Editörler : E.Kayı Han
11 Mart 2022 16:43

İmamlıktan öğretmenliğe geçen memnun kalan var mı?

Tecrübe sahibi hocalarım yazabilir mi?

ademogretmen
Genel Müdür
21 Nisan 2022 10:37

Belli ki arayıştasın. Memurluğu da sormuştun. herkesin tecrübesi kendine özel. seni bağlamaz.

ademogretmen
Genel Müdür
30 Temmuz 2023 14:50

Alınmak:

4. -e, -den, mecaz Bir sözün, bir davranışın kendisine söylendiğini veya yapıldığını sanarak incinmek

Yukarıdaki anlamı Türk Dil Kurumunun sözcüğünden alıntıladım. Burada "alınacak" bir şey yok. Kelimelerin anlamlarını yerli yerinde kullanmak lazım. Bu iletişimin kalitesini artırır. Aksi durum yanlış anlaşılmalara, sataşmalara sebebiyet verecektir.

Diyelim ki "alınmak" kelimesini doğru anlamıyla kullandığını iddia ediyorsun. Başlık yazında kimseyi incitecek bir ifade yok ki ben alınayım.

Belli ki karar aşamasındasin. Ben herkesin tecrübesinin kendine özel olduğunu anlatırken belli ki sen alınmışsın. Bunda da alınacak bir şey olmamalı bence. Neticede sana özel bir durumda karar sana ait. Ben buna karışamam. Karışamam da. Genele açık bir başlıkta ben de bir yorum yapmışım. Bu da kimseyi ilgilendirmez. Kimseye sataşmadığıma, hakaret etmedigime göre kervan yolda demektir. Bana katilmayabilirsiniz. Siz veya kim olursa olsun. Eksi de verebilirsiniz. "Alın"mam.

Yekmaleli
Yasaklı
30 Temmuz 2023 16:04

Hocam geçen arkadaşlarım var çok memnun kaldılar olumsuz yorumlara çok takılma Meslek olarak öğretmenlik çok daha hareketli sosyal hayat açısında çok rahat

JackParker
Memur
30 Temmuz 2023 16:19

Caiz değil Allah sorar.

ademogretmen
Genel Müdür
31 Temmuz 2023 08:23

😁

JackParker, 9 ay önce
Caiz değil Allah sorar.
Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular