Editörler : E.Kayı Han
11 Mayıs 2022 19:33   

Eşim özel sektörde çalışıyor, tayinimi onun yanına nasıl aldırırım

Eşim öze sektörde çalışıyor, iki yıl içinde 450 gün primi var, onun yanına nasıl gidebilirim ?

12 Mayıs 2022 11:39

Swon
Aday Memur

Öncelikle "Zabıt Katibi" olduğunu, meslekte 3 yılının dolduğunu ve son görev yerinde fiilen 1 yılı doldurduğunu varsayarak cevap veriyorum. Bakanlığa eşinin sigorta dökümü, çalıştığı iş yerinin senin olduğun ilde herhangi bir şubesi olmadığı yönünde bir yazı (Zorunlu değil ama alsan iyi olur) ile kapsamlı bir dilekçe gönder. Mümkünse komisyon başkanınla görüşüp muvafakat almaya çalış. Müdahale edebilirsen dilekçe bakanlığa gittiğinde görüşmelerini yap. Umarım kabul edilir.

12 Mayıs 2022 11:50

BabaYaro1
Yasaklı
Rüyanda alırsın
13 Mayıs 2022 21:50

Kemall4567
Şef

Öncelikle "Zabıt Katibi" olduğunu, meslekte 3 yılının dolduğunu ve son görev yerinde fiilen 1 yılı doldurduğunu varsayarak cevap veriyorum. Bakanlığa eşinin sigorta dökümü, çalıştığı iş yerinin senin olduğun ilde herhangi bir şubesi olmadığı yönünde bir yazı (Zorunlu değil ama alsan iyi olur) ile kapsamlı bir dilekçe gönder. Mümkünse komisyon başkanınla görüşüp muvafakat almaya çalış. Müdahale edebilirsen dilekçe bakanlığa gittiğinde görüşmelerini yap. Umarım kabul edilir.

Swon, 2 ay önce - Alıntıya git

Parantez içinde yazdığınız kısım hangisi için geçerli ? Çalıştığım ilde Şubesi olup olmadığını belirtmem gerekiyor mu ?

13 Mayıs 2022 22:20

Kemall4567
Şef

Kadrolu memurum, 10 yıldır aynı adliyedeyim

14 Mayıs 2022 20:31

Srdnn

Yozgat isteyen oldu mu, zabit kâtibi???

14 Mayıs 2022 21:23

cevherdudayev1
Şube Müdürü

Parantez içinde yazdığınız kısım hangisi için geçerli ? Çalıştığım ilde Şubesi olup olmadığını belirtmem gerekiyor mu ?

Kemall4567, 2 ay önce - Alıntıya git

belirtirsen daha sağlam olur diyor işte

14 Mayıs 2022 22:04

sungurlar
Şube Müdürü

O gelsin senin yanına

15 Mayıs 2022 21:13

Kemall4567
Şef

Eşmin çalıştığı şirketin benim bulunduğum ilde şubesi var

Toplam 8 mesaj