Editörler : "eskiyara"Pangaea
16 Mayıs 2022 12:11

Seyyanen Zam

Nisan da işçilere % 47 zam yapıldı. Memurlara da en az 1500 tl seyyanen zam yapılması gerekli

bullaşıkkk
Yasaklı
16 Mayıs 2022 13:08

Verirler bekle. Bu hükümetten hala bir şey bekleyenler var. Memur düşmanı bunlar.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
16 Mayıs 2022 13:08

Kesinlikle yapılmalı.

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
16 Mayıs 2022 13:13

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Niye? Neyinize yetmiyor?

Sukredin biraz

Kagiş
Müsteşar
16 Mayıs 2022 15:17

Alırız alırızzz!?))))

alibrtc
Şube Müdürü
16 Mayıs 2022 15:27

Şu şükür edebiyatı da sıktı. Allah'a şükür aç değiliz açıkta değiliz. Ama bir kişinin keyfi kararlarıyla batan ekonominin sorumlusu yaradan değildir. En sonunda yemeye ekmek bulamayıp çevrede ot var yiyin deyip şükredeceksiniz.

drogba-70, 2 yıl önce

Niye? Neyinize yetmiyor?

Sukredin biraz

Un1qU3
Genel Müdür
16 Mayıs 2022 15:37

Adam ironi yapıyor zaten şükür edebiyatı yaparken.

sınıftarih
Kapalı
16 Mayıs 2022 18:39

İroni yaparken haklı bir sitemde de bulunmuş bence. Yıllardır buçuklu zamları kazanım diye yutturup bununla övünen öğretmeni, polis den bekçiden imamdan daha az maaşa mahkum eden en sonda bu şekilde ki bir ekonomik ortamda hiperenflasyon şartlarında yüzde 7 ye imza atan bir sendikayı öğretmenler tekrar yetkili sendika diye görev veriyorsa kimse kusura bakmasın bunun suçlusu yine öğretmenler.

sendika ismi farketmez eğitim iş, eğitim sen v.s eğer yetkiyi verdiğiniz sendika sizi masada satıyorsa üstüne kendi maaşlarını onbinlerce tl yükseltiyorsa öğretmenlerde bu sendikayı tekrar yetkili sendika yapıyorsa bende aynı şeye imzamı atarım hatta kopyala yapıştır yaparım

Niye? Neyinize yetmiyor?

Sukredin biraz

okuryazar3
Müsteşar
16 Mayıs 2022 20:26

Niye? Neyinize yetmiyor?

Sukredin biraz

Sabrediyoruz da:))

Sabreden derviş olceek bu gidişle...

17 Mayıs 2022 13:35

Taşerona bağlı çalışıyorken kadroya geçen işçilerin ve kadrolu diğer işçilerin aylığına % 47 zam yapıldı. Nisan ayından itibaren 2018 de kadroya geçen işçiler bile 10 yıl hizmeti olan memurlardan daha fazla maaş alıyor . Bu nedenle hazirandan başlamak kaydı ile memura seyyanen zam yapılması vicdani gerekliliktir.

lHysfery
Aday Memur
17 Mayıs 2022 14:52

Polisten bekçiden derken siz kim oluyor sunuz da polisi bekçiyi küçümseye biliyor sunuz polis dediğin adamın ayda sizin iki katı çalışma saati var ek görevleri var ücretsiz ha ölüm tehlikesini mobingleri saymıyorum yıldı 20 gün izni var onu da istediği zaman kullanamaz resmi tatil yok mesai saati olarak hesaplarsak en düşük memur maaşı polisin maaşı bu saydıklarıma bakarsak çalışma saatim ve verdiğim emeği riske göre şuan ki maaşımın iki katı maaş almam lazım ama 9200 TL maaş alıyorum ek dersi olan bütün öğretmenler benden fazla maaş alıyor aldığın maaşı söylerken acıtasyon yaparak ek dersi söylemiyorsun memur gruplarının birbirini kıyaslarak hak araması sıktı artık küçümsemeniz beni üzdü öğretmenlerimiz baş tacımız tabi ki en iyisini hak ediyor ama benim maaşım ile sizin ki ne alaka her meslek grubu kendi içinde Değerlendirilip emeğinin karşılığı verilmeli beni de doktoru da mühendisi de işçiyi de siz yetiştirdiniz napalım bu mantıklı sizin doktordan benden fazla maaş almanızı mı bekleyelim sizi seviyorum saygılarımla...
sınıftarih, 2 yıl önce

İroni yaparken haklı bir sitemde de bulunmuş bence. Yıllardır buçuklu zamları kazanım diye yutturup bununla övünen öğretmeni, polis den bekçiden imamdan daha az maaşa mahkum eden en sonda bu şekilde ki bir ekonomik ortamda hiperenflasyon şartlarında yüzde 7 ye imza atan bir sendikayı öğretmenler tekrar yetkili sendika diye görev veriyorsa kimse kusura bakmasın bunun suçlusu yine öğretmenler.

sendika ismi farketmez eğitim iş, eğitim sen v.s eğer yetkiyi verdiğiniz sendika sizi masada satıyorsa üstüne kendi maaşlarını onbinlerce tl yükseltiyorsa öğretmenlerde bu sendikayı tekrar yetkili sendika yapıyorsa bende aynı şeye imzamı atarım hatta kopyala yapıştır yaparım

Niye? Neyinize yetmiyor?

Sukredin biraz

sınıftarih
Kapalı
17 Mayıs 2022 15:19

siz kim oluyorsunuz polisi bekçiyi küçümsüyorsunuz diye geçen ibareden sonra mesajınızı okumadım bile

Birincisi 2002 öncesi LİSE MEZUNU polislerle öğretmenler arasında maaş farkı öğretmen lehineydi lise mezunu bir kamu görevlis lisans mezunu bir kamu görevlisinden daha az alıyordu olması gereken de zaten bu...

İkincisi bekçi imam gibi kamu görevlilerinden de daha fazla alıyordu öğretmen

Üçüncüsü kimseyi küçümsemedim bekçi gibi lise mezunu bir kamu görevlisinin lisans /yükseklisans sahibi bir kamu görevlisinden fazla almasını çalışma saatleriyle veya yaptıkları işle ölçmeye çalışamazsınız ilanı aç yandaşları bekçi yap sonra da yıllarını eğitime vermiş bekçiden doktordan fazla para ver sonra da trolller gelsin yaptıkları iş şöyle çalışma şasaatleri bu kadar desin.

zaten ülke sizin gibiler yüzünden bu hale geldi bekçi doldurun ülkeye lise mezunu bekçile ülkeyi yükseltir çağ atlatır

lHysfery, 2 yıl önce
Polisten bekçiden derken siz kim oluyor sunuz da polisi bekçiyi küçümseye biliyor sunuz polis dediğin adamın ayda sizin iki katı çalışma saati var ek görevleri var ücretsiz ha ölüm tehlikesini mobingleri saymıyorum yıldı 20 gün izni var onu da istediği zaman kullanamaz resmi tatil yok mesai saati olarak hesaplarsak en düşük memur maaşı polisin maaşı bu saydıklarıma bakarsak çalışma saatim ve verdiğim emeği riske göre şuan ki maaşımın iki katı maaş almam lazım ama 9200 TL maaş alıyorum ek dersi olan bütün öğretmenler benden fazla maaş alıyor aldığın maaşı söylerken acıtasyon yaparak ek dersi söylemiyorsun memur gruplarının birbirini kıyaslarak hak araması sıktı artık küçümsemeniz beni üzdü öğretmenlerimiz baş tacımız tabi ki en iyisini hak ediyor ama benim maaşım ile sizin ki ne alaka her meslek grubu kendi içinde Değerlendirilip emeğinin karşılığı verilmeli beni de doktoru da mühendisi de işçiyi de siz yetiştirdiniz napalım bu mantıklı sizin doktordan benden fazla maaş almanızı mı bekleyelim sizi seviyorum saygılarımla...
17 Mayıs 2022 15:46

İşine bak, hakkını ararken bizim adımızı kullanma, profesör değilsin atom parçalamıyorsun. Bende, ayrıca meslektaşlarımın %95 ide lisans mezunu!
sınıftarih, 2 yıl önce

siz kim oluyorsunuz polisi bekçiyi küçümsüyorsunuz diye geçen ibareden sonra mesajınızı okumadım bile

Birincisi 2002 öncesi LİSE MEZUNU polislerle öğretmenler arasında maaş farkı öğretmen lehineydi lise mezunu bir kamu görevlis lisans mezunu bir kamu görevlisinden daha az alıyordu olması gereken de zaten bu...

Üçüncüsü kimseyi küçümsemedim bekçi gibi lise mezunu bir kamu görevlisinin lisans /yükseklisans sahibi bir kamu görevlisinden fazla almasını çalışma saatleriyle veya yaptıkları işle ölçmeye çalışamazsınız ilanı aç yandaşları bekçi yap sonra da yıllarını eğitime vermiş bekçiden doktordan fazla para ver sonra da trolller gelsin yaptıkları iş şöyle çalışma şasaatleri bu kadar desin.

zaten ülke sizin gibiler yüzünden bu hale geldi bekçi doldurun ülkeye lise mezunu bekçile ülkeyi yükseltir çağ atlatır

17 Mayıs 2022 15:50

Ayrıca sırf merak ettiğim için baktım. 2000 yılı temmuz maaşımızda bile %20 bizim lehimize fark var. Eşim öğretmen sizin iyi olmanız benim de iyi olmam demek ama bu şekil bizi küçümseyerem hak aramanız sıktı.
sınıftarih, 2 yıl önce

lHysfery
Aday Memur
17 Mayıs 2022 16:03

Okumadığınız belli şu konularda haklısınız veya ben şöyle düşünüyorum diyebilirsiniz küçümsemeye devam ederek işinize gelene cevap vermişsiniz uzatmanın anlamı yok çünkü siz yanlı bakıyorsunuz objektif değilsiniz iyi günler.
sınıftarih, 2 yıl önce

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi