Editörler : hugo.almeida
01 Haziran 2022 16:08

e-v-r-e-n-a-d-u
Şef

O yasaların hepsi muhaliflerin gözünü korkutup sindirmek icin geçiyor.Ara sıra birkaç tanınmış muhalifi de herkesin gözü önünde tutukluyor veya cezalandırıyorlar sırf diğer muhalifler korksun diye.

Bu yasalar(Rtük yasası dahil) önümüzdeki ertelenecek veya hileli şekilde yapılacak seçimlerde kimse itirazda bulunmasın diye çıkarılıyor.Ülkeyi eninde sonunda adeta Suriye'ye çevirmekte kararlılar yani.

Ancak benim gibiler ne yapar eder ülke Suriye gibi olmaya doğru gidince buralardan kaçar.Peki senin gibiler ne halt yiyecek bunu düşünüyor musun?;)

ekonomik.çöküüş, 4 hafta önce - Alıntıya git

Suriyedekiler de senin gibi yapmış demek ki, gemi batınca Türkiye'ye gelmişler.

Senin mantığında hareket eden suriyeli göçmenleri kötüleme o halde. Onlardan hiçbir farkın yok.

Git defol bekleme geminin batmasını, Vatansız bayraksız topraksız bir şekilde mülteci olarak başvur avrupa ülkelerine (hatta gay olduğunu söylersen daha hızlı alıyorlarmış seni)

gay olarak şansını dene bakalım

01 Haziran 2022 21:14

ekonomik.çöküüş
Şef

Suriyedekiler de senin gibi yapmış demek ki, gemi batınca Türkiye'ye gelmişler.

Senin mantığında hareket eden suriyeli göçmenleri kötüleme o halde. Onlardan hiçbir farkın yok.

Git defol bekleme geminin batmasını, Vatansız bayraksız topraksız bir şekilde mülteci olarak başvur avrupa ülkelerine (hatta gay olduğunu söylersen daha hızlı alıyorlarmış seni)

gay olarak şansını dene bakalım

e-v-r-e-n-a-d-u, 4 hafta önce - Alıntıya git

Bu ülkeyi sizin gibi Akp,Mhp'ye senelerce oy veren cahiller Suriye'ye çevirecek.Sizin aptalca seçimleriniz yüzünden ülke perişan durumlara düşüyorsa biz niye kalalım ki burada? Siz bozduğunuzu düzeltirseniz biz düzeldikten sonra tabii ki döneriz.

Eğer bozduğunuzu düzeltemezseniz demek ki Ortadoğu bataklığına layıksınız.

08 Haziran 2022 09:57

e-v-r-e-n-a-d-u
Şef

07.06.2022

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak soruları yanıtladı.

Milli Eğitim Bakanlığının artık yeni önceliklerine göre ağırlık değişecek.

Mesela okul öncesine biz ağırlık veriyoruz, şu anda okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasıyla ilgili, dolayısıyla alacağımız öğretmenlerde okul öncesi öğretmene ihtiyacımız oranı atayacağımız öğretmenlerde çok daha fazla olacak." dedi.

10 Bin atama hayırlı olsun diyorum.

23 Haziran 2022 16:32

Mami720
Aday Memur

Milli eğitim bakanının bugün yaptığı açıklamaya bakacak olursak 750 anaokulu ve 9 bin anasınıfı açılmış. Bu rakam son altı ay içinde olmuş daha eğitim ve öğretim hayatına başlamadığı anlamına geliyor. 2022-2023 eğitim öğretim hayatına başlayacak. Anaokullarını minimum 10 sınıftan sayarsak 7500+9000=16500 anaokulu öğretmenine ihtiyaç vardır. Eylül ayına kadar bu rakam 20 bin okul öncesi öğretmen ihtiyacı anlamına gelmektedir. 2021 puanıyla 40 bin okul öncesi atama olmasa da 10-15 bin bandında bi öğretmen alımı olacağını gösteriyor

23 Haziran 2022 17:08

Sahınn06
Aday Memur

Milli eğitim bakanının bugün yaptığı açıklamaya bakacak olursak 750 anaokulu ve 9 bin anasınıfı açılmış. Bu rakam son altı ay içinde olmuş daha eğitim ve öğretim hayatına başlamadığı anlamına geliyor. 2022-2023 eğitim öğretim hayatına başlayacak. Anaokullarını minimum 10 sınıftan sayarsak 7500+9000=16500 anaokulu öğretmenine ihtiyaç vardır. Eylül ayına kadar bu rakam 20 bin okul öncesi öğretmen ihtiyacı anlamına gelmektedir. 2021 puanıyla 40 bin okul öncesi atama olmasa da 10-15 bin bandında bi öğretmen alımı olacağını gösteriyor

Mami720, 6 gün önce - Alıntıya git

Mami hatalı hesaplamalar yapıyorsun o anaokulları ikili öğretim yapacaklar açılan anasınıfları isr ilkokul, ortaokul, lise bünyesinde yani aradıkları bir okul öncesi öğretmenini 2-3 okulda değerlendirebilme imkanları var. Kusura bakma da senin hesapladığın gibi olması imkansız, bir dost

24 Haziran 2022 08:35

e-v-r-e-n-a-d-u
Şef

Mami hatalı hesaplamalar yapıyorsun o anaokulları ikili öğretim yapacaklar açılan anasınıfları isr ilkokul, ortaokul, lise bünyesinde yani aradıkları bir okul öncesi öğretmenini 2-3 okulda değerlendirebilme imkanları var. Kusura bakma da senin hesapladığın gibi olması imkansız, bir dost

Sahınn06, 6 gün önce - Alıntıya git

1 Anaokulu Öğretmeni aynı günde 3 okulda mı görev yapacak? Siz branş öğretmenleriyle karıştırdınız galiba.

24 Haziran 2022 08:42

e-v-r-e-n-a-d-u
Şef

23 Haziran 2022

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen toplantıda İstanbul'da görev yapan resmî okul müdürleriyle bir araya geldi.

3 bin yeni anaokulu ve 40 bin yeni ana sınıfı yapmak için bütçe dâhil tüm planlamaların yapıldığını belirten Özer, sözlerini şöyle sürdürdü:

Şu an itibarıyla 750 yeni anaokulu, 9 bine yakın da ana sınıfı devreye girdi ve beş yaştaki okullaşma oranı, yüzde 78'den 6 ayda yüzde 92'ye çıktı.

Devam eden süreçler, inşallah, 2022 yılının sonuna kadar İstanbul'daki 5 yaştaki okullaşma oranını yüzde 100'e çıkaracak. Size çok daha çarpıcı bir şey söyleyeyim: İstanbul'daki bağımsız devlet anaokulu sayısı, 147 idi ama 1538 özel anaokulu vardı. Peki, imkânı olmayan insanlar nereye verecek çocuklarını? İşte bizim yaptığımız okullara verecekler. İnşallah, yıl sonuna kadar 1000 anaokulunu İstanbullu vatandaşlarımızın çocuklarının hizmetine sunacağız.

24 Haziran 2022 12:48

Sahınn06
Aday Memur

1 Anaokulu Öğretmeni aynı günde 3 okulda mı görev yapacak? Siz branş öğretmenleriyle karıştırdınız galiba.

e-v-r-e-n-a-d-u, 5 gün önce - Alıntıya git

Madem böyle olmayacağını düşünüyorsunuz. Neyin mücadelesini veriyorsunuz ki arkadaşımsizin mantığınıza göre hepinize muhtaçlar. Rahat olunuz :)

24 Haziran 2022 15:03

e-v-r-e-n-a-d-u
Şef

Madem böyle olmayacağını düşünüyorsunuz. Neyin mücadelesini veriyorsunuz ki arkadaşımsizin mantığınıza göre hepinize muhtaçlar. Rahat olunuz :)

Sahınn06, 5 gün önce - Alıntıya git

Dostum, beyin fırtınası yapıyoruz. 40 bin anasınıfına 40 bin öğretmen lazım.

Haa bu açığın ne kadarını ücretli ile doldururlar bilemem.

Ama 2022 yılı Okul Öncesi Eğitimin yılı olacak. Burası kesin.

Toplam 49 mesaj