Editörler : E.Kayı Han
17 Mayıs 2022 14:13   

Cezaevlerinde görev yapan sivil memurlara silah taşıma hakkı

iç isleri bakanlığında olan bu hakkın cezaevlerindede çalışan tüm sivil personele tanınması. isteyenin silah taşıma ruhsatı alınması gerekmektedir.. bu hak verildiğinde diğer hakkı olanların hakları iptal olmayacak olup olumsuz yorumlardan kaçınılması rica olunur..

17 Mayıs 2022 14:28

akepkral23
Şef

Kesinlikle katılıyorum. Mahkuma her türlü tebligat, ifade, disiplin, ceza bilgisi konularında ters düşebiliyoruz. Çoğu zaman göz önündeyiz ancak can güvenliğimiz göz önünde bulundurulmuyor. Sivil memur olarak bizim İnfaz Koruma Memurlarımızdan güvenlik yönüyle hiç bir farkımız olmadığını düşünüyorum.

17 Mayıs 2022 19:47

sungurlar
Şube Müdürü

Bir siz kaldınız mahkuma yılda bir kere müdürkorkusuna giderseniz gidersiniz mazgala onunharicinde blokta ki memura işi kitle gitsin sonrada tabanca iste gösteriş yapacaklar dışarda başka birşey değil yada birbirlerini vuracaklar 😊

17 Mayıs 2022 20:06

AptallarYorumYazmasn
Şef

Bir ikm olarak ben talebinizi destekliyorum. Psikolojisi sağlam her cte personeli silah alabilmelidir. Mahkum ve yakınları yakınları bizlere olduğu kadar sizlere de tehdit oluşturabilir. Üstelik bu forumda birbirimizi yememize gerek yok, bizleri/sizleri ilgilendiren konularda birbirimize destek olursak her şey daha kolay olur. Senin silah alman veya velev ki gösteriş yapman bile bana zarar getirmezdi.

17 Mayıs 2022 22:19

sungurlar
Şube Müdürü

Herkes silahlansın aşçısından tut hademesine kadar

18 Mayıs 2022 11:45

akepkral23
Şef

Bir siz kaldınız mahkuma yılda bir kere müdürkorkusuna giderseniz gidersiniz mazgala onunharicinde blokta ki memura işi kitle gitsin sonrada tabanca iste gösteriş yapacaklar dışarda başka birşey değil yada birbirlerini vuracaklar 😊

sungurlar, 2 ay önce - Alıntıya git

Görevlendirme nasıl yapıldı veya çalıştığın yerdeki uygulamaları bilmiyorum ama, ben görevli arkadaşlarım zorlanmasın, zırt pırt zile basılma olmasın diye en ince ayrıntısına kadar mahkumların sorularına cevap veriyorum. İstisnalar kaideyi bozmaz ama, iş kitlendiğini de bu güne kadar görmedim. Aynı gemideyiz, aynı teşkilattayız ve birbirimize destek için varız. Bir biz kaldık doğru söylüyorsunuz. Bir bize bu hak tanınmadı. Bunun peşindeyiz, 3600 için, emniyet sınıfı için, son aldığınız kadro dereceler için yapılan bütün taleplere tarafınıza destekçi oldum. Çünkü bende sizdenim ve aynı gemideyim umarım sizde aynı gemiye binebilirsiniz.

18 Mayıs 2022 13:36

sungurlar
Şube Müdürü

Biz o gemiye bineli yıllar oldu tüm cezaevleri hepsini kastetmiyorum yüzde 90 nı bloktaki memurların olduğu masaya bırakır sen tebliğ et ben alırım sonra yada geçerken alırım der çocuğumuzda arkadaş ayağına kıramayıp yapıyoruz beş cezaevi gezdim hepsindede bu böyleydi acaba herkes mi arkadaş canlısı yoksa işleyişimi böyle emanet parada ikm mektup okumada infaz da personel kaleminde vb yerlerde zaten ikm çalışıyor yine o arkadaşımız yapıyor tebliği değişen birşey yok yani silahın sivillere verilmesi bence çok ama çok gereksiz zaten vermezler de benim düşüncem bu yarın aşçı çıkıp diyecek ki ben buğün yemek yaptım içerdeki beğenmedi hasım oldum bir tabancada bana versinler biraz gülünç oluyor 3600 olayına gelincebizim ismimizin geçtiği harfleri bile kullanmıyorlar biz hayla polise verdiler askere verdiler bizeniye yokun derdine düşmüşüz işe girmek için takla atan biz bir sene sonra tayin derdine düşeriz çok garip işler

18 Mayıs 2022 13:41

akepkral23
Şef

Biz o gemiye bineli yıllar oldu tüm cezaevleri hepsini kastetmiyorum yüzde 90 nı bloktaki memurların olduğu masaya bırakır sen tebliğ et ben alırım sonra yada geçerken alırım der çocuğumuzda arkadaş ayağına kıramayıp yapıyoruz beş cezaevi gezdim hepsindede bu böyleydi acaba herkes mi arkadaş canlısı yoksa işleyişimi böyle emanet parada ikm mektup okumada infaz da personel kaleminde vb yerlerde zaten ikm çalışıyor yine o arkadaşımız yapıyor tebliği değişen birşey yok yani silahın sivillere verilmesi bence çok ama çok gereksiz zaten vermezler de benim düşüncem bu yarın aşçı çıkıp diyecek ki ben buğün yemek yaptım içerdeki beğenmedi hasım oldum bir tabancada bana versinler biraz gülünç oluyor 3600 olayına gelincebizim ismimizin geçtiği harfleri bile kullanmıyorlar biz hayla polise verdiler askere verdiler bizeniye yokun derdine düşmüşüz işe girmek için takla atan biz bir sene sonra tayin derdine düşeriz çok garip işler

sadece sizinle aynı fikirde değilim hocam, bu kurum çatısı altında çalışan herkes aynı haklardan yararlanmalı diyorum. En az sizin kadar benimde can güvenliği sorunum mevcut.

31 Mayıs 2022 10:36

kamuz01
Aday Memur

kardeş sen sanırım cezaevi aşçısının mahkumlarla birlikte çalıştığını bilmiyorsun kurumda çalıştığın birimlerin işleyişini öğren vardiyada yatarak zaman geçirme

01 Temmuz 2022 13:41

Ahmetadalet33

sivil personele de Silah taşıma hakkı tanınması lazım

01 Temmuz 2022 13:47

34poseidon
Aday Memur

zabıt katiplerine de verilsin o zaman bizde mahkumların ifadesini alıyoruz..

Toplam 10 mesaj