor arkadaşım.

zeynep5151, 2 yıl önce

huseyin5705
Aday Memur
23 Şubat 2022 13:01

Bu er yada geç olacak. Asli ve sürekli işler memur eliyle yürütülür maddesi var 657 kanunda.

Mühendis işçi var birim sorumluluğu veremiyorsun yada imza attıramıyorsun. Düşük eğitimdeki memuru sorumlu yapıyorsun mecburen liyakat bozuluyor.

Aynı kadroda hem memur var hem işçi var, o zaman bu adam asli ve sürekli bir iş yapıyor ama kanunla çelişip işçilik yapıyor.

Diploma gerektiren pozisyonlarda çalışanlar var bu kişilere kariyer olanağı sağlayamıyorsun.

Bu gibi sebeplerden ötürü mevcut durumda dahi kanunla çelişen bir işleyiş var. önceki yıllarda olduğu gibi isteğe bağlı geçiş imkaanı tanınabilir. Yanlış olmasın 2007 ve 2013 yıllarında bu olanak isteğe bağlı tanınmış.

braveheartgs43
Daire Başkanı
23 Şubat 2022 13:57

Ablacım sen işçisin işçi. Bir işi yapmak için ile alındın. Okuyasın imza atasın kendini geliştiresin diye değil. Kamuda çalışan işçi kamunun işini ücret karşılığında yapan kişidir. Memurluk isteyene KPSS yolu her zaman açıktır.

zeynep5151, 2 yıl önce

23 Şubat 2022 14:36

beynininiz 100 yıl önce kalmış artık üniversite mezunu işçiler alınıyor kurumlara

mix.optimist
Aday Memur
23 Şubat 2022 23:03

İşçi de kpss ile alınıyor. Direk olarak işçi tekniker işçi bilgisayar işletmeni vs olarak işe alınanlar var ve bunların birebir karşılığı memurlukta da var. Zaten bi kamu reformu yapılacak deniliyordu yapamadılar
braveheartgs43, 2 yıl önce

Ablacım sen işçisin işçi. Bir işi yapmak için ile alındın. Okuyasın imza atasın kendini geliştiresin diye değil. Kamuda çalışan işçi kamunun işini ücret karşılığında yapan kişidir. Memurluk isteyene KPSS yolu her zaman açıktır.

EMRAH EROĞLU
Aday Memur
24 Şubat 2022 08:48

arkadaşlar merak etmeyin statü değişikliği olacak çalışma yapılıyor ve de 2015 memur toplu iş sözleşmesinin madde 36 sında resmileşti. olumsuz düşünen arkadaşlar kendi fikirlerini kendine saklasın ayrıca usluplar çok yanlış; bu ülkede neler olmadı ki bu haklı talebimiz olmasın. her memur kpss ile mi atandı ? yada her işçi birilerin tanıdığıyla mı girdi bunu bir araştırın. ayrıca işçi alımları artık vasıflı tekniker mühendis gibi ünvanlarda alınıyor. hatta kalkınma ajanslarında kariyer ünvanlı eleman alıyorlar işçi statüsünde yani şunu diyecem işçi dedin mi kazma kürek temizlik yapan kişi akla gelmesin.

24 Şubat 2022 08:59

inşallah emrah bey o günleride görürüz

ymroz
Aday Memur
24 Şubat 2022 10:16

Arkadaşlar ümitsizlik yada muhalefetlik olarak algılamayın ama yanlışım varsa düzeltin diye yazıyorum bilgisi olanlar bu taşerondan kadroya geçildiği dönemde yine seçim zamanıydı herhalde Ahmet Davutoğlu taşeronlar için bir açıklama yapmıştı memur işi yapan üniversiteli arkadaşlarımızı memur kadrosuna hizmetli kadrosundan giren arkadaşlarımızı işçi kadrosundan alıcaz diye hatta mecliste bir açıklama yapmıştı herkes çok mutlu olmuştu fakat bundan çok kısa süre sonra görevden alındı ve taşeronlara işçi kadrosu verildi adamın sanki görevden alınma sebebi bile bu gibi geliyor bilmiyorumda yani oyuzden şahibeli bir durum ben mi yanlış biliyorum sorarım size

celil4343
Şube Müdürü
24 Şubat 2022 11:51

Bende işçi kadrosunda öğretmenim, memurluk gibi bir isteğim yok ama isteyen yada beklenti içinde olanlara sınavla bu hak verilirmi bilemem, birşey diyemem lakin statü değişikliği beklentim var.

celil4343
Şube Müdürü
24 Şubat 2022 11:52

İkramiyelerim var ek ödeme var, en alt seviye memurlukla bu hakların hepsi gider.

braveheartgs43
Daire Başkanı
24 Şubat 2022 20:26

Tamam işte işçi olsunlar diye alınıyor. Üniversite mezunu da olsa işçisin işte. Memur olarak ihtiyaç yok yani o kişiye. Tekrar söylüyorum sana. Memur olacaksan böyle forumlarda kendine göre mantıklı cümleler kurmak yerine KPSS'ye çalış memur ol

zeynep5151, 2 yıl önce

beynininiz 100 yıl önce kalmış artık üniversite mezunu işçiler alınıyor kurumlara

gezginnurse
Şube Müdürü
27 Şubat 2022 19:25

Kapasitesi olsa KPSS?den 90 üzeri alabilse zTen memur olur bu kişiler, ama kolay yol onlar için Herzaman, nerde hak yemek varsa orda işçi tayfası, çok istiyorsa memur olmak şartı belli ama onlara zor tabi ders çalışmak kim onlar kim

braveheartgs43, 2 yıl önce

Tamam işte işçi olsunlar diye alınıyor. Üniversite mezunu da olsa işçisin işte. Memur olarak ihtiyaç yok yani o kişiye. Tekrar söylüyorum sana. Memur olacaksan böyle forumlarda kendine göre mantıklı cümleler kurmak yerine KPSS'ye çalış memur ol

rednick2016
Genel Müdür
27 Şubat 2022 22:16

tipini emi....Al bir TROLL daha. Dilin kemiği yok demi. Bende sallıyım o zaman.

bunları söyleyecek kanıtı nerden buldun... Herkesi ZAN ALTINDA BIRAKMAYI , BIRAKIN ARTIK. Ağır konuşmamak için zor tutuyorum kendimi.

Dar bir boğaz var .. KPSS dediğin yerde 82 önlisans puanım var ama 2 senede 10 kişi anca alındı..

sıralamada 800 felandım.

buradan mezunda herhalde milyon adam var. Hepsinin dediğin gibi buraya yerleşmesi imkansız.

Yani her o dediğin puanı alanda yerleşemiyor bazen alım olmayınca.

Laf olsun torba dolsun , iki lafda ben sallıyım diye gelmeyin artık şuraya... Gidin memursanız kendi forumunuza..

gezginnurse, 2 yıl önce

Kapasitesi olsa KPSS?den 90 üzeri alabilse zTen memur olur bu kişiler, ama kolay yol onlar için Herzaman, nerde hak yemek varsa orda işçi tayfası, çok istiyorsa memur olmak şartı belli ama onlara zor tabi ders çalışmak kim onlar kim

braveheartgs43
Daire Başkanı
28 Şubat 2022 00:09

Bir kamu işçisi olarak söylüyorum dediklerin doğru ama söyleme şeklin yanlış. Memurlar olarak bu yüzden iki yakanız biraraya gelmiyor. %80'iniz kredi borçlusu ya da kırmızı kalem yemiş.

gezginnurse, 2 yıl önce

celil4343
Şube Müdürü
28 Şubat 2022 13:48

Ben işçiyim ama öğretmenim veya birsürü mühendis işçi var yada başka bölümlerdende var. Üniversite mezunu olsun yada olmasın kapasitesi yetse gibi bir anlayışla burda eleştiri yapman doğru değil. Bir bakıma kapasitesiz demek istemişsin, kurduğun cümlelere dikkat etmelisin, burası sosyal medya olsada istediğini yazamazsın. Seni mahkemeye verse ne yapacaksın , hakkını savunacak ne var , hiç birşey yok çünkü haksızsın.

gezginnurse, 2 yıl önce

ymroz
Aday Memur
28 Şubat 2022 14:37

vallahi benim psikolojim o kadar kötü ki burda gerçi hepimize hakaret etmiş şahsıma hakaret etsin hemen mahkemeye cidden yeter gücü bizlere yetiyor

celil4343, 2 yıl önce

Ben işçiyim ama öğretmenim veya birsürü mühendis işçi var yada başka bölümlerdende var. Üniversite mezunu olsun yada olmasın kapasitesi yetse gibi bir anlayışla burda eleştiri yapman doğru değil. Bir bakıma kapasitesiz demek istemişsin, kurduğun cümlelere dikkat etmelisin, burası sosyal medya olsada istediğini yazamazsın. Seni mahkemeye verse ne yapacaksın , hakkını savunacak ne var , hiç birşey yok çünkü haksızsın.

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi