Editörler : ÇOTANAK
15 Mayıs 2022 14:43   

Ardışık İfade

İyi günler memleketteki il emniyet temden ifaden var diye aradılar. Öğrendiğim kadarıyla ardışık aramadan dolayı, soruşturma ocak ayında açılmış. Evrağı ikamet ettiğim ilçeye gönderecekler. Böyle durumlarda sıkıntı çıkıyor mu ?

15 Mayıs 2022 15:04

Heyyo07
Aday Memur

İfade için mahkemeye mi çağırıldın ? Yoksa emniyet veya savcılık mı alacak ?

15 Mayıs 2022 15:09

Trj63
Aday Memur

Arayan tem personeli savcı ifadeni alacak dedi. İkamet o ilde ikamet etmediğimi söyledim tutanak tutup görev yaptığım ilçeye gönderecek.

15 Mayıs 2022 15:13

Heyyo07
Aday Memur

Kurum ne jandarma mı ? Soruşturma açıldığı nasıl öğrendin ?

15 Mayıs 2022 15:16

Hayalperestlik 60
Aday Memur
Ardışık aramaya takıldığın tarihler bellimi o yıllarda sivilmiydin yoksa personelmi
15 Mayıs 2022 15:19

Trj63
Aday Memur

Kurum jandarma bahse konu ildeki savcı kalemini aradım uyaptan baktı ardışık aramayla ilgili dosya ocak ayında açılmış dedi. Başka bir bilgi vermedi telefondan. Hangi tarihler arasında arandığım, ne kadar arandığım, süresi ne kadar hiçbir bilgi verilmedi dosya başka kişiler de var dedi.

15 Mayıs 2022 15:21

Heyyo07
Aday Memur

Anladığım kadarıyla tanık sıfatıyla çağırılmıyorsun ?

15 Mayıs 2022 15:25

Trj63
Aday Memur

Hangi sıfatla ifadeye çağrılıyorum bilmiyorum lakin şüpheli olsaydım şimdiye kadar sıkıntı olurdu diye düşünüyorum.

15 Mayıs 2022 15:27

Heyyo07
Aday Memur

Anladım inşallah olumsuz bir durum olmaz

15 Mayıs 2022 15:28

Hayalperestlik 60
Aday Memur
Sanık sıfatıyla hakkında soruşturma açılmış tanık olsan söylerdi
15 Mayıs 2022 15:30

Trj63
Aday Memur

Sıkıntı çıkma olasığı nedir 2019 sicilliyim yeniyim ve asayişte çalışıyorum herkeste numaramız var maalesef.

15 Mayıs 2022 15:35

Trj63
Aday Memur

İhbar dosyası demişti savcı kalemi.

15 Mayıs 2022 15:38

Heyyo07
Aday Memur

İşte sorun şu sen ilk mi arandın yoksa sonra mı

15 Mayıs 2022 15:45

Trj63
Aday Memur

Şimdi herhangi birşey çıkmazsa şayet sadece ifadeyle kalırsa yine meslek açısından sıkıntı oluyor mu

15 Mayıs 2022 15:48

Heyyo07
Aday Memur

Dediğim gibi hangi sıfatla ifade vereceğinize bağlı inşallah problem olmaz.

15 Mayıs 2022 15:49

Trj63
Aday Memur

İnşallah

16 Mayıs 2022 02:45

ShabaniNonda
Aday Memur
Dostum şüpheli sıfatıyla çağrılıyorsan ki muhtemelen öyledir. İfade sonrası direkt olarak açığa alınırsın. Ama tanık olarak dinlenirsen sorun olacağını sanmıyorum. İyice olayın detaylarını öğrendikten sonra buradan yazarsanız daha sağlıklı olur gidişat konusunda. Çok geçmiş olsun.
16 Mayıs 2022 08:00

Heyyo07
Aday Memur
Dostum şüpheli sıfatıyla çağrılıyorsan ki muhtemelen öyledir. İfade sonrası direkt olarak açığa alınırsın. Ama tanık olarak dinlenirsen sorun olacağını sanmıyorum. İyice olayın detaylarını öğrendikten sonra buradan yazarsanız daha sağlıklı olur gidişat konusunda. Çok geçmiş olsun.
ShabaniNonda, 3 ay önce - Alıntıya git

Katılıyorum bende öyle düşünüyorum

16 Mayıs 2022 10:02

ESREF13
Aday Memur

Şimdi herhangi birşey çıkmazsa şayet sadece ifadeyle kalırsa yine meslek açısından sıkıntı oluyor mu

Trj63, 3 ay önce - Alıntıya git
Abicim, canını sıkma stresin seni yönetmesine izin verme işin aslı telefonun çalması değil hatta seni terörist aramış bile diyemiyorlar. Kısa bir sürede aynı yerden başka biri ve birileriyle senin telefonun aranmış nedir bu diye sorup terörden yargılamak bunların yaptıkları. Açık konuşayım jandarmayla yeni tanışmışsın kurum personelinin arkasında durmaz hatta personelinin aleyhine anında tavır alır. Bu kapsamda toplu operasyon olmadığından ifadene başvurmakla süreci yönetmişler iyi de olmuş. İfaden alınır ardından kurum idari soruşturma ekini gönderir matbu sorular sorulur varsa ayrıca dosya içeriğiyle ilgili sorular da olur. Sonrası il jandarma komutanının makam sevgisine siyasi istikbaline kalmış. Yani anında görevden uzaklaştırma da verebilir süreci takip edelim ona göre değerlendirelim diye erteyeledebilir. Sen iyi tarafından bak seçime yaklaşılan atmosferde hakim savcıların talimatsız karar verebilme şansları olur. Siyasi havayı koklayıp gemiyi terk edenlerin kanunu uygulama gibi yönelimleri olur ve daha kısa sürede sonuç alırsın. Dert edip kendini aileni yorma telefonu çaldı diye yargılanan dünyada sayılı insanlar arasındasın. Dosya İçeriğini öğrenince avukat aracılığıyla sorup bilgi al ona göre hareket et. Büyük geçmiş olsun.
16 Mayıs 2022 19:01

Khk aday
Memur

Sen 2019 da asker olduğun için senin aranmam sivilken olmuş, sivilken yapılan aramalar çok dikkate alınmaz helede 17-25 Aralık öncesiyle dosyan verdiğinifadenden ibaret olur, 17-25 Aralık sonrası da olsa yinede çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum sivilsin ardışıktan Yargıtay kriterlerine takılman mümkün değil, ondan dolayı canını sıkma, kurum seni açığa almaz alsada, bu tarz sabit hatlardan aramaya mahkemesonuçlanmadan ihraç işlemi gerçekleştirmiyor, bu aramadan dolayıda büyük ihtimal kovuşturmaya yer yok alırsın hadi mahkeme açıldı diyelim beraat alırsınozamanda kurum seni göreve iade eder, sadece biraz dinlenmiş olursun bu süreçte

24 Mayıs 2022 21:21

Kolakola336
Aday Memur

Geçmiş olsun. Var mı bir gelisme

Toplam 24 mesaj