Editörler : M00NB0W
09 Mayıs 2022 14:29   

Güvenlik soruşturmasından ötürü red

ocak ayında 1. yedek olarak düzce üniversitesine teknisyen olarak atandım evraklarımı teslım ettım guvenlık soruşturmasını beklememı söyledıler uzunca bir süre bekledım daha sonra emniyetten guvenlık soruşturması sonucumun 25 gün önce gönderildiğini öğrendım tekrar üniversiteyi aradım emnıyetten haber beklıyoruz dedıler nasıl beklıyosunuz emnıyet göndermış 25 gün önce deyınce o zaman postada kaybolmuştur yanıtını aldım sonra sürekli arayınca evrağınız komısyondaymış deyip ertesi gün bana guvenlık soruşturmasından ötürü atamanız yapılamamıştır şeklınde tebliğ gönderdiler sadece 3 yıl öncesıne ait hagb kararı var memura görevını yaptırmamaktan onun harıcı sıcılım temız avukatada sordum bundan ötürü olamaz dedi bu konuyla alakalı bılgısı olan varsa yardımcı olursanız sevınırım

09 Mayıs 2022 15:16

hsnd
Müsteşar

HAGB kararları mahkumiyet kararı değildir ve normal şartlarda memuriyete engel olmaması gerekir. Ancak maalesef kurumlar bu şekilde uygulamalara imza atabiliyor. Burada şu an tek yapmanız gereken bir an önce dava açmak. Başka yapabileceğiniz bir şey yok.

09 Mayıs 2022 15:37

mertens
Aday Memur

peki mahkemeden dönme ihtimali var mı yani neticede kazanılmış bir hak var

09 Mayıs 2022 16:07

hsnd
Müsteşar

peki mahkemeden dönme ihtimali var mı yani neticede kazanılmış bir hak var

mertens, 3 hafta önce - Alıntıya git

Kazanılmış hak diye bir şey yok. Öyle olsaydı arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması vs. gibi sorgulamalar yapılmadan alım yapılırdı. Mahkemeden kesin hüküm çıkmadan tabi ki her ihtimal mevcut. Size yol gösterecek bir avukat ile görüşmeniz yararınıza olacaktır.

09 Mayıs 2022 18:47

engineer.com
Aday Memur
Sebeb olarak bir tek onu mu söylediler başka bir şey varmı memuriyete engel bir durum
10 Mayıs 2022 07:58

yak9
Aday Memur
Size iyi bir Avukat önere bilirim Daha önce bu işi yapmış kazanmış davaları var
10 Mayıs 2022 09:31

mertens
Aday Memur
Sebeb olarak bir tek onu mu söylediler başka bir şey varmı memuriyete engel bir durum
engineer.com, 3 hafta önce - Alıntıya git

sebep olarak hiç bişey söylemediler sadece güvenlik soruşturmasından ötürü yazıyodu

10 Mayıs 2022 09:39

engineer.com
Aday Memur

sebep olarak hiç bişey söylemediler sadece güvenlik soruşturmasından ötürü yazıyodu

mertens, 2 hafta önce - Alıntıya git

tek çaren var mahkeme nnormalde söyledin sebebden ötürü güvenlik soruşturman olumsuz gelmemesi lazım mahkemeye verirsin oda biraz sürer ama başlarsın

10 Mayıs 2022 13:25

mertens
Aday Memur

tek çaren var mahkeme nnormalde söyledin sebebden ötürü güvenlik soruşturman olumsuz gelmemesi lazım mahkemeye verirsin oda biraz sürer ama başlarsın

engineer.com, 2 hafta önce - Alıntıya git

mecbur öyle olacak artık hocam tek çare mahkeme

10 Mayıs 2022 13:29

mertens
Aday Memur
Size iyi bir Avukat önere bilirim Daha önce bu işi yapmış kazanmış davaları var
yak9, 2 hafta önce - Alıntıya git

özelden yazıyorum size

11 Mayıs 2022 00:45

Gurr26
Aday Memur
Yanlış bilmiyorsam 7315 sayılı kanun ile hakkında güvenlik soruşturması yapılacaklar arasında değilsiniz. Teknisyen kadrosu için yalnızca arşiv araştırması yapılabilir. Sizi nasıl güvenlik soruşturmasından reddediyorlor anlamış değilim. Ben bu duruma benzer bişeyi bi arkadaşımdan daha duydum. Güvenlik soruşturması belli meslek ve unvanlar haricinde kaldırılmadı mı? Ben mi yanlış biliyorum?
11 Mayıs 2022 00:56

Gurr26
Aday Memur
Yanlış bilmiyorsam 7315 sayılı kanun ile hakkında güvenlik soruşturması yapılacaklar arasında değilsiniz. Teknisyen kadrosu için yalnızca arşiv araştırması yapılabilir. Sizi nasıl güvenlik soruşturmasından reddediyorlor anlamış değilim. Ben bu duruma benzer bişeyi bi arkadaşımdan daha duydum. Güvenlik soruşturması belli meslek ve unvanlar haricinde kaldırılmadı mı? Ben mi yanlış biliyorum?
Gurr26, 2 hafta önce - Alıntıya git
https://m.youtube.com/watch?v=kzduKAiDHqw bu adreste güvenlik soruşturması kimlere yapılır tek tek anlatılmış. Yanlış anlamayın ben kimseye bişey demiyorum da okuduğumu mu anlamıyorum acaba diye kendimden şüphe etmeye başladım artık :)
12 Mayıs 2022 14:19

baharyakın
Memur

Silahlı terör örgütüne yardım yataklıktan HAGB almış birinin Öğretim elemanı/ öğretmen güvenlik soruşturmasından geçtiği örnek var mı acaba? Burada asıl karar mercii ilgili kurumda kurulan Komisyon mu acaba?

13 Mayıs 2022 11:33

Sametsasmaz55
Aday Memur
Dün karar çıkmış artık bakmıyorlar diye biliyorum
15 Mayıs 2022 13:52

kocasavas
Aday Memur
Hagb kararında cezanız kaç yıldı ve konusu neydi ?
15 Mayıs 2022 14:25

Güven Saygı
Kapalı
Merhaba. İdare avukatıyım güvenlik soruşturması ile ilgili hemen her konuda müvekkilim oldu. Yardımcı olabilirim sizi üzmeyecek şekilde
16 Mayıs 2022 22:00

Heredot64
Aday Memur

Kazanılmış hak diye bir şey yok. Öyle olsaydı arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması vs. gibi sorgulamalar yapılmadan alım yapılırdı. Mahkemeden kesin hüküm çıkmadan tabi ki her ihtimal mevcut. Size yol gösterecek bir avukat ile görüşmeniz yararınıza olacaktır.

hsnd, 3 hafta önce - Alıntıya git

Kazanılmış hak nedir peki ?

Atanmaya hak kazanmak ve güvenlik arsivin olumlu sonuclanmasi kazaipmis hak mıdır yoksa alım iptal olabilir mi ?

24 Mayıs 2022 11:47

baharyakın
Memur

Silahlı terör örgütüne yardım yataklıktan HAGB almış birinin Öğretim elemanı/ öğretmen güvenlik soruşturmasından geçtiği örnek var mı acaba? Burada asıl karar mercii ilgili kurumda kurulan Komisyon mu acaba?

baharyakın, 2 hafta önce - Alıntıya git

Bu sorunun cevabı ?

Toplam 17 mesaj