Editörler : gubaz
16 Mayıs 2022 18:32   


Nikah İzni Bir Sene Sonra Kullanılabilir Mi
Nikahın üzerinden 1 seneye yakın geçti ve izin hakkini kullanmadık. Bu hakkı halen kullanabilme imkanimiz var mıdır
16 Mayıs 2022 18:44

jeklarit
Şube Müdürü

nikahı önceden yapıp kullanbilirsiniz ancak düğünü sonradan yapıp düğün davetiyesini ek olarak sunarsanız bu izni verirler diğer türlü erteleme var mı bilmiyorum o kadarını.

16 Mayıs 2022 21:43

bahçesaray
Aday Memur

5 yıl önce kullanılmayan ölüm izni şimdi kullanılmayacağına göre

Ya nikahta ya da düğünde

17 Mayıs 2022 00:44

murattkucukk
Genel Müdür

Ya ne saçma soru benim de 5 sene önce teyzem öldü o zaman izin almamıştım onu kullanayım

17 Mayıs 2022 01:34

Mr.Muzip
Şef
www.memurlar.net/haber/276087/evlilik-izninde-nikah-tarihi-mi-yoksa-dugun-tarihi-mi-esas-alinir.html%3famp=1
17 Mayıs 2022 01:35

Mr.Muzip
Şef
Düğün ve Nikah Tarihleri Farklı İse Memur Evlenme İznini Ne Zaman Kullanılır? Bazı durumlarda memurun nikah ve düğün merasim tarihleri farklılık göstermektedir.Bu gibi durumlarda evlenme izninin düğün tarihine göre mi yoksa nikah tarihine göre mi verileceği idarelerde tereddüte neden olmaktadır.Memura verilecek olan evlilik izni memurun talebi üzerine düğün tarihinde de verilebilir nikah tarihinde de verilebilir.Konuya ilişkin olarak Devlet Personel Başkanlığınca verilmiş olan 657 sayılı Kanunun 104'üncü maddesinin B fıkrasında yer verilen mazeret izinlerinin başlangıç tarihleri hakkındaki 18/05/2011 tarih ve 9645 sayılı görüşü bu yöndedir.
17 Mayıs 2022 01:39

Mr.Muzip
Şef

Ya ne saçma soru benim de 5 sene önce teyzem öldü o zaman izin almamıştım onu kullanayım


murattkucukk, 1 ay önce - Alıntıya git
657 sayılı Kanunun 104. maddesinin B bendi: "B) Memura, eşinin doğum yapması halinde, isteği üzerine on gün babalık izni; kendisinin veya çocuğunun evlenmesi ya da eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin ana, baba ve kardeşinin ölümü hallerinde isteği üzerine yedi gün izin verilir. " Hükümden anlaşılacağı üzere memurun; Annesi ve babasının, Kayın pederi ve kayın validesinin, Kardeşinin, Eşinin ve çocuğunun, Ölümü halinde yedi günlük izin hakkı bulunmaktadır. İzin; dayı, amca, hala ve TEYZE gibi akrabaların ölümünü kapsamamaktadır. Aynı maddede doğum izni de düzenlenmiştir. Memurun talebi üzerine kullanılabilen ölüm izni, ÖLÜMÜN GERÇEKLEŞTİĞİ andan itibaren geçerli olmak üzere kullanılmaktadır.
17 Mayıs 2022 08:20

ragee
Aday Memur
Düğün ve nikah tarihlerinin farklı olduğunu belirtmeyi unutmuşum. Ölüm izni ile bir tutulamaz muhakkak. Ancak düğün ileri bir tarihte olacak, bilgilendirmeleriniz için teşekkürederim
18 Mayıs 2022 18:10

bahçesaray
Aday Memur

Ya düğünde ya da nikahta kullanacak.

18 Mayıs 2022 18:58

taklasiguzel
Kapalı

düğün için kullananları duydum o nasıl oluyor o zaman?

18 Mayıs 2022 19:25

sareninbabası
Aday Memur

geçen sene çocuğum olduğunda babalık iznini 3 gün sonra kalanını kullanmak istediğimde, iznin doğum sonrası başladığını ve parça kullanılamayacağını söylemişlerdi. muhtemelen sizinki de aynısı olacaktır.

18 Mayıs 2022 22:12

bahçesaray
Aday Memur

İlk 10 gün de ,kalan kadar günü kullanmalıydız, mesela son 5 gün de 5 gün kullanmak gibi

Toplam 11 mesaj