Editörler : "eskiyara"Pangaea
22 Mayıs 2022 15:53

Uzman öğretmenlik süresine ücretli öğretmenlik eklenir mi ya da sayılır mı

herkese merhabalar

meb görev sürem 9 yıl 8 ay 10 gün olarak görünüyor 22 mayıs 2022 itibari ile

3 ekim tarihine kadar 10 yılım dolmuyor

daha önce yapılan ücretli öğretmenlik süreleri göz önünde bulundurulur mu acaba.bilgisi olan var mı.......

klavuzda geçici süre diye birşey var ama açıklaması yok..

defneogretmen
Kapalı
22 Mayıs 2022 17:47

Ben de bu sorunun cevabını bekliyorum, daha doğrusu bir açıklama yapılmasını ve sayılmasını, benim de 1 ay eksik kalıyor 3 ekim tarihde, yönetmelikte de yıldabir kez uzmanlık sınavı yapılır diyor, yani 1 ay yüzünden bir sene geç uzman olacağım, bari 6 ayda bir verilse uzmanlık o kadar mağdur olmaz kimse

defneogretmen
Kapalı
22 Mayıs 2022 17:53

Aslında aylıksız iznim olduğu için eksik birde benim yani atandığım on yılı çoktan geçti aslında, aylıksız izin sayılmamasını da çok mantıksız buluyorum, sonuçta ben ticaretle uğraşmak için başka iş yapmak için almadım ki izni, doğum nedeniyle aldım ücretsiz izin, doğumdan sonra aylarca rapor alan insanlar var, raporlu olanın fiili hizmeti sayılacak, aylıksız izni olan sayılmayacak, nerden bakarsanız ben mantık göremiyorum

pusu2006
Aday Memur
22 Mayıs 2022 19:36

3 Ekim tarihine kadar 10 yılı doldurmuş olmak yazıyormuş ben az önce dikkat ettim. 12.09.2012 göreve başlama tarihim Mebbiste dolayısı ile 3 Ekim 2022 tarihine kadar 10 yılım bitmiş oluyor.

yorguntarihçi
Genel Müdür
23 Mayıs 2022 10:41

Hocam yönetmelik sahih.

MADDE 14- (1) Uzman öğretmen veya başöğretmen unvanına başvuruda bulunacakların öğretmenlik veya uzman öğretmenlik sürelerinin hesabında, adaylık dâhil öğretmen veya uzman öğretmen olarak geçirdikleri hizmet süreleri dikkate alınır.

Hocam dikkat ediniz gayet açık şekilde öğretmen olarak geçirdikleri süreler diyor orada kadrolu demiyor. Sizin kafanızı karıştıran ise o altta verilen maddeler ama orada da bu sürelere; ........... dahil edilir demiş. Yani o maddelerde dahil edilir demektir. O yüzden ücretli/ek ders karşılığı öğretmenlik süresidir çünkü bakanlık sizi öğretmen olarak derse sokmuş ve sizi öğretmen olarak calistirmistir

defneogretmen, 2 yıl önce
Ben de bu sorunun cevabını bekliyorum, daha doğrusu bir açıklama yapılmasını ve sayılmasını, benim de 1 ay eksik kalıyor 3 ekim tarihde, yönetmelikte de yıldabir kez uzmanlık sınavı yapılır diyor, yani 1 ay yüzünden bir sene geç uzman olacağım, bari 6 ayda bir verilse uzmanlık o kadar mağdur olmaz kimse

defneogretmen
Kapalı
23 Mayıs 2022 10:44

Sayın hocam ben de sizin dediğiniz gibi olmasını istiyorum ancak net bir açıklama olmadan bunu başvuru tapacağımız okulumuzun idaresine kabul ettiremeyeceğimizi siz de biliyorsunuz çünkü mebbiste öğretmenliğe esas hizmet süresi var ve oraya bakıp ben ötesini bilmem hocam diyecekler
yorguntarihçi, 2 yıl önce

Hocam yönetmelik sahih.

MADDE 14- (1) Uzman öğretmen veya başöğretmen unvanına başvuruda bulunacakların öğretmenlik veya uzman öğretmenlik sürelerinin hesabında, adaylık dâhil öğretmen veya uzman öğretmen olarak geçirdikleri hizmet süreleri dikkate alınır.

Hocam dikkat ediniz gayet açık şekilde öğretmen olarak geçirdikleri süreler diyor orada kadrolu demiyor. Sizin kafanızı karıştıran ise o altta verilen maddeler ama orada da bu sürelere; ........... dahil edilir demiş. Yani o maddelerde dahil edilir demektir. O yüzden ücretli/ek ders karşılığı öğretmenlik süresidir çünkü bakanlık sizi öğretmen olarak derse sokmuş ve sizi öğretmen olarak calistirmistir

yorguntarihçi
Genel Müdür
23 Mayıs 2022 11:12

Hocam aynı modülde hizmet birleştirme diye bir kısımda var. Mesela atanmadan önce özel eğitim kurumlarında çalışmış öğretmenin hizmet süresi o dediğiniz bölümde yazmıyor. Sizin dediğiniz kısım halı hazırda MEB'de ogretmenlik süresini kapsıyor. İdareciniz sizin özel eğitim kurumlarında ki öğretmenliğiniz için hizmet birleştirme kısmına bakacak yani dediğiniz şeyi yapabilecek delikanlı idareci daha anasının karnından doğmamıştır, sanmıyorum. Hak ihlalinden dolayı yaşayabileceği davaları göze alabilecek idareci zannımca yoktur. Size sorun yaratacak arkadaşa yönetmeliğin ilgi maddesini olduğu gibi yazıp dilekçe verirsiniz hiç olmadı. Orada yönetmelik açık iken efendiler yorum yapamazlar. Ne diyor adaylık dâhil öğretmen veya uzman öğretmen süreleri. Alttaki maddeler bu sürelere DAHİL edilir diyor yani bu maddelerden oluşur değil.

Sayın hocam ben de sizin dediğiniz gibi olmasını istiyorum ancak net bir açıklama olmadan bunu başvuru tapacağımız okulumuzun idaresine kabul ettiremeyeceğimizi siz de biliyorsunuz çünkü mebbiste öğretmenliğe esas hizmet süresi var ve oraya bakıp ben ötesini bilmem hocam diyecekler

defneogretmen
Kapalı
23 Mayıs 2022 11:18

Hocam benim kafama takılan şu, sendikaların açıklamalarında ücretli öğretmenliğin sayılmıyor olması dile getiriliyordu, demekki algılanan durum bu şu anda
yorguntarihçi, 2 yıl önce

Hocam aynı modülde hizmet birleştirme diye bir kısımda var. Mesela atanmadan önce özel eğitim kurumlarında çalışmış öğretmenin hizmet süresi o dediğiniz bölümde yazmıyor. Sizin dediğiniz kısım halı hazırda MEB'de ogretmenlik süresini kapsıyor. İdareciniz sizin özel eğitim kurumlarında ki öğretmenliğiniz için hizmet birleştirme kısmına bakacak yani dediğiniz şeyi yapabilecek delikanlı idareci daha anasının karnından doğmamıştır, sanmıyorum. Hak ihlalinden dolayı yaşayabileceği davaları göze alabilecek idareci zannımca yoktur. Size sorun yaratacak arkadaşa yönetmeliğin ilgi maddesini olduğu gibi yazıp dilekçe verirsiniz hiç olmadı. Orada yönetmelik açık iken efendiler yorum yapamazlar. Ne diyor adaylık dâhil öğretmen veya uzman öğretmen süreleri. Alttaki maddeler bu sürelere DAHİL edilir diyor yani bu maddelerden oluşur değil.

yorguntarihçi
Genel Müdür
23 Mayıs 2022 12:50

Hocam sendikaların yaptığı bir şey yok ki. Kaldı ki sendika vesaire pekte önemli değil yönetmelik açık sayın hocam. Bunun eğilip bükülebilir yani yok gayet açık bir ibare kullanılmış. Eğer bakanlık sizi öğretmen sıfatı ile sınıfa sokuyor ise siz ogretmensinizdir. O yüzden ek madde ile bakanlık kadrolarında (ücretli de olsa bakanlık kadrosunda öğretmenlik yapıyorsunuz) ücretli öğretmenlik yapmış olmak diyemezler ayrıma gidemezler. O yüzden idareciniz sıkıntı yaratmaya çalışır ise (ki daha önce belirttim cesaret edemezler) dilekçe veriniz gereğini seve seve yapacaktır

Hocam benim kafama takılan şu, sendikaların açıklamalarında ücretli öğretmenliğin sayılmıyor olması dile getiriliyordu, demekki algılanan durum bu şu anda

yorguntarihçi
Genel Müdür
25 Mayıs 2022 10:12

Mebim ilestisimden ücretli öğretmenliğin sayılıp sayilmayacagina dair soruma yonetmeligin 14. maddesi aynen cevap olarak yazılmış herhangi bir açıklama gelmemiştir. MEB bu konuda olur veya olmaz diye cevap vermemiş.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi