Editörler : gubaz
07 Mayıs 2022 12:54   

150 TL yola vermek mi?

Yoksa şehir merkezinde problemli bir okulda öğretmen olmak mı? Hangisini seçmeliyim? Şuanki okulum gayet iyi fakat kırsalda.

07 Mayıs 2022 13:11

Argan35
Memur

Palyatif bir kisiliksen, problemli okulu sec derim.

07 Mayıs 2022 13:46

Veysi Sekban
Aday Memur

ben 400 veriyorum servise. okulumdan memnun olduğum için dert etmiyorum.

07 Mayıs 2022 13:50

erdem.k88
Genel Müdür
Huzurun ,kafa rahatlığının , iyi ortamın , maddi bir karşılığı yoktur hocam. Çalışmaktan memnun olduğunuz okula devam etmenizi şiddetle tavsiye ederim.
14 Mayıs 2022 06:59

basheriff
Kapalı

Merhaba siz rahatsinuz ben 600 vercem otubus 7:00 den sonra yok akşam 5:00 ten sonra yok ankaradayim güdül ilçe milli eğitime çıktı tayinim sincandan gudule otubus yapcam 2 gidiş iki geliş 6,50x4 artık günlük kaça gidip gelcem siz hesaplayın

14 Mayıs 2022 13:24

Muceza
Aday Memur
Göreceli bir durum. Ben değil aylık günlük 150 TL bile veririm. Huzurum için.
14 Mayıs 2022 14:57

Beytulmakdis
Aday Memur
Bizim okuldakiler şehir merkezinden 800 veriyor. 150 çok iyiymiş.
14 Mayıs 2022 15:34

taklasiguzel
Kapalı

Yakın olup huzursuz bir okulda çalışacağıma, mutlu ve huzurlu bir okul için 1 saat yol gitmeye razıyım.

14 Mayıs 2022 16:48

fencı_05
Memur
Artık evden dışarı adımını atar atmaz ister servisle git ister toplu taşımayla istersen yayan 150 lira zaten gidiyor
14 Mayıs 2022 20:31

mazıke
Şef

Arkadaşlar belirtmeyi unuttum günlük 150 TL gidiyor aracımla

14 Mayıs 2022 20:55

halis4242
Şube Müdürü

Kafa rahatlığı her şeyden önce gelir, memunsaniz gerisine hiç bakmayın, derim.

Tabii bu, benim fikrim..

14 Mayıs 2022 21:44

sınıftarih
Kapalı

Kafa rahatlığı her şeyden önce gelir, memunsaniz gerisine hiç bakmayın, derim.

Tabii bu, benim fikrim..

halis4242, 2 ay önce - Alıntıya git

Benim anladığım o 150 tl günlük yol parası. . zaten aylık 150 tl yol parası diye bir şey kalmadı arkadaşın söylediği günlük 150 tl 20 gün okula gidiyorsa aylık üç bin tl ye geliyor yol parası.

14 Mayıs 2022 21:52

Braweheart01
Memur

Arkadaşlar belirtmeyi unuttum günlük 150 TL gidiyor aracımla

mazıke, 2 ay önce - Alıntıya git

o zaman problemli okulda çalış günde 150 tl veriyorsan maddi yetersizlik aile ilişkilerine yansır. Ben problemli okul diye bir şeye de inanmıyorum. Ben öğretmenim sınıfıma girer dersimi anlatır evraklarımı hazırlar işime bakarım kim problem yaşıyorsa yaşasın.

Geçmişte bu yıl müdür ile tartıştık bana mobbing uygulamaya kalktı ben anladım çok zevkli geçti süreç . Müdürle barıştık o benden daha fazla ter döktü. Siz işinizi yapın bırakın onlar problem yaşasın kendi içinde. Okulu da eğitim öğretim ortamı gibi görmeyin okul iş ortamıdır buna göre hareket edin. Siz anne baba değil memursunuz bunun bilincinde olun. Öğretmen idealisttir hem annedir hem babadır masallarına kanıp kendinizi stresin sıkıntının içine atmayın

14 Mayıs 2022 22:49

sınıftarih
Kapalı

o zaman problemli okulda çalış günde 150 tl veriyorsan maddi yetersizlik aile ilişkilerine yansır. Ben problemli okul diye bir şeye de inanmıyorum. Ben öğretmenim sınıfıma girer dersimi anlatır evraklarımı hazırlar işime bakarım kim problem yaşıyorsa yaşasın.

Geçmişte bu yıl müdür ile tartıştık bana mobbing uygulamaya kalktı ben anladım çok zevkli geçti süreç . Müdürle barıştık o benden daha fazla ter döktü. Siz işinizi yapın bırakın onlar problem yaşasın kendi içinde. Okulu da eğitim öğretim ortamı gibi görmeyin okul iş ortamıdır buna göre hareket edin. Siz anne baba değil memursunuz bunun bilincinde olun. Öğretmen idealisttir hem annedir hem babadır masallarına kanıp kendinizi stresin sıkıntının içine atmayın

Braweheart01, 2 ay önce - Alıntıya git

Ne kamuda çalışan doktor ne avukat ne de başka bir memur kendi görev tanımı dışında bir işi yapmaz örneğin eline pas pas alıp koridorları temizlemez badana alıp çalıştığı kurumu boyamaz ama öğretmen yapar ve bunu da çarşaf çarşaf fotoğrafla ilan edip ben iyi öğretmenim der. sonra da veliden fırçayı yer hayata küser anlamaz ki o ortamı kendi hazırlar kendi çıkarı için beğeni kazanmak için mesleğine ve meslektaşlarına ihanet ettiğini

Zaten şu anda ortalama bir milyon öğretmen var dört yüz bin sarı sendika üç yüz bin yancısı türk eğitim sen e üye olmasa öğretmene bu buçuklu zamlar verilebilir miydi?

Ne yapıyorsa öğretmen kendine yapıyor. bu hale düşmemizin kamuda en itibarsız en az maaşı alan memur olmamızın sebebi yine öğretmenler. öğretmenlerin sadece kendi çıkarını düşünmesi.

14 Mayıs 2022 23:14

Braweheart01
Memur

Ne kamuda çalışan doktor ne avukat ne de başka bir memur kendi görev tanımı dışında bir işi yapmaz örneğin eline pas pas alıp koridorları temizlemez badana alıp çalıştığı kurumu boyamaz ama öğretmen yapar ve bunu da çarşaf çarşaf fotoğrafla ilan edip ben iyi öğretmenim der. sonra da veliden fırçayı yer hayata küser anlamaz ki o ortamı kendi hazırlar kendi çıkarı için beğeni kazanmak için mesleğine ve meslektaşlarına ihanet ettiğini

Zaten şu anda ortalama bir milyon öğretmen var dört yüz bin sarı sendika üç yüz bin yancısı türk eğitim sen e üye olmasa öğretmene bu buçuklu zamlar verilebilir miydi?

Ne yapıyorsa öğretmen kendine yapıyor. bu hale düşmemizin kamuda en itibarsız en az maaşı alan memur olmamızın sebebi yine öğretmenler. öğretmenlerin sadece kendi çıkarını düşünmesi.

sınıftarih, 2 ay önce - Alıntıya git

kardeş ben meslekte 18. yılım daha hiçbir sendikaya girmedim ama öğretmenleri şu sendikaya üye bu sendikaya üye diye gruplamayı sevmem. Meslektaşlarımızı bu şekilde ayırmamalıyız isteyen istediği yere üye olur. Bu şekilde kamplaşmak çok tehlikelidir.

Eskiden de öğretmen en düşük devlet memuru maaşını alırdı şimdi de alıyor değişen birşey yok ben bu mesleğe girerken bunu bilerek girdim öğrencilik yıllarında ek işim vardı onu devam ettiriyorum benim kendime göre planım programım var hayatımı devam ettiriyorum bir şekilde .. Şimdi öğretmenlik mesleğini seçen bilir çok bir geliri yoktur.

Yalnız eskiden öğretmen geçinir az biraz mal mülk sahibi olurdu şimdi ekmek aslanın ağzında ay sonu gelmiyor.

14 Mayıs 2022 23:28

sınıftarih
Kapalı

kardeş ben meslekte 18. yılım daha hiçbir sendikaya girmedim ama öğretmenleri şu sendikaya üye bu sendikaya üye diye gruplamayı sevmem. Meslektaşlarımızı bu şekilde ayırmamalıyız isteyen istediği yere üye olur. Bu şekilde kamplaşmak çok tehlikelidir.

Eskiden de öğretmen en düşük devlet memuru maaşını alırdı şimdi de alıyor değişen birşey yok ben bu mesleğe girerken bunu bilerek girdim öğrencilik yıllarında ek işim vardı onu devam ettiriyorum benim kendime göre planım programım var hayatımı devam ettiriyorum bir şekilde .. Şimdi öğretmenlik mesleğini seçen bilir çok bir geliri yoktur.

Yalnız eskiden öğretmen geçinir az biraz mal mülk sahibi olurdu şimdi ekmek aslanın ağzında ay sonu gelmiyor.

Braweheart01, 2 ay önce - Alıntıya git

birincisi zam pazarlığında hükümetle yetkili sendika masaya oturur onun için her hükümet kendine yakın sendikayı yetkili sendika yapmak al gülüm ver gülüm şeklinde kendi istediğini geçirmek ister herkes tabi ki istediği sendikaya üye olmak ta özgür ama enflasyon yüzde yüzü geçmişken her şey üç misli pahalanmışken yüzde 7 zam antlaşmasına imza atan bir sendikada durmak hem kendine hem meslektaşlarına ihanettir.

ikincisi o çok yerilen eski Türkiye de öğretmen en düşük memur maaşını almazdı elimizin altında internet var 2002 öncesi öğretmen memurlar arasında şu anki gibi en düşük maaşı alan değildi şu an imamdan da az alıyor. bekçiden de. 20 yıllık öğretmenim ek dersim yok 8200 alıyorum 7 yıllık polis lise mezunu 9500 alıyor. buraya yazmadan önce iki bin öncesi memur maaşlarını bir araştırsaydın keşke kardeşim 20 yılda geldik bu noktaya ve buçuklu zamları bize reva gören kazanım diye pişkince övünen sendikaya her sene yetkili sendika ünvanını vererek masaya oturtan kendi öğretmen arkadaşlarımız sayesinde. sonra da şikayet üstüne şikayet ederiz ama sarı sendikaya üye olurken de sadece aman bana bir şey olmasın diye düşünürüz.

bak o sendika bu sendika önemli değil hangi sendika olursa olsun eğer masada memurunu satıyorsa öğretmenler toplu olarak o sendikadan istifa ederse o sendika da yetkiyi alıp masaya oturursa öğretmeni satamaz ister eğitim iş, ister eğitim sen kim olursa olsun öğretmen hakkını savunmayan sendikadan istifa etmeli eğer etmiyorsa başına gelenler de müstehaktır öyle isteyen istediğine üye olur demekle bunu hafifletemeyiz öyle başa böyle tarak der sonrada ağlama derim

15 Mayıs 2022 14:07

merve00000
Şef

kırsaldaki öğrenciyle seşihrdeki ögrenci bir değil kırsal yeri bırakmazdım kafa patlar orda onun dışında idarede sıkıntı varsa takmamak lazım idarecileri işini iyi yaptıktan sonra onlar da el ayak çekiyor bir süre sonra ben kırsala yerleşirdim kesin hayalim köylük bir yerde bedava lojman bulup çalışmaktı bahçemde tavuk beslemekti nasip olmadı ama ilk fırsatta tayini o tip yerlere aldırcam

15 Mayıs 2022 20:01

okulön
Memur
Aylık mı günlük mü 150? Ben günlük 200 TL veriyorum. sizinki de soru mu nerde mutluysanız oraya devam..
15 Mayıs 2022 22:17

halis4242
Şube Müdürü

Öğretmenlerin ülkede düştüğü vaziyete bir bakın!?

Çözülmesi Zor Bir Soru(Var mı çözebilen?):

150 TL günlük okuluna gidiş geliş yapan bir öğretmen hele bir de tek çalışan ise hele hele bir de kirada oturuyor ise hele hele 2-3 çocuğu var ise nasıl geçinebilir???

Toplam 18 mesaj