Editörler : ayşegül bgm
«3456789101112131415

zorisbu
Kapalı
17 Mayıs 2022 04:33

bizim tibbi sekreterlerin biri yimirta satiyor..gezen tavuk 1.5 dan ..digeri sut..litresi 12 liraydi gecen hafta..oteki galerici..temiz sahin bulunur diye gezer ortalikta ama eleman gorev yerinde pek bulunmaz..hastabakicim insaatci arazi lazimsa kelepir bulur ama komisyonunu alir...diger hastabakicim tuvturkte arac muayenecisi artik baskasininin ustune mi kendi mi yapar bilmem arac sigortasi da yapar..yeni genc ysplerimin hepsi goin uzmani baslar telefona gomuk gezerler..hemsirelerimden biri saglikli yasam gurusu karaguru birsey zaten pilates dersi de verir..is cikisi dukkan isleten 3 laborantim da var biri donerci-sawarmaci biri kirtasiye biri fotokopici..aa doktor yasal olarak kendilerine taninan hakla mesai saatlerinden sonra isyeri hekimligi mi yapiyorlarmis hayin canim hepsi..

TıbbiSekreter41, 2 yıl önce
Zaten işyeri hekimliği yapıyor çoğu mesaiden sonra ya da nöbet istitahati olduğu günde

zorisbu
Kapalı
17 Mayıs 2022 05:53

kaldi ki mini mini fiyat ayarlamalarini gordukce ..

ysp nin en az 15

sekreterin 25

hemsirenin 35 almasi lazim % 30 degil % 300 degisti hersey..

Mr.BillGates
Memur
17 Mayıs 2022 09:46

Ben de 5 tıllık hekimim maaş 6300, sabit 3100 . Aynen doğru kardeşim malesef, babam işçi emeklisi benim total maaşıma yakın bir emekli aylığı var, köle gibi çalışıyoruz, cidden artık canımıza tak etti
06fizik06, 2 yıl önce
Ben 10 yıllı öğretmenim 7150 maaş 2300 ek ders alıyorum. Bu rakamlar bana inandırıcı gelmedi doğrusu

Mr.BillGates
Memur
17 Mayıs 2022 09:48

Sınavda ilk %1 e gir sınıfın okulun en çalışkanı ol, bunca emek, yıllarca okumak, kütüphane dolusu not, can sorumluluğu al üstüne cahil ve ezik embesilin biri gelsin çok okuyorsunuz diye niye bizden çok kazanasınız diyor. Ne kadar ahlaksızsınız?
Y o l c U, 2 yıl önce

Her söylenene inanmayın, hekim maaşı sabit ödeme diğer adıyla denge tazminatı ile 13 bin civarındadır. Üzerine fazla mesai, icap nöbet ücretleri ve performans ek ödemesi konulunca çalıştığı yere göre 20 bin ile 30 bin lira arasında eline geçen rakamlar oluşur. Pratisyen hekimlere bu ay için 8500 lira ek ödemesi hak ediş hesaplanmış. Yani o kadarda kötü durumda değiller. Hakları bu mu derseniz asla, daha fazlasını da kazansınlar kimsenin maaşında gözümüz yok, lakin doğru yalan söylesinler. Ha birde şu yıllardır dirsek beyin çürüttüm daha fazla kazanmam gerek edebiyatından da vazgeçmeliler. Mesele para ise esnaf tüccar daha fazla kazanır, okumak bilime insanlığa faydalı olmak farklı bir olgu, bunun bilincinde değilse birisi doktor olsa ne olur olmasa ne...

Mr.BillGates
Memur
17 Mayıs 2022 09:49

5 yıllık hekimim ne evim ne arabam var ce 10 bin tl toplam! Ücretle de olacağını sanmıyorum. Öpretmen olmanın zorluğuyla doktor olmanın ve icra etmenin zorluğunu da kıyaslayamazsınız. Böyle bir kıyas akıl tutulmasıdır
ismail3558, 2 yıl önce

20 yıllık öğretmenim 8430 TL maaş 3400 TL ekders(destek odası+iyep dahil) 11800 TL elime geçiyor ben 2017 model Clio ya biniyor TOKİ de oturuyorum. Ama bırakın uzmanları pratisyenler bile megandan aşağısına binmiyor. Bu yaman çelişkiyi bu maaşlar açıklamıyor vesselam.

Mr.BillGates
Memur
17 Mayıs 2022 09:53

Yahu doktorlar 2 yıldır seslerini duyurmaya çalışıyor, döner sermaye denen birşey kalmadı, carsa yoksa sabit onu bile yarfımcı sağlık personeliyle aynı miktarlara çektiler. Doktorlara olan hıncınızdan ve kıskançlıpınızdan konulurken hiç mi haktan korkmazsınız yahu. 5 yıllık hekimim döner sermayeden 500 tl alıyorum, bunu da sonn 3 aydır hiç alamadım , doktorların %80 inden fazlası da hastanelerin artık kar etmemesi ve personelin sabit ücretini dönerden kesmeleri nedeniyle hiç kar etmiyor, performans döneri de vermiyor. Velev ki bu maaşların üzerine bir maaş daha verildin verilen emeğe yapılan işe alınan riske bu maaş bile çok çok düşüktür ki bu rakamlar hakaretin ta kendisi
Cakmamemur006, 2 yıl önce
Aynen sizin görusunuze katiliyorum..aldiklari diger odemeleri soylemiyorlar.isci olarak calisan arkadaslarda öyle .ikramiyeleri hedaba katmadan direk aldiklari maaslari soyluyorlar.yazikkk yaa durust olmak gerekir biraz.insanlari kandirmanin bir anlami yok.

OOP.008
Şef
17 Mayıs 2022 10:47

Hemşerim sabit denen şey de maaştır. Kızanlar buna kızıyor. Maasinizin 2 kalem halinde net maas+sabit doner seklinde yattigi halde sadece neti soyleyip tepkileri ustunuze çekmeyin. Şu yeni baslayan pratisyen maaşınızı yaklasik 9-10 olarak soylerseniz tepki almazsiniz. Bunun disinda Üzerine dönersiz bu maaş hekime az. Bu konuda ben de destekcinizim. Doner alamayan hekimlerin geliri az. Ama maasim 6000,7000 diyene cok cok kiziyorum. Sen doneri sayma 6 de, ogretmen ekdersi saymasin 6 desin, yakinda bir kesim cikacak ve bordrosundaki ozel hizmet tazminati, gosterge ayligi gibi gelir kalemlerini de saymayacak diye korkuyorum...
Mr.BillGates, 2 yıl önce
Ben de 5 tıllık hekimim maaş 6300, sabit 3100 . Aynen doğru kardeşim malesef, babam işçi emeklisi benim total maaşıma yakın bir emekli aylığı var, köle gibi çalışıyoruz, cidden artık canımıza tak etti
17 Mayıs 2022 11:18

sabit maaş değildir. maaş devletin ödediği şeydir.

sabit döner hastane döner sermayesinden ödenir.

ayrıca emeklilik maaş üzerinden hesaplanır.

sabit döner emekliliği yansımaz.

kusura bakma ama senin söylediklerinin hepsi yanlış.

yeni düzenleme bunları düzenleyecekmiş.

ama çıktığı yok.

görüşüldüğü yok

OOP.008, 2 yıl önce
Hemşerim sabit denen şey de maaştır. Kızanlar buna kızıyor. Maasinizin 2 kalem halinde net maas+sabit doner seklinde yattigi halde sadece neti soyleyip tepkileri ustunuze çekmeyin. Şu yeni baslayan pratisyen maaşınızı yaklasik 9-10 olarak soylerseniz tepki almazsiniz. Bunun disinda Üzerine dönersiz bu maaş hekime az. Bu konuda ben de destekcinizim. Doner alamayan hekimlerin geliri az. Ama maasim 6000,7000 diyene cok cok kiziyorum. Sen doneri sayma 6 de, ogretmen ekdersi saymasin 6 desin, yakinda bir kesim cikacak ve bordrosundaki ozel hizmet tazminati, gosterge ayligi gibi gelir kalemlerini de saymayacak diye korkuyorum...

OOP.008
Şef
17 Mayıs 2022 11:20

Oyle mi emin misin bu yazdiklarindan? Sabiti hastane mi oder?
efsane ahtapot2, 2 yıl önce

ama çıktığı yok.

görüşüldüğü yok

hertai
Aday Memur
17 Mayıs 2022 11:23

hastanelerin döner sermayesi

ödemeler listesinin fiyat artışları yılda yüzde 30.

harcama kalemleri yüzde 154 artınca.

tabi ki kurudu.

bu nedenle sabit dışında döner ödenen yerler yüzde 5 geçmiyor.

bazı hastaneler sabiti ödeyemez duruma geldi

işin komiği nöbet paraları da döner sermayeden ödeniyor.

bu nedenle nöbet paraları da tehlike de

OOP.008, 2 yıl önce

hertai
Aday Memur
17 Mayıs 2022 11:24

evet . sabit döner döner sermayeden ödenir

OOP.008, 2 yıl önce

OOP.008
Şef
17 Mayıs 2022 11:27

Sana bir formulle anlatayim durumu. Sağlikta calisan teknik hizmet sinifi programci ve saglik disi calisan ths programci. Ikisi de 100x maaş alir. Sadece sagliktaki 60x+40x sabit seklinde 100 eder. 100,3x olmaz maaşı. Kuruş degişmez. 40x emeklilige yansimaz bunu insallah duzeltecekler bu sorun sadece saglikcinin sorunu degil. Ve hem 60x i hem 40xi hazine oder diye biliyorum. 40i hazine odemese bile bu maastir.maas degildir demek haksizliktir. O zaman saglikta calisan muhendis de diger kurumda calisandan %40 az maas aliyorum desin, olur mu boyle şey? Bence bu konu tartismaya kapali.
OOP.008, 2 yıl önce

OOP.008
Şef
17 Mayıs 2022 11:30

Buradan su cikmasin ben maas yeter demiyorum. Bence de artirilsin. Ben sabiti maastan saymayana laf ediyorum. Ekonomi bakanliginda calisan muhendis 11 alsin, saglikta calisan 7+4 alilsin ama 7 aliyorum desin. Diyemez. Iyi gunler

zorisbu
Kapalı
17 Mayıs 2022 12:03

efendim o hususun acmazi su..11 alanin emekliligi 11 uzerinden 7 +4 alanin emekliligi 7 uzerinden oluyor.. illegale sapmadan emekliyken de surunuyoruz.

OOP.008, 2 yıl önce
Buradan su cikmasin ben maas yeter demiyorum. Bence de artirilsin. Ben sabiti maastan saymayana laf ediyorum. Ekonomi bakanliginda calisan muhendis 11 alsin, saglikta calisan 7+4 alilsin ama 7 aliyorum desin. Diyemez. Iyi gunler
17 Mayıs 2022 12:05

artı

efsane ahtapot2, 2 yıl önce

ama çıktığı yok.

görüşüldüğü yok

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
17 Mayıs 2022 12:16

Evet hoca sabit ek ödeme hastane oder izne çıktığında falan kesilir. Sadece taban maaşı maliye oder o da 6-7bin lira falan zaten hekimler de ona itiraz ediyor

OOP.008, 2 yıl önce

psipsikolo
Aday Memur
17 Mayıs 2022 12:49

Meganında cliodan farkı yok
ismail3558, 2 yıl önce

20 yıllık öğretmenim 8430 TL maaş 3400 TL ekders(destek odası+iyep dahil) 11800 TL elime geçiyor ben 2017 model Clio ya biniyor TOKİ de oturuyorum. Ama bırakın uzmanları pratisyenler bile megandan aşağısına binmiyor. Bu yaman çelişkiyi bu maaşlar açıklamıyor vesselam.

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
17 Mayıs 2022 13:19

hekimler artık oturacak ev bulamıyor ve doktorlar lojman talep ediyorlar artık devletten

öğretmenevi, orduevi polis lojmanlar varken sağlık çalışanlar için lojman gibi uygulamalar var

artık maaşları çok düşen doktorlar muğla, istanbul gibi yerlerden kaçmaya başladı

https://twitter.com/DahiliyeDoktoru/status/1526418109661331456

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
17 Mayıs 2022 13:48

1 kardiyoloji uzmanı daha istifa etti

https://twitter.com/ktuluce/status/1526299075729141760

Mr.BillGates
Memur
17 Mayıs 2022 14:17

Burda yazılan maaşların hepsi total maaş, hala gözgöre före yalan söylüyorsunuz yaptığımız işin verdiğimiz emeğin karşılığı bu toplam gelirin 2 katına bile değmez. Vallahi doktorsuz kalacaksınız ey halkım vallahi!
OOP.008, 2 yıl önce
Toplam 295 mesaj
«3456789101112131415

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi