Editörler : cihan27E.Kayı Han
«23242526272829303132333435

MEHMETHAN OSMANLI
Şube Müdürü
29 Mayıs 2022 13:39

%50 lerle ancak nefes alınır yaşamak için % 100 zam yapılmalı ki insanca bir hayata bakış olsun bunun altı sürüngen gibi bir yaşam olur.

yiiit1356
Yasaklı
29 Mayıs 2022 14:19

Yaşlı, eski sağ muhafazakar kafa. Bir de AKP'li bu. Her gün burda enflasyon yüksek çıksın diye umut eder, her gün burada zam başlığı açar ama kendisini bu duruma düşenleri zerre eleştirmez. Anca şunu yazar bak : "memura zam gereklidir!!!! Memur zam almalıdır ki piyasa canlansın!!!" Bunu yazar yazar durur. Kendi söyler kendi dinler. Sanki bana bunu burdan yazınca zam verecekler. Sonra dönüp içki içenlere laf sokar. CHP iktidar olsun da viskiler şaraplar icilsin değil mi? Diye cahilligini ortaya koyan cümleler sarf eder. Yani bu arkadaş da milletin ickisiyle kafayı bozmuş cahillerden biri. Yani o kadar komik ki bu eleman gelip gidip bunu herkese anlatmak lazım.
TheSaw, 2 yıl önce
Tam bir Pokemon bu bebe ya :D Rüyalar aleminde yaşıyor garip fukara

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
29 Mayıs 2022 14:23

50 verdiler de 100 u istemek kaldi

ucbucuk oyle bir sozlesme imzaladi ki

ocakta alacagimiz zam orani yuzde 8 den fazla

temmuz ayi enflasyonu cikacak

MEHMETHAN OSMANLI, 2 yıl önce
%50 lerle ancak nefes alınır yaşamak için % 100 zam yapılmalı ki insanca bir hayata bakış olsun bunun altı sürüngen gibi bir yaşam olur.

fakir.adam
Şube Müdürü
29 Mayıs 2022 14:51

enflazyon düşük çıkmalı,enflazyon farkı verilmemeli,herkes elini taşın aldına koymalı.

Katibix
Şube Müdürü
29 Mayıs 2022 14:56

Ah bir de Türkçeyi bilsen neler anlatacaksın kim bilir:)
fakir.adam, 2 yıl önce

enflazyon düşük çıkmalı,enflazyon farkı verilmemeli,herkes elini taşın aldına koymalı.

Katibix
Şube Müdürü
29 Mayıs 2022 14:57

Turk-is açıkladı sürüngenlik sınırı 19 bin liraya yukseldi:) 3x kurtariyor beni:)
MEHMETHAN OSMANLI, 2 yıl önce

isos1981
Memur
29 Mayıs 2022 15:15

Memur zammi %100 olmasi lazim

TheSaw
Yasaklı
29 Mayıs 2022 15:24

Nokta atışı yapıyorum. 4,58 açıklanacak

Kuper
Memur
29 Mayıs 2022 15:27

Onun ne olduğu seni ilgilendirmez , herkes kendi düşüncesinde. Bana göre de CHP gereksiz bir parti, o da gelse piyasa yine böyle olacaktı. efendilerini dinlerde onlar tabii ki hizmetlerinin karşılığını verirdi ama onlar sana vermezdi. Ak Parti'nin şuan iyi işler yapmadığını herkes biliyor , onlarda biliyor. Yanlış politika ve inatpar yüzünden böyle oldu maalesef. Herkes hem fikir . Ama yine diyorum başta sende olsan senin partinde olsa olacak bu maalesef. Bunların tek sorunu faiz artırmamak ve ülkeye döviz girişi olmaması. Faiz artsa ve ülkeye 300 milyar dolar civarı sıcak para girişi saglansaydi bunlar olmayacakti ama oldu . Bunu AK parti CHP MHP bazlı düşünmemek lazım. Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz ve bu ülke hepimizin.. kim bu ülkeyi ve milleti düşünüyorsa herkes destek olmalı , kim olduğu önemli değil ... Ama CHP gelip pkk ile ortak olursa, dini deverleri aşağılarsa, otekilestirirse kusura bakmada ben dahil kimse desteklemez. Eski fosil grup da öldükten sonra baraj altı kalır tarihin çöplüğüne gömülür. Bak bakalım CHP li hangi belediye o şehir yada çalışan için birşey yapıyor. İBB de 2 yılda 30 milyar TL borç oldu ama yatırım 0. Su hakkıni bile kaldırdılar, öğrenci bileti 5.25 TL . O kadar halkci iseleri ekmeği 50 kuruş öğrenci biletini 1 TL yapsinlar diyelimki helal olsun. 79T otobüs bileti 15 TL haberin var mı istsnbul da. 15 TL ye toplu taşıma. Aynısı bursa da 4 TL . Ağrı da 3 TL . Daha çok yazılır ama hep otekilestirme olduğu için kimse anlamaz
yiiit1356, 2 yıl önce
Yaşlı, eski sağ muhafazakar kafa. Bir de AKP'li bu. Her gün burda enflasyon yüksek çıksın diye umut eder, her gün burada zam başlığı açar ama kendisini bu duruma düşenleri zerre eleştirmez. Anca şunu yazar bak : "memura zam gereklidir!!!! Memur zam almalıdır ki piyasa canlansın!!!" Bunu yazar yazar durur. Kendi söyler kendi dinler. Sanki bana bunu burdan yazınca zam verecekler. Sonra dönüp içki içenlere laf sokar. CHP iktidar olsun da viskiler şaraplar icilsin değil mi? Diye cahilligini ortaya koyan cümleler sarf eder. Yani bu arkadaş da milletin ickisiyle kafayı bozmuş cahillerden biri. Yani o kadar komik ki bu eleman gelip gidip bunu herkese anlatmak lazım.

yiiit1356
Yasaklı
29 Mayıs 2022 16:11

ılımlı konuşuyorsun hoşuma gitti ama düzeltmem gereken birkaç yer var.

onun ne olduğu beni ilgilendirmezse benim de ne olduğum onu ilgilendirmez. sabahtan akşama kadar seküler yaşayan insanların yaşam tarzı hakkında yorum yapıp "28 şubatta bize şunu bunu yaptılar" diye ağlamak iki yüzlülüktür.

sizlerin anlamadığı şey şu: eskiden size müdahale olduysa şu anda da sizin gibi düşünmeyenlere müdahale ediliyor.

ama siz bunun farkında mısınız? belki hayır. ama mesela bu arkadaş bunun çok net farkında ki "chp gelsin de her yerde viski şarap..." gibi boş cümleler kurabiliyor.

yani bize ne diyor biliyor musun? içki zamlarından çok memnunum, zıkkım için diyor.

veya üniversitelerde bahar festivallerinin yasaklanmasından çok memnunum diyor.

ama benim türbanıma da karışmayın diyor. benim yaşam tarzıma müdahale etmeyin diyor.

işte iki yüzlülük budur. bir de farkında olmayan akpliler hakkında konuşalım mı ? yani başkasının yaşam tarzına müdahale edildiğinin neden farkında olmazlar ? çünkü kendilerine dokunan bir şey yoktur. kendilerine dokunan bir şey olmadığı için : neden bizim seçtiğimiz insanları kabullenmiyorsunuz diyorlar.

hayır biz değil onlar bizi kabullenmiyor. siz de bunu anlamıyorsunuz. anlamayacaksınız da.

ekonomi konusuna gelirsek evet haklısın her şey bir faiz inadı yüzünden. bunu anlaman güzel bir şey. iyi yönetilseydi şu anda bu durumda olmazdık. o dolar dediğimiz şey artınca ülke tepetaklak oluyor. ama faiz inadı bu durumu daha da körüklüyor.

şu chpli belediyeleri eleştirmene sadece ama sadece partizanlık diyorum. başka da bir şey değil. zaten benim düşüncem şu: bugün akp değil chp başta olsa şu anki fanatik kesim "aağğğğ öldük bittik yok olduğğğ" diye sokaklara düşer. senin yaptığın da bu.

gidip de sırf muhalefet olsun diye belediyeleri kötüleyen kanalların boş laflarını dinliyorsun. sonra da burda gelip yok şu kadar borç şu kadar hata diyorsun. bunu kim yaptı başka? yıllarca akpye sırf muhalefet olsun diye muhalif haber kanalları nasıl bir şeyleri abarttılarsa siz de şimdi aynısını yapıyorsunuz çünkü o belediyelerde muhalefete düştünüz.

bak ben şunu hatırlıyorum. mansur yavaş seçildi. daha mazbatayı almadı, ertesi sabah kadının biri bir göletteki siyah suyu gösterip nankörler diye bağırıyordu. adam daha mazbatayı almadı diyorum sana. yani mesela siyaset olunca insanlar belli bir kesimi tutmak için aklını kaybediyor. neyi savunduklarını bile bilmiyor. bu yüzden o belediyeler de öyle saçma sapan biçimde eleştiriliyor.

Kuper, 2 yıl önce
Onun ne olduğu seni ilgilendirmez , herkes kendi düşüncesinde. Bana göre de CHP gereksiz bir parti, o da gelse piyasa yine böyle olacaktı. efendilerini dinlerde onlar tabii ki hizmetlerinin karşılığını verirdi ama onlar sana vermezdi. Ak Parti'nin şuan iyi işler yapmadığını herkes biliyor , onlarda biliyor. Yanlış politika ve inatpar yüzünden böyle oldu maalesef. Herkes hem fikir . Ama yine diyorum başta sende olsan senin partinde olsa olacak bu maalesef. Bunların tek sorunu faiz artırmamak ve ülkeye döviz girişi olmaması. Faiz artsa ve ülkeye 300 milyar dolar civarı sıcak para girişi saglansaydi bunlar olmayacakti ama oldu . Bunu AK parti CHP MHP bazlı düşünmemek lazım. Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz ve bu ülke hepimizin.. kim bu ülkeyi ve milleti düşünüyorsa herkes destek olmalı , kim olduğu önemli değil ... Ama CHP gelip pkk ile ortak olursa, dini deverleri aşağılarsa, otekilestirirse kusura bakmada ben dahil kimse desteklemez. Eski fosil grup da öldükten sonra baraj altı kalır tarihin çöplüğüne gömülür. Bak bakalım CHP li hangi belediye o şehir yada çalışan için birşey yapıyor. İBB de 2 yılda 30 milyar TL borç oldu ama yatırım 0. Su hakkıni bile kaldırdılar, öğrenci bileti 5.25 TL . O kadar halkci iseleri ekmeği 50 kuruş öğrenci biletini 1 TL yapsinlar diyelimki helal olsun. 79T otobüs bileti 15 TL haberin var mı istsnbul da. 15 TL ye toplu taşıma. Aynısı bursa da 4 TL . Ağrı da 3 TL . Daha çok yazılır ama hep otekilestirme olduğu için kimse anlamaz

Katibix
Şube Müdürü
29 Mayıs 2022 16:26

Bir konu da duzeltme yapayım. Suan para girmemesinin sebebi seçim olması. Gelişmekte olan her ulkede bu yasanir. Seçim varsa güven ortamı olana kadar yatirimlar yapılmaz. Mesela akp Arap parası getirmek istiyor ama Araplarda akp seçimi kazanamazsa yatirimlar bosa gider korkusu var. Seçim bu yuzden cok onemli. Akp mi kazanir chpmi bilmem ama Piyasaların nefes alabilmesi için seçim sart.
Kuper, 2 yıl önce

TheSaw
Yasaklı
29 Mayıs 2022 16:31

Sus la biraz karı gibi dırdır
Katibix, 2 yıl önce
Bir konu da duzeltme yapayım. Suan para girmemesinin sebebi seçim olması. Gelişmekte olan her ulkede bu yasanir. Seçim varsa güven ortamı olana kadar yatirimlar yapılmaz. Mesela akp Arap parası getirmek istiyor ama Araplarda akp seçimi kazanamazsa yatirimlar bosa gider korkusu var. Seçim bu yuzden cok onemli. Akp mi kazanir chpmi bilmem ama Piyasaların nefes alabilmesi için seçim sart.

Katibix
Şube Müdürü
29 Mayıs 2022 16:38

Fikirsiz bir hanım kızımız daha. Atlama abim herseye atlama. Fikrin varsa yaz yoksa hanım hanımdık otur yerinde
TheSaw, 2 yıl önce
Sus la biraz karı gibi dırdır
29 Mayıs 2022 16:38

Merkez Bankasından başka anket yayınlayan yok mu? Bloomberg, AA, Foreks gibi... Genelde bunların ortalaması çıkıyor...

yiiit1356
Yasaklı
29 Mayıs 2022 16:48

onlar yarın açıklar.

aytekindurmaz, 2 yıl önce
Merkez Bankasından başka anket yayınlayan yok mu? Bloomberg, AA, Foreks gibi... Genelde bunların ortalaması çıkıyor...

TheSaw
Yasaklı
29 Mayıs 2022 16:51

Sg siyaset formunda yaz. Burası enflasyon başlığı avarel
Katibix, 2 yıl önce
Fikirsiz bir hanım kızımız daha. Atlama abim herseye atlama. Fikrin varsa yaz yoksa hanım hanımdık otur yerinde

Katibix
Şube Müdürü
29 Mayıs 2022 16:57

Beynin varmis taklidi yapabilirmisin cok merak ediyorum:) senin gibiler varken sigiri boşuna yurt dışından ithal ediyoruz:) konu para ya arkadasin mesajını alıntılayip kendimce eksik gördüğüm yeri düzelttim. Cidden beynin varmis taklidi yapsana az. Nasıl birsey cikacak ortaya merak ettim:)
TheSaw, 2 yıl önce
Sg siyaset formunda yaz. Burası enflasyon başlığı avarel

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
29 Mayıs 2022 17:04

Aferin sizlere, takibe devam ediniz... Biz ne isteyeceksek bu ülkenin hükümetinden isteriz... Yeri geldiğinde tanklara gövdemizi beraber koyar. Yeri geldiğinde bu ülke için gazi oluruz şehit düşeriz. Siz sanıyorsunuz ki Ak Partiyi eleştirenler yada istekte bulunanlar, doğrudan sol muhalefete gidecek ve onları iktidara taşıyacak. Bu ne büyük bir aldanıştır. Bu milleti küçümseye küçümseye biryere varamayacağınızı sizin savunduğunuz zihniyetin anlamış olması lazım diyeceğim ama boşuna nefes israfı olur. Bugünü sizinde çoşkuyla kutladığınızı umut ediyorum... Zira bugün Kostantinapolis'in İSTANBUL olduğu kıymetli bir gündür. Fatih Sultan Mehmet Han'ın ruhu şad olsun.
yiiit1356, 2 yıl önce

yiiit1356
Yasaklı
29 Mayıs 2022 17:11

Sizin gibilerin zihniyeti budur. Sizden başka vatandaş yoktur, sizden başka vatansever de yoktur. Varsaymana gerek yok ben de kutluyorum bu günü. Benim abim Hakkari Yüksekova'da komanda uzman cavusluk yapmış, birçok arkadaşı şehit düşmüş birçok operasyona katılmış bir insan. Ama ben hayata seküler kozmopolit bir yerden baktığım için size göre vatansever değilim :)) anlayışınız bu maalesef. Ben de ülkem için savasirim şüphen olmasın. Ülke sadece sizin değil. Sizden başka vatanseverler yok değil.
VATANUĞRUNA, 2 yıl önce
Aferin sizlere, takibe devam ediniz... Biz ne isteyeceksek bu ülkenin hükümetinden isteriz... Yeri geldiğinde tanklara gövdemizi beraber koyar. Yeri geldiğinde bu ülke için gazi oluruz şehit düşeriz. Siz sanıyorsunuz ki Ak Partiyi eleştirenler yada istekte bulunanlar, doğrudan sol muhalefete gidecek ve onları iktidara taşıyacak. Bu ne büyük bir aldanıştır. Bu milleti küçümseye küçümseye biryere varamayacağınızı sizin savunduğunuz zihniyetin anlamış olması lazım diyeceğim ama boşuna nefes israfı olur. Bugünü sizinde çoşkuyla kutladığınızı umut ediyorum... Zira bugün Kostantinapolis'in İSTANBUL olduğu kıymetli bir gündür. Fatih Sultan Mehmet Han'ın ruhu şad olsun.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
29 Mayıs 2022 17:16

Kimseyi kırmak yada yargılamak haddim yada amacım olamaz. Hakkınızı helal edin...
yiiit1356, 2 yıl önce
Sizin gibilerin zihniyeti budur. Sizden başka vatandaş yoktur, sizden başka vatansever de yoktur. Varsaymana gerek yok ben de kutluyorum bu günü. Benim abim Hakkari Yüksekova'da komanda uzman cavusluk yapmış, birçok arkadaşı şehit düşmüş birçok operasyona katılmış bir insan. Ama ben hayata seküler kozmopolit bir yerden baktığım için size göre vatansever değilim :)) anlayışınız bu maalesef. Ben de ülkem için savasirim şüphen olmasın. Ülke sadece sizin değil. Sizden başka vatanseverler yok değil.
Toplam 687 mesaj
«23242526272829303132333435

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi