Editörler : cihan27E.Kayı Han
23 Mayıs 2022 09:02

egevrl
Şube Müdürü
Güya bu pazartesi memur ve emekli zammı görüşülekmiş...
VATANUĞRUNA, 1 ay önce - Alıntıya git

Nereden duydunuz hocam. Böyle bir haber göremedim.

23 Mayıs 2022 17:18

ömerlik
Şef

bunlar çok iyimser sayılar. %50-55. zannetmiyorum. ama %40 üzeri olacağı artık kesin gibi.

23 Mayıs 2022 17:35

üçbuçukali
Genel Müdür

40 ile 45 arasi bir rakam bekliyorum

40 dan az 45 den cok olmaz

refah payi veya seyyanen de verilmez

23 Mayıs 2022 17:55

kozmiktarihci
Şef

Memurların sihirli ugurlu zammı ya 2.5 ya da 3.5 dur.

23 Mayıs 2022 18:10

Gonga
Memur

Merkez bankasının en dipten açıkladığı rakamlara bakarak %40 kesin

Ancak tüik MB dan 3-5 puan daha fazla açıklar her zamanki gibi son iki ayla %45 i bulur muhtemelen zam

Belki bi %5 ilave zam verirler ama ocaktan çalarak verirler tabi artık günü kurtaralım derdine düştüler iyice.

%50 bekliyorum ben

23 Mayıs 2022 18:27

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı

Artık ocaktan mı çalarlar? Şubattan mı devralırlar ne yaparlarsa yapsınlar en az %50'yi versinler az nefes alalım bu ne böyle arkadaş ya?

Kira ve faturalara çalışır olduk tamamen.

Ocağa çıkacağımız belli değil bari biz de günü kurtaralım ocağa kadar yaşarsakta az nefes alalım.

23 Mayıs 2022 18:32

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı

Migros tereyağı kilosu 40 tl den 100 tl.oldu 8 ayda ezine peyniri 50 den 150 oldu gelecek zamn%40.bu tuik enflasyon oranlari ile reel enflasyon arasindaki farklılık bu şekilde devam ederse .seneye memurun uyduruk peynir yeme sansi bile kalmayacak maalesef.

Kolejli31, 1 ay önce - Alıntıya git

Ben şimdiden uyduruk yiyorum bile.

Pazarda peynircilerde "kaşar loru" diye bir peynir var. Çökeleğe benziyor ama ondan daha lezzetli. Kilosu 50 lira.

Tavsiye ederim.

23 Mayıs 2022 19:33

Malatyalimemur78
Aday Memur
Hatta yeni toplu sözleşmede enflasyon farkinin gıda enflasyonu üzerinden hesaplanmasi hususu üzerinde çalışılmalı. Neticede hepimizin maaşının büyük kısmı gıda harcaması
23 Mayıs 2022 19:35

Uzmanmaliyeci34
Şef
Hatta yeni toplu sözleşmede enflasyon farkinin gıda enflasyonu üzerinden hesaplanmasi hususu üzerinde çalışılmalı. Neticede hepimizin maaşının büyük kısmı gıda harcaması
Malatyalimemur78, 1 ay önce - Alıntıya git
Aynen öyle enflasyon farkını veriyorlar ama gıda enflasyonu ve kira enflasyonu nedeni ile zaten artan maaşların çoğu onlara gidiyor.
23 Mayıs 2022 21:07

Malatyalimemur78
Aday Memur
Bu toplantidan da dişe dokunur bir netice çıkmadı.
23 Mayıs 2022 21:44

payitaht26
Şef

Eğer ki Temmuzda işçi emekli memur maaşlarına dolgun bir zam gelirse anlayın Ekim Kasım seçim var arkadaşlar

23 Mayıs 2022 21:47

TheSaw
Yasaklı

Eğer ki Temmuzda işçi emekli memur maaşlarına dolgun bir zam gelirse anlayın Ekim Kasım seçim var arkadaşlar

payitaht26, 1 ay önce - Alıntıya git
He 3 ayda seçime hazırlanılacak dimi avarel
23 Mayıs 2022 21:50

Malatyalimemur78
Aday Memur

payitaht26, 1 ay önce - Alıntıya git
Seçim de olsa vermezler. Keza 20 senedir pek çok seçim yapıldı ama dediğiniz olmadı. Tarih tekerrürden ibarettir.
24 Mayıs 2022 09:00

NoBrainer
Aday Memur
Ocak ayi zammından kırpmadan 50 lira Bile verilse iyidir ama ben ek bir zam verilecegini düşünmüyorum. Ocakta inanılmaz bir beklenti olmasına rağmen ek zam verilmedi. Sadece temmuzda alacağımız %2.5 zam öne çekildi o kadar. Eğer ben yanılırım ve ek zam verme planları varsa bu konuda çalışmalar mayıs enflasyonun açıklanacağı tarih olan 3 hazirandan hemen sonra başlamalı. Temmuz maaşları muhtemelen bayramdan önce ödenecek en azından buraya yetişmiş olur. Şahsen ocak zammından kırpmadan enflasyon farkı + 500 lira zam verilsin büyük müjde olur. Ya da haziran enflasyon oranını beklemeden 5 aylik enflasyon oranı + %10 da büyük müjdedir. Haziran enflasyonu %6 çıkar ve ortalama %4 luk ek zam alınmış olur. Kısaca ne veriliyorsa verilsin 2023 ocaktan kırpılmasin.
qwertyas, 1 ay önce - Alıntıya git

Kesinlikle! Zaten öne çekilen ve sonraki dönemde maaşımızdan kırpılan zam ZAM değildir!

24 Mayıs 2022 11:04

Malatyalimemur78
Aday Memur
Döviz yoluna devam ediyor, bu ay açıklanacak oranı cidden çok merak ediyorum. 3-5 gibi komik rakamlar artık çok sırıtıyor.
24 Mayıs 2022 18:36

Emir ka
Memur
Seçim de olsa vermezler. Keza 20 senedir pek çok seçim yapıldı ama dediğiniz olmadı. Tarih tekerrürden ibarettir.
Malatyalimemur78, 1 ay önce - Alıntıya git
Bu seçim diğer seçimlerden farklı.önceki seçimler hep çantada keklikti.şuan tüm anketlerde gerideler.kazanmak için herşeyi yaparlar
Toplam 36 mesaj