Editörler : ecoekonomist
07 Mayıs 2022 02:20   

Yatırım
Arkadaşlar karı koca memuzuruz, çok şükür borcumuz yok ancak kenara birşey atamıyoruz... Borcu olmayıp çift maaşlı olanlar nasıl yatırım yapıyorsunuz, şu şartlarda ev almak mümkün değil evler, evler bulunduğumuz ilçede 1.000.000,00 TL den başlıyor, sizce ne yapmak mantıklı, birşeye girmeyince para geldiği gibi gidiyor, gittiğini geçtim artık çevrenin sürekli bizden para istemelerinden de bıktım, kimse demiyor saat 7.00 de 3 yaşındaki çocuğu nasıl uyandırıp bakıcıya götürüyorsun ama maaş hesaplamaya gelince bizim kazandığımızı bizden iyi biliyorlar...
07 Mayıs 2022 10:09

yasarka
Aday Memur
Araban vardır sanırım .Birikimin olduğu kadarıyla arabanı yükselt.Ya da her ay altın al şahsi düşüncem tabiki de .
07 Mayıs 2022 16:24

ÇOTANAK
Editor

Karı koca çalışanların en büyük sorunu borç isteyenlerin eksik olmamasıdır. Kimseden borç istememek ve kimseye borç vermemek gibi prensibim var. Eşinizle bu konuda fikir birliği yaparsanız dışarıdan gelecek borç isteklerini de geri çevirmiş olursunuz.

Yatırım konusuna gelecek olursak;

Şu sıralar konut sektöründe balon var, 1.000.000 TL'ye satılan evler belki bundan 3-5 yıl sonra o fiyata gelecekken, gerek arz sorunu gerekse de maliyetlerin artmasından dolayı piyasada evlerin azalması balon etkisi meydana getirdi.

Benim nacizane önerim, BİST 30 şirketlerine yatırım yapmanızdır. Tercih sizin ve eşinizindir.

19 Mayıs 2022 12:23

Musavir38
Aday Memur

Melek yatırım, paranızı yeni kurulan şirketlere ve büyüyen şirketlere yatırmanın bir yoludur. Melek yatırımcılar genellikle, fon arayan kanıtlanmamış veya yeni girişimlere yatırım yapmak için kendi paralarını kullanabilen varlıklı kişilerdir. https://www.pazarlab.com/blog/melek-yatirimci/ Nihai kâr payı, girişimcilerden destek ve iyi bir amacı desteklemenin tatmini gibi yatırımlarından bir miktar geri dönüş alacakları inancına sermaye taahhüt ederler.

Toplam 3 mesaj