Editörler : Renjiro
20 Eylül 2022 10:26

womeneng
Aday Memur

Sayın hocalarım hakemliğe puan yok biliyorum ama özgeçmişinize yaptığınızı hakemlikleri ekliyor musunuz?

20 Eylül 2022 13:07

qmaths
Aday Memur

Merhabalar. Çok kısa bir sorum olacaktı, bilgisi olanların bu konuda yardımına ihtiyacım var.

Doktora tezi ile alakalı olmayan ve doktoradan 1 yıl sonra yayınlanmış bir makalem var. Ancak bu makalenin gönderiliş tarihi doktoradan 1 yıl önce (makale üzerinde de bu bilgi yer alıyor). Bu çalışma hangi gruba dahil edilerek puanlanacaktır? Sisteme yayın bilgilerini girdiğimde otomatik olarak doktora sonrası diye mi değerlendirilecektir?

Teşekkür ederim şimdiden.

20 Eylül 2022 14:37

mendoa84
Şef

Sayın hocalarım hakemliğe puan yok biliyorum ama özgeçmişinize yaptığınızı hakemlikleri ekliyor musunuz?

womeneng, 5 gün önce - Alıntıya git

Ekliyoruz hocam..

20 Eylül 2022 14:43

mendoa84
Şef

Merhabalar. Çok kısa bir sorum olacaktı, bilgisi olanların bu konuda yardımına ihtiyacım var.

Doktora tezi ile alakalı olmayan ve doktoradan 1 yıl sonra yayınlanmış bir makalem var. Ancak bu makalenin gönderiliş tarihi doktoradan 1 yıl önce (makale üzerinde de bu bilgi yer alıyor). Bu çalışma hangi gruba dahil edilerek puanlanacaktır? Sisteme yayın bilgilerini girdiğimde otomatik olarak doktora sonrası diye mi değerlendirilecektir?

Teşekkür ederim şimdiden.

qmaths, 5 gün önce - Alıntıya git

Yayınlanma tarihi baz alınarak doktora sonrası olarak puanlanıyor..

20 Eylül 2022 23:14

womeneng
Aday Memur

Tesekkurler sayin hocam. Hangi kisma ekliyoruz? Ve nasil ekliyoruz, her bir hakemligi tek tek mi ekliyoruz yoksa sadece dergi adlarini mi yaziyoruz? Bilgi verebilir misiniz?

21 Eylül 2022 10:24

qmaths
Aday Memur

Yayınlanma tarihi baz alınarak doktora sonrası olarak puanlanıyor..

mendoa84, 5 gün önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim hocam. Bu şekilde dikkate alacağım.

21 Eylül 2022 12:48

mendoa84
Şef

Tesekkurler sayin hocam. Hangi kisma ekliyoruz? Ve nasil ekliyoruz, her bir hakemligi tek tek mi ekliyoruz yoksa sadece dergi adlarini mi yaziyoruz? Bilgi verebilir misiniz?

womeneng, 5 gün önce - Alıntıya git

DBS'de sol menü sekmesinde; Diğer Araştırma/Sertifika/Diğer kısmına "Değerlendirme" olarak ekliyoruz..

21 Eylül 2022 13:29

womeneng
Aday Memur

DBS'de sol menü sekmesinde; Diğer Araştırma/Sertifika/Diğer kısmına "Değerlendirme" olarak ekliyoruz..

mendoa84, 4 gün önce - Alıntıya git

Çok teşekkür ederim hocam. Peki sadece dergi adlarını mı yazıyorsunuz yoksa hangi yıl kaç tane hakemlik yaptığınızın detayına da giriyor musunuz? Cevaplarsanız memnun olurum hocam.

21 Eylül 2022 18:11

mendoa84
Şef

Çok teşekkür ederim hocam. Peki sadece dergi adlarını mı yazıyorsunuz yoksa hangi yıl kaç tane hakemlik yaptığınızın detayına da giriyor musunuz? Cevaplarsanız memnun olurum hocam.

womeneng, 4 gün önce - Alıntıya git

Her hakemliği ayrı ayrı girdim.. Başlık kısmına "Uluslararası indeksli (SCI) dergilerde hakemlik", içerik kısmına dergi adı, son kısma da tarihi yazdım..

22 Eylül 2022 11:28

womeneng
Aday Memur

Her hakemliği ayrı ayrı girdim.. Başlık kısmına "Uluslararası indeksli (SCI) dergilerde hakemlik", içerik kısmına dergi adı, son kısma da tarihi yazdım..

mendoa84, 4 gün önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim hocam.

22 Eylül 2022 11:32

womeneng
Aday Memur

Sayın hocalarım yüksek lisansta Tübitak'tan burs almıştım, sizce bunu da özgeçmişe ekleyeyim mi? Arbis'ten kanıt dosyasını da indirebiliyorum. Ekleyen oldu mu acaba? Görüş bildirirseniz memnun olurum.

23 Eylül 2022 15:38

84muh
Aday Memur

Sevgili hocalarım,

Tübitak projelerine yapılan dış danışmanlıklar ve örneğin KOSGEB'de yaptığımız teknik izleyici görevlerini de özgeçmişte belirtmek gerekir mi? Eğer belirtmek gerekirse proje hakemliklerinin adını yazman etik olarak sorun oluşturmaz mı?

Bir de hakemliklerin kanıtını koyacak mısınız, şahsen ben son 5 yıldır yaptığım hakemliklerin maillerini saklamıyorum ama publons'tan kanıt koyabilir miyiz sizce?

25 Eylül 2022 13:51

GelecekGöklerde

Hocalarım merhaba,

Doktoramı 2022 yılı şubat ayının 11 inde bitirdim ve yönetim kurulu kararım da bu tarihte çıktı. Doktora mezuniyetimden önce gönderdiğim bir adet SCI makalem bulunmaktadır. Gönderim, revize ve kabul tarihi doktora mezuniyetimden önce olmuştur. Ancak online yayınlanması, doi alması, sayı ve cilt numarası alması şubat ayının 24 ündedir. Yani doktora mezuniyetimden 13 gün sonradır. Ben 2023 mart ayında docentlige başvurmak istiyorum ve bu yayınımı docentlik için kullanabilir miyim?

Toplam 253 mesaj