Editörler : E.Kayı Han
20 Mayıs 2022 18:16

Muhalefet ekibi iktidar olursa memurun, çalışanın,emeklinin durumu nasıl olur?

Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

i.sancak
Yasaklı
20 Mayıs 2022 18:22

Şu an dibin de dibini gördüğümüz için en azından daha kötü olma ihtimali yok. Baktık ki ilerleme yok onlara da bye deriz.

WinterSoldier
Kapalı
20 Mayıs 2022 18:38

Bilemeyiz muhalefet kendini anlatamasa da bunlarda bi ekonomi ekibi var dünya bankası as takımı gibi bayağı dünyada ekonomi dersi verenler,eski merkez bankası başkanları, ekonomi profesörleri vs işte mesele şu bu adamlara yol verecekler mi yoksa siyaset ile engel mi olacaklar ben engel olacaklarını sanmıyorum zaten tek başına domine edecek benim dediğim olur diyecek bi isim ve parti yok o yüzden ben düzelme olacağını düşünüyorum haa tek bi isim ben yaptım oldu der ise ekonominin ehli isimlere izin vermezse bugünden farkı olmaz çünkü bugün yaşanan bu

WinterSoldier
Kapalı
20 Mayıs 2022 18:47

Enflasyon bugün Tüikte %70 reelde %150 seneye Tüikte 3 haneyi reelde %400 leri görür bu da Venezuela ve iflas etmiş ülkelerle aynı iflas etmiş ülkeyi daha ne kadar bastırabilirler bence daha batmaz bu ülke şuan en dipteyiz bundan ötesi yok o yüzden muhalefet geldiğinde tek bi yön var yukarı, muhalefet geldiğinde enflasyonun düşeceğine inanıyorum popülist politikalar uygulanmayacağına maaşlara zam yapmka yerine alım gücünü artırmaya çalışacaklarını düşünüyorum.

Uzmanmaliyeci34
Daire Başkanı
20 Mayıs 2022 18:51

Ekonomi kadrosunda kimlerin yer alacağına bağlı ve ülkede adaletin sağlanmasına bağlı. Güven ortamının oluşması için adaletin sağlanması çok önemlidir. Muhalefet iktidar olursa ister istemez ekonomiye rahatlama gelecektir kısa bir süre için. Ama gelen kişiler yine aynı hataları yaparsa rahatlama çok uzun sürmez.

Niypar
Şube Müdürü
20 Mayıs 2022 19:06

Çok basit bir örnek İBB muhalefette. İstanbulda metro hattı M1 ve M2 Çağlayan da keşişiyor ne M2 den M1 e ne de M2 den M1 e herhangi bir aktarma istasyonu yok yeniden ücret ödüyorsunuz bu iş ne kadar zor olabilir. Geçin bu işleri özellikle Ana muhalefetin bu ülkeye zarardan başka birşeyi olamaz.

WinterSoldier
Kapalı
20 Mayıs 2022 19:22

Şuan Türkiye niye dünyanın en yüksek enflasyonuna sahip ülkelerinden biri onu söyle sen hele dünyada var deme dünyada yok çünkü dünyada enflasyon %3-5 Türkiye,Sudan, Surinam, Venezuela da vs %70 ile %300 arası gidip geliyor.

Niypar, 2 yıl önce

Çok basit bir örnek İBB muhalefette. İstanbulda metro hattı M1 ve M2 Çağlayan da keşişiyor ne M2 den M1 e ne de M2 den M1 e herhangi bir aktarma istasyonu yok yeniden ücret ödüyorsunuz bu iş ne kadar zor olabilir. Geçin bu işleri özellikle Ana muhalefetin bu ülkeye zarardan başka birşeyi olamaz.

i.sancak
Yasaklı
20 Mayıs 2022 19:35

Bindiğin metrodan haberin yok. M1 de m2 de çağlayan'dan geçmiyor. Çağlayan'dan geçen bir metro var o da m7. Böyle yalanlarla algı oluşturmayı tepeden mi öğreniyorsunuz?
Niypar, 2 yıl önce

Niypar
Şube Müdürü
20 Mayıs 2022 19:58

alibeyköy metroyla hacıosman metro yani ne zıkkımsa varmı sen söyle ben mi algı yapıyorum adını yanlış yazdım diye olmayan bişeyimi yazdım 800 metre arası var yok anlat sen anlat aktarma istasyonu kurmak bu kadarmı zor atatürk havalimanı ağlıyolar iki kepçede ibb göndersin millet bahçesi için devralsın muhaleftin projesi değilmiydi neyini izleyorlar oradaki çalışmanın gidin başında durun bak arkadaşım karşı durulacak yer var durulmayacak yer var muhlafet çoğu şeyi muhalafet olsun diye yapıyo hiç bir kabiliyetleri yok benim burada muhaleftten tek kastım ana muhalefet

i.sancak, 2 yıl önce
Bindiğin metrodan haberin yok. M1 de m2 de çağlayan'dan geçmiyor. Çağlayan'dan geçen bir metro var o da m7. Böyle yalanlarla algı oluşturmayı tepeden mi öğreniyorsunuz?

Umut0621
Genel Müdür
20 Mayıs 2022 20:06

Gider imf ve dünya bankasından kredi çekerler. Avrupa ülkeleride para yağdırır. Ekonomik olarak refah içine gireriz. Ama karşılığında libyadaki anlaşmaları iptal ettirmek isteyecekler, suriyede pkk devletini tanımamızı isteyecekler, adalar konusunda yunanların istediğini yapmamızı isteyecekler, kıbrıstan çekilip tamamını rum devleti olarak tanımamızı isteyecekler. Bunları yapan bir iktidara para yağdırılar. Abd ve avrupanın emir eri olmamız durumunda dolar düşer, enflasyon düşer, işsizlik düşer. Hem de kötü yönetilse bile. Ne de olsa nakit sıkıntısı yok. İmf borç takvimi geldiğinde para yerine yine bizden faydalanmaya çalışırlar. Bazı şeyler yaptırmaya çalışırlar. Yani muhalefet eğer iktidara gelirse bence böyle olacaktır. 6+1=7 parti her kafadan ayrı bir ses çıkar kavga da eder bunlar.

gröland baykuşu
Aday Memur
20 Mayıs 2022 20:07

git bu ülkeden

seni istemiyorum

Umut0621, 2 yıl önce
Gider imf ve dünya bankasından kredi çekerler. Avrupa ülkeleride para yağdırır. Ekonomik olarak refah içine gireriz. Ama karşılığında libyadaki anlaşmaları iptal ettirmek isteyecekler, suriyede pkk devletini tanımamızı isteyecekler, adalar konusunda yunanların istediğini yapmamızı isteyecekler, kıbrıstan çekilip tamamını rum devleti olarak tanımamızı isteyecekler. Bunları yapan bir iktidara para yağdırılar. Abd ve avrupanın emir eri olmamız durumunda dolar düşer, enflasyon düşer, işsizlik düşer. Hem de kötü yönetilse bile. Ne de olsa nakit sıkıntısı yok. İmf borç takvimi geldiğinde para yerine yine bizden faydalanmaya çalışırlar. Bazı şeyler yaptırmaya çalışırlar. Yani muhalefet eğer iktidara gelirse bence böyle olacaktır. 6+1=7 parti her kafadan ayrı bir ses çıkar kavga da eder bunlar.

yamachi8
Daire Başkanı
20 Mayıs 2022 20:19

En azından enflasyon kadar zam veriyorlarda Bi umudumuz oluyor. Muhalefet hiç bir konuda anlaşamıyor. İktidara geldiklerini düşünemiyorum bile.

i.sancak
Yasaklı
20 Mayıs 2022 20:21

Ya arkadaşım hacıosman metro dediğin m2 alibeyköy metro dediğin m7. İkisi mecidiyeköyde birleşiyor zaten. İsatanbul'un her semtinde birleşsinler mi amacın ne senin?
Niypar, 2 yıl önce

alibeyköy metroyla hacıosman metro yani ne zıkkımsa varmı sen söyle ben mi algı yapıyorum adını yanlış yazdım diye olmayan bişeyimi yazdım 800 metre arası var yok anlat sen anlat aktarma istasyonu kurmak bu kadarmı zor atatürk havalimanı ağlıyolar iki kepçede ibb göndersin millet bahçesi için devralsın muhaleftin projesi değilmiydi neyini izleyorlar oradaki çalışmanın gidin başında durun bak arkadaşım karşı durulacak yer var durulmayacak yer var muhlafet çoğu şeyi muhalafet olsun diye yapıyo hiç bir kabiliyetleri yok benim burada muhaleftten tek kastım ana muhalefet

WinterSoldier
Kapalı
20 Mayıs 2022 20:22

Ee akp nasıl kurtaracak muhalet sözde senin şizofrenik hikayelerinle ekonomiyi düzeltecek akp bunu yapmayacak peki akp nasıl ekonomiyi düzeltecek düzeltebililecek kapasite varaa neden batirdilar? Senin yıkanmış beynin yüzünden ekonomi kötü ama en azından libya mibya diye oturup yok mu olalım beka meselesine gelirsek şuan Türkiye zaten Suriyeli işgali altinda ee ne olacak ekonomi diyorsun batıksın beka diyorsun ülkeyi girernin çıkanın haddi hesabı yok muhalefet gelirse ne olur enflasyon %70 %150 hiper enflasyon mu olur aa bi dakika zaten şuan da öyle muhalefet gelirse ülkeyi araplar işgal mi eder ülkemizin varlığı tehlikeye mi girer aa bi dakika şuan zaten öyle senin söylemelerin tamamen boş,bizi Amerika kurdu diyen, Türkiye'yi araplaştıracağız diyen kim,Soros mülteciler Türkiyede kalsın diyor, Amerika öyle diyor,Avrupa öyle diyor,Amerika Esad Rusya gitsin diyor yahudiler de Rusya Esad gitsin diyor bi de senin zihniyetin diyor merak ettiğim sen diş güç dediklerinle aynı politikayı güdüyorsun onlarda Suriye'de Esad'ı Rusya'yı göndermek istiyor sen de onlarda İran gitsin yüksek Yahudiliğe bopa engel diyor senin zihniyetinde öyle diyor sen ne anlatıyorsun bilader yok libya mibya ulan 20 yıl önce Irak,Suriye,Libya sağlamdı şuan hepsi parçalanmış tesadüfe bak bi de ülke nasıl bölünüyor biliyor musun Suriye ve Irak örneğinde olduğu gibi ülkeye ne idüğü belirsiz terörist gruplar giriyor sonra ortalık karışıyor bu ülkeye 10 milyon kişinin içinde kaç terörist geldi kaçına göz yumuluyor bu ülkenin bekasını düşünen zaten akpyi desteklemez şuan ki işgalin sorumlusu kim acaba

Umut0621, 2 yıl önce

WinterSoldier
Kapalı
20 Mayıs 2022 20:24

Enflasyon farkı yasal zorunluluktur koltuk boş kalsa da alacaksın onu kimse vermiyor lütfetmiyor sana onu merak etme muhalefet gelince de alacaksın hatta şimdi ki gibi üstünden çalınmayacak gerçek enflasyon farkını alacaksın

yamachi8, 2 yıl önce

En azından enflasyon kadar zam veriyorlarda Bi umudumuz oluyor. Muhalefet hiç bir konuda anlaşamıyor. İktidara geldiklerini düşünemiyorum bile.

Fatih869
Yasaklı
20 Mayıs 2022 20:28

Bu en kötüsü dostum. Bırak muhalefeti, yönetim boşluğu olsa bu kadar kötü olamaz.

Yatırım Hesap5
Aday Memur
20 Mayıs 2022 20:28

artı

umut0621

okusun

WinterSoldier, 2 yıl önce

Ee akp nasıl kurtaracak muhalet sözde senin şizofrenik hikayelerinle ekonomiyi düzeltecek akp bunu yapmayacak peki akp nasıl ekonomiyi düzeltecek düzeltebililecek kapasite varaa neden batirdilar? Senin yıkanmış beynin yüzünden ekonomi kötü ama en azından libya mibya diye oturup yok mu olalım beka meselesine gelirsek şuan Türkiye zaten Suriyeli işgali altinda ee ne olacak ekonomi diyorsun batıksın beka diyorsun ülkeyi girernin çıkanın haddi hesabı yok muhalefet gelirse ne olur enflasyon %70 %150 hiper enflasyon mu olur aa bi dakika zaten şuan da öyle muhalefet gelirse ülkeyi araplar işgal mi eder ülkemizin varlığı tehlikeye mi girer aa bi dakika şuan zaten öyle senin söylemelerin tamamen boş,bizi Amerika kurdu diyen, Türkiye'yi araplaştıracağız diyen kim,Soros mülteciler Türkiyede kalsın diyor, Amerika öyle diyor,Avrupa öyle diyor,Amerika Esad Rusya gitsin diyor yahudiler de Rusya Esad gitsin diyor bi de senin zihniyetin diyor merak ettiğim sen diş güç dediklerinle aynı politikayı güdüyorsun onlarda Suriye'de Esad'ı Rusya'yı göndermek istiyor sen de onlarda İran gitsin yüksek Yahudiliğe bopa engel diyor senin zihniyetinde öyle diyor sen ne anlatıyorsun bilader yok libya mibya ulan 20 yıl önce Irak,Suriye,Libya sağlamdı şuan hepsi parçalanmış tesadüfe bak bi de ülke nasıl bölünüyor biliyor musun Suriye ve Irak örneğinde olduğu gibi ülkeye ne idüğü belirsiz terörist gruplar giriyor sonra ortalık karışıyor bu ülkeye 10 milyon kişinin içinde kaç terörist geldi kaçına göz yumuluyor bu ülkenin bekasını düşünen zaten akpyi desteklemez şuan ki işgalin sorumlusu kim acaba

Umut0621
Genel Müdür
20 Mayıs 2022 20:30

Çok boş yapmışsın. Akp ne alaka? Ben akp düzeltir mi dedim? Türk halkı kandırılıyor. Akp Chp ve Hdp işbirliği içindedir. Bunların her yaptığı birbiriyle paslaşmaktır. Sende iyi biliyorsunki millet ittifakı tek başına %50 alamaz. Cumhurbaşkanı topal ördek olmaması için meclis çoğunluğu lazım. 6 parti toplam oyları en fazla %40 civarı. Peki pkk %10-15 arası oyla destek vermese nasıl iktidar olacaksınız? Bu oylarıda babasının hayrına vermez. Karşılığında bakanlık, bakan yardımcılığı, müsteşarlıklar, kurumlarda kadroları isteyecek. Hapisteki 50.000 tutuklu pkk'lıyı salmayı isteyecek. Ekonomi bakanlığını da pkk'ya verin bir göreyim sizi. Bir de güvenikir prof falan yazmışsın iyi güldürdün. Tek kurtuluş zafer partisidir. Zafer partisi, mültecileri geri gönderebilir, ekonomiyi düzeltebilir. %50 verin bitsin bu iş
WinterSoldier, 2 yıl önce

yamachi8
Daire Başkanı
20 Mayıs 2022 20:34

Yasal zorunluluk değil. Toplu sözleşme hükmü. Toplu sözleşme de vermezen memur enflasyon farkını alamaz. Kotu bir ekonomik dönemden geçiyoruz. En azından memuruz. Kayıplarımız az da olsa telafi ediliyor. Bunlar iktidarı kaybederse büyük sıkıntı olur. Yeni gelen iktidar para yok deyip hiç bir şey de vermeye bilir. Benim şahsi kanaatim

Umut0621
Genel Müdür
20 Mayıs 2022 20:34

Tek çare zafer partisidir. Ne sarı muhalefet ne pkk partisi ne de akp. Ver yetkiyi gör etkiyi. Adam bas bas bağırıyor. Mültecilere bir sürü para harcanmış. Onları kessen bile kalkınırız. Sarı muhalaefetten de bir cacık olmaz. Onlar kaybedenler kulübüdür
yamachi8, 2 yıl önce

20 Mayıs 2022 20:36

zafer partisi seni almaz doktor düşmanı

Umut0621, 2 yıl önce
Tek çare zafer partisidir. Ne sarı muhalefet ne pkk partisi ne de akp. Ver yetkiyi gör etkiyi. Adam bas bas bağırıyor. Mültecilere bir sürü para harcanmış. Onları kessen bile kalkınırız. Sarı muhalaefetten de bir cacık olmaz. Onlar kaybedenler kulübüdür
Toplam 55 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi