Editörler : Lanet
19 Mayıs 2022 00:18

donurh
Şef

bu yazdıkların asıl fıkra niyetine okunabiliyor. gayet arkadas canlısı bi yapınız var. ama çok komik yaf. tevak ne yazdın ? :D :D :D

1) hepsini beğenmiyorum demedim ki. :D beğendiklerim de var iyi insanlarda var. genelleme yapmadığımı tekrar tekrar belirteyim. sadece beni mutlu edemez dedim. bana iyileri denk gelmedi belki.

ben zaten kişilere değil olsa olsa sisteme eleştiri yöneltmeye çalıştım.

dur gülmek için bi daha okuyayım yazını. :D :D

kimuni, 1 ay önce - Alıntıya git

Ciddiye alınacak bir tarafı olduğundan değil ama ilginç olduğundan yazıyorum. "Sisteme yönelik" olan eleştirini çok basitçe 1-2 kelimeyle söyleyebilir misin? Akademik sistemi hangi yönüyle eleştirdin? Çünkü ben açtığın konuda bir sistem eleştirisi değil, akademinin kazanç olarak sana yetmeyeceğine yönelik dayanaksız bir sızlanma gördüm sadece. Tekrarlıyorum, zaten tam da ona tepki gösterdim: Akademiye bu rolü hangi akla hizmet atfettin de gelmiş buraya "çok teorik ya" vs diye sızlandın?

19 Mayıs 2022 00:24

tevak
Aday Memur

Neyse, komik bulduysan mesele yok.

19 Mayıs 2022 00:28

kimuni
Şef

Ciddiye alınacak bir tarafı olduğundan değil ama ilginç olduğundan yazıyorum. "Sisteme yönelik" olan eleştirini çok basitçe 1-2 kelimeyle söyleyebilir misin? Akademik sistemi hangi yönüyle eleştirdin? Çünkü ben açtığın konuda bir sistem eleştirisi değil, akademinin kazanç olarak sana yetmeyeceğine yönelik dayanaksız bir sızlanma gördüm sadece. Tekrarlıyorum, zaten tam da ona tepki gösterdim: Akademiye bu rolü hangi akla hizmet atfettin de gelmiş buraya "çok teorik ya" vs diye sızlandın?

donurh, 1 ay önce - Alıntıya git

yazmış olduğumu düşünüyorum ama tekrar tekrar yazayım ... (niye herşeyi tekrar etmek zorundayım onu da anlamadım da neyse.) :D

1) torpil

2) pratik olmaması, teknik bilgiden/yönden yoksun olması , işlevsiz olması.çok teorik olması.

yani

bu (benim kastettiğim) kategorideki çalışmalar özeldir aslında kişi dilerse akademik içerik de sunabilir fakat bu zorunlu değil. kastettiğim çalışmalar fikri ve

sınai çalışmalar olup uluslarraası alanda paris antlaşması , madrid

protokolü gibi çalışmalar ile ve türkiyede 6769 sayılı kanun ile koruma

altına alınmıştır. fakat ben hiç proje yapmadım. (makale yazmışlığım var ama üstteki ve önceki açıklamaları bir daha okuyun artık tekrar tekrar yazmaktan sıkıldım)

19 Mayıs 2022 00:47

donurh
Şef

yazmış olduğumu düşünüyorum ama tekrar tekrar yazayım ... (niye herşeyi tekrar etmek zorundayım onu da anlamadım da neyse.) :D

1) torpil

2) pratik olmaması, teknik bilgiden/yönden yoksun olması , işlevsiz olması.çok teorik olması.

yani

bu (benim kastettiğim) kategorideki çalışmalar özeldir aslında kişi dilerse akademik içerik de sunabilir fakat bu zorunlu değil. kastettiğim çalışmalar fikri ve

sınai çalışmalar olup uluslarraası alanda paris antlaşması , madrid

protokolü gibi çalışmalar ile ve türkiyede 6769 sayılı kanun ile koruma

altına alınmıştır. fakat ben hiç proje yapmadım. (makale yazmışlığım var ama üstteki ve önceki açıklamaları bir daha okuyun artık tekrar tekrar yazmaktan sıkıldım)

kimuni, 1 ay önce - Alıntıya git

Arkadaş sen bilerke mi sürekli başa döndürüyorsun yoksa anlamıyor musun?

1. torpil: Torpilden sen neden şikayetçisin? Lisans düzeyindesin, akademiyi bir piyasa aracı olarak görüyorsun ve hiç bir cümlende akademinin nasıl olması gerektiğine dair bir şey söylememişsin, sadece kazançtan bahsetmişsin. Hangi konuda torpil yaşadın? Akadmemide torpil demek, çalışıp, çabalayıp da onun yerine siyasi torpili olana ya da hocasının yatağına girene kadro verilmesi demek. Bunları yaşayan sürüyle insan var mesela. Ben yıllarca tamamen haksız yere kadrosu verilmemiş biriyim örneğin. Sen böyle klişelerle konuşup laf çevirmekten başka bir şey yapmıyorsun.

2. Örnek verdiğin Paris anlaşması mesela, çok teorik ile kast ettiğin ne? Tam tersine, senin temel eksikliğim teorik kısım. Sana kalsa akademi tamamen pratiğe yönelmeli. Buna akademi denmiyor işte. Hele ki senin gibi yakından uzaktan ilgisi olmayan ve bakış açısı eksik dışarıdan birilerinin şımarıkça gelip de "akademi daha pratik olmalı" deme hakkı yok. Dersin tabi de boş konuşmuş olursun. Cevabını da buralarda alamazsın.

19 Mayıs 2022 09:44

skywalk11
Daire Başkanı

Mali desteği sağlayan kişi ya da kuruluş çıktılara ortak olur. Tübitak ile ilgili değil tüm dünyada böyledir. Hem destek sağlayacak hem ortak olmayacak var ise böyle bir sistem basvuralim:)

19 Mayıs 2022 11:49

adaydoçent
Şube Müdürü

Mali desteği sağlayan kişi ya da kuruluş çıktılara ortak olur. Tübitak ile ilgili değil tüm dünyada böyledir. Hem destek sağlayacak hem ortak olmayacak var ise böyle bir sistem basvuralim:)

skywalk11, 1 ay önce - Alıntıya git
Hocam var öyle bir sistem. Ama ürünlerinin arkasına "babam sağolsun" yazıyor:)
Toplam 26 mesaj