Editörler : ayşegül bgm
12 Nisan 2022 13:03

Üniversite hastanesinden usulüne uygun ayrılıp mart ayında atananlar

Arkadaşlar merhaba. 2021 kasim ayında üniversite hastanesinden ayrılmak için dilekçe verdim. Aralık sonunda sözleşmemi yenilemeyerek işimden usulüne uygun bi şekilde ayrıldım. Elimde usulüne uygun ayrılmıştır belgesi de var. Mart ayındaki atamada atandım ve herkes zimmete düşmede sıkıntı yaşarsın diyor. Ben de korkuyorum. Benim gibi arkadaşlarım varsa nasil bi yol izlediniz ya da izleyeceksiniz yardımcı olur musunuz?

subkutan
Kapalı
12 Nisan 2022 15:26

Buyuk ihtimal zimmete dusmezsin. Bakanlik artik yenilemesende onu fesih sayiyor. Kendi aralarinda karar almislar :) bide uni. Hastaneleri magdur oluyormus ayrilinca :) izleyecegin yol. Zimmete dusurmediklerine dair sana belge yolluycaklar. Sen o belgeyle gidip dava acip hakkini ariycaksan. Ya da 1 yil bosta durcaksin. Bu sirada kpss calisip yeniden atancaksin

unstop
Aday Memur
12 Nisan 2022 15:45

Geçmiş olsun atamanız yapılmayacaktır diye tebligat alacaksınız isterseniz mahkemeye gidebilirsiniz fakat uzun bir süre işsiz bıraktıracaktır bu durum sizi

Kubracd
Aday Memur
12 Nisan 2022 17:09

Gercekten aklım almiyo o zaman üniversite hastanesinde de bizim mağduriyetimizi gorseler keske davalar çok uzun sürüyo mu peki bilginiz var mı

subkutan
Kapalı
12 Nisan 2022 17:41

Yurutme durdurmali acarsaniz ve olumlu gelirse 2 3 ay icinde işe baslarsiniz ancak davaniz devam eder. Davanin daha ust mahkemeleri falan derken kesin sonuc cikmasi 1 ile 1.5 arasinda degisiyor
Kubracd, 2 yıl önce

Gercekten aklım almiyo o zaman üniversite hastanesinde de bizim mağduriyetimizi gorseler keske davalar çok uzun sürüyo mu peki bilginiz var mı

Kubracd
Aday Memur
12 Nisan 2022 20:41

Tesekkur ederim bilgilendirmeniz için gerekeni yapacağım artik

subkutan, 2 yıl önce
Yurutme durdurmali acarsaniz ve olumlu gelirse 2 3 ay icinde işe baslarsiniz ancak davaniz devam eder. Davanin daha ust mahkemeleri falan derken kesin sonuc cikmasi 1 ile 1.5 arasinda degisiyor

pskszw
Memur
12 Nisan 2022 22:32

Üni hastanelerini bırakanlar son 3-4 atamadır zimmete düşmüyor. Bunu bilerek mi üniyi bıraktınız

Kubracd
Aday Memur
13 Nisan 2022 00:06

Hayır tabiki bilerek bırakmadım. Usulüne uygun olunca bi sıkıntı olmayacağını düşünmüştüm. Önceki alımlarda insanlar sene ortası kazanıp sene sonunda ise başladılar dava vb durum yaşamadan. Bunları göz önünde bulundurup bırakmıştım.

pskszw, 2 yıl önce
Üni hastanelerini bırakanlar son 3-4 atamadır zimmete düşmüyor. Bunu bilerek mi üniyi bıraktınız

pskszw
Memur
13 Nisan 2022 00:08

Yanlış biliyorsunuz, son 3-4 atamadır usulüne uygun ayrılanlar da sorun yaşıyor, düşmüyor zimmete
Kubracd, 2 yıl önce

Hayır tabiki bilerek bırakmadım. Usulüne uygun olunca bi sıkıntı olmayacağını düşünmüştüm. Önceki alımlarda insanlar sene ortası kazanıp sene sonunda ise başladılar dava vb durum yaşamadan. Bunları göz önünde bulundurup bırakmıştım.

Rapunzelhemsire
Aday Memur
13 Nisan 2022 02:39

Her yerde konuşuldu yazıldı çizildi, şuan yerinize atanacak olan insanların ve kendinizin kadrolarını yaktınız.Bu kadar insan keyfi olarak mi üniversite hastanelerine girmiyor sanıyorsunuz?Ayrıca dava devam edip işe başlayıp sonra davayı kaybederseniz maaşınızı faiziyle sizden geri alacaklar.

Kubracd, 2 yıl önce

subkutan
Kapalı
13 Nisan 2022 10:00

Calistiginin maasini alamazlar. O emeginin karsiligidir. Eger geri alirlarsa zorla calistirilmis gibi olur buda kanuna aykiridir. Yanlis biliyorsunuz.
Rapunzelhemsire, 2 yıl önce

Her yerde konuşuldu yazıldı çizildi, şuan yerinize atanacak olan insanların ve kendinizin kadrolarını yaktınız.Bu kadar insan keyfi olarak mi üniversite hastanelerine girmiyor sanıyorsunuz?Ayrıca dava devam edip işe başlayıp sonra davayı kaybederseniz maaşınızı faiziyle sizden geri alacaklar.

Kubracd
Aday Memur
13 Nisan 2022 11:13

Tepki göstermek ne kadar kolay size böyle. Hayatın size ne sunacağını bilmiyosunuz. Universite hastanesinden de keyfi ayrılmadım zaten evlendjm eşim polis ve tayin durumu olduğu için üniversite hastanesinde de tayin hakkı olmadığı için ayrıldım. Ama burdan insanlara biseyler söylemek demek kolaymis bunu anladim. Kimsenin kadrosunu da yakmadım gereken neyse yapıp işime başlayacağımı düşünüyorum. Ayrıca Üniversite hastanesinden çıkmayı düşünmediğim için de dikkat etmemişim yazılan çizilen söylenenlere kusura bakmayin(!)

Kusucar
Şef
13 Nisan 2022 15:11

Hocam bu olay şu şekilde kanuna uymuyorum beni atayacaksın diyor, kanun da seni calistirabilecegim bana uygun şartlarda gelmedin seni çalıştırmam diyor.Kaybederse de beni ugrastirdin ver bakalım kanunen haketmediklerini çünkü şartlarıma uygun değildin zaten diyor.Bu olayin kanunen hükmü bu sekilde.Tabiki de bu yüzden ceza olarak faiziyle maaşını alacaklar.Üniversite hastanelerinde bile şartlarda aykırı beyani ortaya cikarsa faiziyle maaşını alırız diyor.

subkutan, 2 yıl önce
Calistiginin maasini alamazlar. O emeginin karsiligidir. Eger geri alirlarsa zorla calistirilmis gibi olur buda kanuna aykiridir. Yanlis biliyorsunuz.

unstop
Aday Memur
13 Nisan 2022 15:18

Eş durumu tayini gibi bir sebeple ayrıldıysanız bakanlığa 20sine kadar dilekçe göndermeniz gerekiyor bu şekilde yaparsanız atanmanız uzamaz

Kubracd, 2 yıl önce

Tepki göstermek ne kadar kolay size böyle. Hayatın size ne sunacağını bilmiyosunuz. Universite hastanesinden de keyfi ayrılmadım zaten evlendjm eşim polis ve tayin durumu olduğu için üniversite hastanesinde de tayin hakkı olmadığı için ayrıldım. Ama burdan insanlara biseyler söylemek demek kolaymis bunu anladim. Kimsenin kadrosunu da yakmadım gereken neyse yapıp işime başlayacağımı düşünüyorum. Ayrıca Üniversite hastanesinden çıkmayı düşünmediğim için de dikkat etmemişim yazılan çizilen söylenenlere kusura bakmayin(!)

Kubracd
Aday Memur
13 Nisan 2022 15:38

Tesekkur ederim verdiğiniz bilgi için ama tayini daha çıkmadı çıkmasını bekliyoduk ama onlarda da süreç değiştiği için tayin durdu ben de maalesef ortada kaldım zaten eşimin çalıştığı şehire atanmıştım üniversite hastanesi de bu sehirdeydi. Bu durumda dilekçe vermenin bi anlamı yok galiba.

unstop, 2 yıl önce

Eş durumu tayini gibi bir sebeple ayrıldıysanız bakanlığa 20sine kadar dilekçe göndermeniz gerekiyor bu şekilde yaparsanız atanmanız uzamaz

unstop
Aday Memur
13 Nisan 2022 15:47

Yerinizde olsam yinede eş durumundan dolayı mazeret bildirir dilekçeyi gönderirdim kaybedeceğiniz bir şey yok :)

Kubracd, 2 yıl önce

Tesekkur ederim verdiğiniz bilgi için ama tayini daha çıkmadı çıkmasını bekliyoduk ama onlarda da süreç değiştiği için tayin durdu ben de maalesef ortada kaldım zaten eşimin çalıştığı şehire atanmıştım üniversite hastanesi de bu sehirdeydi. Bu durumda dilekçe vermenin bi anlamı yok galiba.

Kubracd
Aday Memur
13 Nisan 2022 18:22

Sıkıntı yaşayabilirim diye tedirginim duyuruya çok uymuyo benim durumum galiba :(

unstop, 2 yıl önce

Yerinizde olsam yinede eş durumundan dolayı mazeret bildirir dilekçeyi gönderirdim kaybedeceğiniz bir şey yok :)

Floki07
Aday Memur
23 Nisan 2022 02:38

Telaş etme. Haftaya tebligat yollayacaklar sana. Onunla dava açacaksın Ankara?dan. Ankaraya gitmenegerek yok bir avukata vekalet verebilirsin. Dava 2 aysürüyor ve %90 kazanıyor. Davayı kazanınca 3 hafta gibi bir sürede zimmete düşüyorsun ve başlıyorsun. Çalışmadığın ayların parasını faiziyle alıyorsun. Sağlık bakanlığı üst mahkemeye taşıyor ama kazanamıyor. Usulüne uygun ayrıldıysan haklı olan ve hakkı yenen sensin. Korkma, kimsenin seni umutsuzluğadüşürmesine de fırsat verme. İnsanlar konuşur, onları ciddiye almanın bir faydası yok. Gerçekleri kendinaraştırıp bulabilirsin zaten.

Kubracd
Aday Memur
28 Nisan 2022 15:12

Cok tesekkur ederim verdiğiniz bilgiler için benim de surecim bu yönde devam ediyo zaten davam açıldı bakalim hakkımda hayırlısı :)

Floki07, 2 yıl önce

Telaş etme. Haftaya tebligat yollayacaklar sana. Onunla dava açacaksın Ankara?dan. Ankaraya gitmenegerek yok bir avukata vekalet verebilirsin. Dava 2 aysürüyor ve %90 kazanıyor. Davayı kazanınca 3 hafta gibi bir sürede zimmete düşüyorsun ve başlıyorsun. Çalışmadığın ayların parasını faiziyle alıyorsun. Sağlık bakanlığı üst mahkemeye taşıyor ama kazanamıyor. Usulüne uygun ayrıldıysan haklı olan ve hakkı yenen sensin. Korkma, kimsenin seni umutsuzluğadüşürmesine de fırsat verme. İnsanlar konuşur, onları ciddiye almanın bir faydası yok. Gerçekleri kendinaraştırıp bulabilirsin zaten.

Nurse36
Memur
23 Mayıs 2022 08:04

Ben aralik atamasinda atandim ocakda davami actim ama calistigim icin yd alamayip ret aldim. Sizler daha sanslisiniz rahat olun sb atandi bilin kendinizi. Ben avukata guvenip beklemeyerek hata yaptim mart atamasini. Hakkinizda hayirlisi
Kubracd, 2 yıl önce

Cok tesekkur ederim verdiğiniz bilgiler için benim de surecim bu yönde devam ediyo zaten davam açıldı bakalim hakkımda hayırlısı :)

Kubracd
Aday Memur
03 Haziran 2022 10:47

Ben de dava yolundayım suan olumlu ilerliyo şükür sizin ilk kararınız mi red aldı yoksa bi üst mahkeme mi red verdi çünkü aralik atamasında atanan bir arkadaşın olumlu sonuçlanmış davası

Nurse36, 2 yıl önce
Ben aralik atamasinda atandim ocakda davami actim ama calistigim icin yd alamayip ret aldim. Sizler daha sanslisiniz rahat olun sb atandi bilin kendinizi. Ben avukata guvenip beklemeyerek hata yaptim mart atamasini. Hakkinizda hayirlisi
Toplam 57 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi