Editörler : Kubil ay
18 Mayıs 2022 17:25   

Güvenlik soruşturması gelen var mı?

selam arkadaşlar 28. dönem sözlü mülakatına 6 mart tarihinde girdim. geçen hafta polis memurları ağabeyimin yanına gelmiş hakkımda soru sormuşlar. kimdir, ne iş yapar, nerede okudu, kiminle yaşıyor vb. tarzında. daha sonra ben gidip sordum, doğruladım soruşturma dosyam gelmiş. bu olayı neye yormalıyım başına gelen var mı böyle bişey?

18 Mayıs 2022 17:31

Muzisyenpolisadayii
Kapalı

Bana gelmedi sen nereye sordun ?

18 Mayıs 2022 17:33

vollen
Aday Memur

Bana gelmedi sen nereye sordun ?

Muzisyenpolisadayii, 1 ay önce - Alıntıya git

karakoldaki bi memura

18 Mayıs 2022 17:35

Tekbaşqw
Aday Memur
Bu ne lahana bu ne turşu 7/24 polis abilerle yanyanayız böyle birşeyi ilk senden duyuyorlar
18 Mayıs 2022 22:06

vollen
Aday Memur
Bu ne lahana bu ne turşu 7/24 polis abilerle yanyanayız böyle birşeyi ilk senden duyuyorlar
Tekbaşqw, 1 ay önce - Alıntıya git

herşeyin bi ilki vardır aslanım

18 Mayıs 2022 23:22

Muzisyenpolisadayii
Kapalı

Bize de geldi mi acaba biz mi bilmiyoruz kardeşim bende bir sorsam mı

19 Mayıs 2022 15:13

Tekbaşqw
Aday Memur

Bize de geldi mi acaba biz mi bilmiyoruz kardeşim bende bir sorsam mı

Hocam yalan yalan
19 Mayıs 2022 15:16

Tekbaşqw
Aday Memur

herşeyin bi ilki vardır aslanım

vollen, 1 ay önce - Alıntıya git
He doğru haklısın güvenlik için bi soruşturma olacak ve gelip bunu senin abine soracaklar üstüne üstük karakoldaki polisler de sana cevap verecek üstad güvenlik soruşturması yapan ekip karakollarda olmaz il emniyet müdürlüklerinde olur başlı başına yalandan ibaret
19 Mayıs 2022 15:17

Swindlert
Kapalı

Güvenlik soruşturmasında aday ile ilgili bilgi 1.derece akrabadan alınmaz zaten

19 Mayıs 2022 18:42

WiseGuy
Şef

Bu güvenlik soruşturması işi büyük şehirlerde nasıl oluyor acaba? Hadi diyelim küçük illerde ve beldelerde insanlar birbirini tanır falan da büyük şehirlerde artık kimse kimseyi tanımıyor ki? Simdi ben İstanbul?un ortasındayım. Beni ismim soyismimle kimse tanımaz esnaftan falan bahsediyorum anca sima olarak görürlerse tanırlar. Zaten burda hemen hemen buyun dükkanlar Suriyeli.

19 Mayıs 2022 19:43

Turkpolicc
Daire Başkanı

Birkaç arkadaştan duyduğuma göre onlar da muhtara sorulmuş. Bu konuda bir arkadaş bilgi verse iyi olur. Büyük ihtimalle kazanan herkesi sormuyorlar ama sorduklarını da neden sorduklarını bende çözemedim.

20 Mayıs 2022 08:07

loveturkishteacher
Şef

Güvenlik soruşturması sadece kazananlar için değil değerlendirme aşamasında olanlar için de yapılır. Kimse sınavdan geçemeyen birisi için güvenlik soruşturması yapmaya uğraşmaz ama her güvenlik soruşturması yapılan kişi de kazanmış sayılmaz.

20 Mayıs 2022 10:39

vollen
Aday Memur

Birkaç arkadaştan duyduğuma göre onlar da muhtara sorulmuş. Bu konuda bir arkadaş bilgi verse iyi olur. Büyük ihtimalle kazanan herkesi sormuyorlar ama sorduklarını da neden sorduklarını bende çözemedim.

Turkpolicc, 1 ay önce - Alıntıya git

hocam şimdi ben burda bu konuyu açarken kimseye bişeyi ispatlamaya çalışmak için açmadım. burda abuk subuk yalan diyen arkadaşlar konuyu terkedin. bilgisi olan arkadaşlarla bilgi paylaşımı yapmak adına bi konu açtım. bugün tekrar sordum ilçe karakolunda dosyam onaylanmış yani bir sorun olmadığı söylendi ve il emniyetine gönderilecek. kimseye bişey ispatlamaya yazmadım ben buraya, yada başka bi amaç için değil. BİLGİSİ OLAN VAR MIDIR DİYE YAZDIM. hadi kolay gelsin

20 Mayıs 2022 11:25

Tekbaşqw
Aday Memur

Turkpolicc, 1 ay önce - Alıntıya git
Yaw hocam hasbel kader muhtar aday için iyi yorum yapmadı ama aday tertemiz biri o zaman dosyası yanacak mı ? Ve şunu mantıklı düşünelim birçok aday muhtarı muhtarlarda birçok kişiyi tanımaz ve 20 30 bin aday sonuç bekliyorken sadece 5 10 kişinin mi başına bu soruşturma geldi hadi geldi yaw arkadaş karakol hiç bilgi verir mi durumu gizli yapılan iştir
20 Mayıs 2022 11:49

Muzisyenpolisadayii
Kapalı

Kardeşim bizde sorsak mı ilçe emniyete ? Mereye sorsak öğrenebiliriz ?

20 Mayıs 2022 14:17

Muzisyenpolisadayii
Kapalı

Arkadaşlar biraz evvel ilçe emniyete gittim adamdan resmen azar yedik diyor bu ilçe emniyete değil artık il emniyet güvenlik şubeye gidiyor buraya gelse bile bu bilgiyi akademi başkanı bile bilemez gizlidir dedi . Muhtarlıktada böyle bir bilgi yok ne diyeyim bilmiyorum boşuna gidip sormayın.

20 Mayıs 2022 14:34

Turkpolicc
Daire Başkanı
Yaw hocam hasbel kader muhtar aday için iyi yorum yapmadı ama aday tertemiz biri o zaman dosyası yanacak mı ? Ve şunu mantıklı düşünelim birçok aday muhtarı muhtarlarda birçok kişiyi tanımaz ve 20 30 bin aday sonuç bekliyorken sadece 5 10 kişinin mi başına bu soruşturma geldi hadi geldi yaw arkadaş karakol hiç bilgi verir mi durumu gizli yapılan iştir
Tekbaşqw, 1 ay önce - Alıntıya git

Bence muhtar işi prosedür tamamen çünkü anayasa mahkemesi bu durumu kaldırdı, kesin kanıtlı belge olacak diye.

20 Mayıs 2022 19:07

Tekbaşqw
Aday Memur

Arkadaşlar biraz evvel ilçe emniyete gittim adamdan resmen azar yedik diyor bu ilçe emniyete değil artık il emniyet güvenlik şubeye gidiyor buraya gelse bile bu bilgiyi akademi başkanı bile bilemez gizlidir dedi . Muhtarlıktada böyle bir bilgi yok ne diyeyim bilmiyorum boşuna gidip sormayın.

Ben demedim mi size hocam tamamen kurgu işte
21 Mayıs 2022 17:43

Mikey

Güvenlik soruşturmasında aday ile ilgili bilgi 1.derece akrabadan alınmaz zaten

Swindlert, 1 ay önce - Alıntıya git

Kardes 2. derece oluyor yalniz

Toplam 18 mesaj