Editörler : E.Kayı Han
01 Nisan 2022 20:02

Güvenlik soruşturması

Anayasa mahkemesi güvenlik soruşturması yapılmasının haksızlık ve hukuksuzluk olduğu için iptal etti. Peki hala güvenlik soruşturması yapan kurumlar hangi hak hukuku ve kanuna göre yapıyor

01 Nisan 2022 21:49

Bir aydır bekliyorum hazine ve maliye Bakanlığı'nı. Böyle saçma bir şey olamaz. Olumlu mu gelecek olumsuz mu gelecek bekle bekle dur

02 Nisan 2022 04:36

7315 sayılı kanuna göre yapıyor, yeni düzenleme yapıldı.

02 Nisan 2022 10:26

Bu kanuna göre her kurum yapmayacak mı yani güvenlik soruşturmasını ? Mesela ben hazine ve maliye bakanlığına atandım ve soruşturma sonucu bekliyorum. Ama kanunda bu bakanlıktan bahsedilmiyor

şanslı-s2, 2 yıl önce

7315 sayılı kanuna göre yapıyor, yeni düzenleme yapıldı.

02 Nisan 2022 11:29

Güvenlik soruşturması için evet belli meslek grupları ancak arşiv araştırması yanılmıyorsam tüm kamu kurumlarına yapılıyor.

baybarsyuzbasioglu, 2 yıl önce

Bu kanuna göre her kurum yapmayacak mı yani güvenlik soruşturmasını ? Mesela ben hazine ve maliye bakanlığına atandım ve soruşturma sonucu bekliyorum. Ama kanunda bu bakanlıktan bahsedilmiyor

07 Nisan 2022 09:43

Arşiv soruşturması ile güvenlik soruşturması arasındaki fark nedir.

Mahkeme güvenlik soruşturması yapılmasını hukuksuz olduğu için iptal etti, kurumlar ise mahkeme kararını dinlemiyor olay özetle budur.

şanslı-s2, 2 yıl önce

Güvenlik soruşturması için evet belli meslek grupları ancak arşiv araştırması yanılmıyorsam tüm kamu kurumlarına yapılıyor.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi