Editörler : "eskiyara"Pangaea
22 Mart 2022 23:30

Zorunlu hizmet affı gelir mi?

Sizce bu yıl zorunlu hizmet affı gelebilir mi?

ömer42
Daire Başkanı
22 Mart 2022 23:52

Mazereti olanlardan zorunlu hizmeti erteleme belgesi istendi hocam. Zorunlu hizmet affı gelecek olsaydı bu belge istenmezdi diye düşünüyorum.

mbasdereli
Kapalı
22 Mart 2022 23:53

Hocam bu belge nereden alınır ne zamana kadar süresi var?
ömer42, 2 yıl önce

Mazereti olanlardan zorunlu hizmeti erteleme belgesi istendi hocam. Zorunlu hizmet affı gelecek olsaydı bu belge istenmezdi diye düşünüyorum.

misalen
Daire Başkanı
22 Mart 2022 23:57

En son 2010'da göründü ve ardında yüz binlerce mağdur öğretmen bıraktı gitti, herhalde çok pişman oldu bir daha gelmez, zaten azıcık haysiyeti, şerefi, onuru varsa geri gelmeyi aklından bile geçirmez.

Gerçi size lazım herhal, gelsin bari de sizin işiniz görülsün, gerisi mühim değil.

ömer42
Daire Başkanı
23 Mart 2022 00:12

Bu belge eşi zorunlu hizmetten muaf veya tamamlamış olan öğretmenlerin getirdiği bir belgedir hocam (başka türlü olan da vardır belki). Örneğin engelli atamasıyla atanan bir öğretmen zorunlu hizmetten muaftır. Bu öğretmenin eşinin zorunlu hizmeti varsa engelli atamasıyla atanan öğretmenin okulundan ekpss ile atandığına dair belge veya zorunlu hizmetten muaf olduğuna dair belge alınacaktır. Bu belge zorunlu hizmete tabi öğretmenin okulu tarafından ilgili sisteme işlenecektir. Yani bu belge zorunlu hizmete tabi olan öğretmenin eşinin kurumundan alınacaktır. Bu eş öğretmen ise okuldan öğretmen değilse görev yaptığı birimden alınacaktır. Asker, polis vs.

mbasdereli, 2 yıl önce

ömer42
Daire Başkanı
23 Mart 2022 00:13

Martın sonuna kadar süresi var bu arada.

mbasdereli, 2 yıl önce

Deniz Kum Güneş
Şube Müdürü
23 Mart 2022 00:50

kesinlikle gelmemeli.

xyz123xyz
Memur
23 Mart 2022 01:02

Zorunlu hizmetini mazeret nedeniyle erteleyen/erteletebilen biri neden af bekler?

Evrak işleri nedeniyle mi?

Yoksa mazereti sahte veya sürdürülebilir durumda olmadığı için mi? (tayin için yapılan sahte veya gönülsüz evlilikler gibi)

caliskan1290
Aday Memur
23 Mart 2022 02:06

Bilemedin otur sıfır.

xyz123xyz, 2 yıl önce

Zorunlu hizmetini mazeret nedeniyle erteleyen/erteletebilen biri neden af bekler?

Evrak işleri nedeniyle mi?

Yoksa mazereti sahte veya sürdürülebilir durumda olmadığı için mi? (tayin için yapılan sahte veya gönülsüz evlilikler gibi)

xyz123xyz
Memur
23 Mart 2022 07:42

Soru sordum, neden zorunlu hizmet affı bekliyorsunuz? Özür durumu devam ettiği sürece zaten muafsın.

caliskan1290, 2 yıl önce

Bilemedin otur sıfır.

yorguntarihçi
Genel Müdür
23 Mart 2022 08:15

Evli bekar herkesin bir şekilde zorunlu hizmetini yapması gerekiyor, yapmalida. Özellikle eş durumundan dolayı birisi bu hizmetten kaçarken eşi çalışmayanin bu hizmeti yapmasını zorlamak adalet değildir. Millet nasıl zorunlu hizmetini yapıyorsa sizde yapın

detayolur
Aday Memur
23 Mayıs 2022 13:48

Zorunlu hizmet affı yaz döneminde gelmeli artık bu çile bitmeli. 2010 yılından önceki atamalar neden muaf o zaman herkese eşitlik sağlanmalı.

yyllddIIzz
Kapalı
23 Mayıs 2022 13:53

Zorunlu Doğu affı GELMEMELİ.! Bizler nasıl yaptıysak Doğu görevimizi sizlerde yapın bir zahmet. Yanlışı yanlışla devam ettirmenin kimseye bir faydası yok. Yapanların ne günahı var ???

detayolur
Aday Memur
23 Mayıs 2022 14:58

Niye hakkımı aramayayım ki. 2010 dan önce atanıp yapmayanlar var ben neden yapıyorum.

R. Netsk
Aday Memur
23 Mayıs 2022 15:02

gelicek arkadaşlar rahat olun.Burda yazanlara bakmayın

hardavul
Memur
23 Mayıs 2022 15:37

Son 3 senedir resen atama yok 4.yılda yapmazlar heralde,geldi sayılır.

23 Mayıs 2022 15:47

Zorunlu hizmet affinin bir anlamı yok ki, 2010 da affa uğradık, ama 14 yıllık meslek hayatımın tamamı zorunlu hizmet bölgesinde geçti ve devam ediyor, zamanında puanımız az diye tayin cikmazdi, şimdi norm açığı yok diye :) işin sonunda vazgectikleri öğretmen sirkülasyonunu geri getirecekler ama o zamana kadar ölmüş oluruz :)

derdnz
Aday Memur
23 Mayıs 2022 16:56

Bizden bu sene istenmedi geçen hafta milli eğitime gittiğimde sordum yeni eğitim öğretim yılının başına kadar muafsınız belge getirmenize gerek yok dendi

tukiu
Memur
23 Mayıs 2022 17:06

kesinlikle gelmeli . 'Gelmesin yapanların suçu ne' şeklinde yaklaşımlar illaki olur.

Kagiş
Müsteşar
23 Mayıs 2022 19:40

Geliyor gelmekte olan)))) Af isterükk!

tukiu, 2 yıl önce

kesinlikle gelmeli . 'Gelmesin yapanların suçu ne' şeklinde yaklaşımlar illaki olur.

tukiu
Memur
23 Mayıs 2022 19:47

yes :) isterükk bizim ne eksiğimiz var öncekilerden

Kagiş, 2 yıl önce

Geliyor gelmekte olan)))) Af isterükk!

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi