Editörler : cihan27E.Kayı Han
23 Mayıs 2022 23:32

Sağlık çalışanlarına zam haberi geldi. Yaklaşık taban maaşlarında 3000-6000 lira artışı yaşanacak

https://www.hizliresim.com/acz03ig

bu şekilde uzman hekim maaşı 7bin liradan 12bin liraya

pratisyen hekim maaşı 6bin liradan 9bin liraya

hemşire maaşı da 5bin liradan 7.500bin liraya çıkması bekleniyor

Ama akıllarda tek soru, devlet bu maaş artışları için ek kaynak nasıl oluşturacak ve diğer memurlara zam yapılmayacak mı?

Tek bu şekilde zam gelmesi diğer memurlara haksızlık olacağını düşünüyorum

Hem sağlıkçılara yapılsın hem de diğer çalışanlara yapılması lazım acilen

mr messi
Genel Müdür
23 Mayıs 2022 23:52

Paylastığın linkde nah çıkmadı en azından bunada şükür.Haberin detayını bilmesemde anlattıklarından yola çıkarak bir saglıkçı olarak sen bile aldanmışsın diye düşünüyorum.Bahsedilen olay sabitin maaşa eklenmesidir.Yani öyle ilave bir ödeme ve kaynak ihtiyacı yok

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
23 Mayıs 2022 23:54

bu şekilde emekliliğe yansıyan maaşınız artacak işte öncesinde 2008ten sonra göreve başlayanlar için aldığın maaşın*0.5 emekli maaşın olurken şimdi daha çok emekli maaşı alacaksınız

ve taban maaşınız artacak ve döner almasanız bile mesela bir uzman hekim 10bin tlyi aşabilecek bu sayede

mr messi, 2 yıl önce

Paylastığın linkde nah çıkmadı en azından bunada şükür.Haberin detayını bilmesemde anlattıklarından yola çıkarak bir saglıkçı olarak sen bile aldanmışsın diye düşünüyorum.Bahsedilen olay sabitin maaşa eklenmesidir.Yani öyle ilave bir ödeme ve kaynak ihtiyacı yok

orhanzektir
Memur
23 Mayıs 2022 23:58

En düşük döner ne kadar olur acaba? En az 2000 olması lazım. Hastanenin gelirinden ödenen sabit merkeze geçtiyse. Direkt o sabit döner olarak vermeleri lazım sağlıkçılara.

lbrnt.vet
Şef
24 Mayıs 2022 00:04

Bu haberde zam yok algı yapma boşu boşuna sabit denen bu zamana kadar emekliliğe ikramiyeye yansıtılmayan ödeme normal maaş ödemesine eklenecek normal memur maaşı gibi tek bordro olacak ek zam bilmem ne yapılmadı koskoca pandemi boyunca izinlerimiz istifalarımız iptal edildi diğer memurlar esnek çalışma modeli adı altında evinde yatarken biz normal mesaiyle devam ettik o zamanda bile bize şak şak alkış tiyatrosundan başka birşey yapılmadı yılların haksızlığı pandemi virüs oldu diye gün yüzüne cıkarıldı yoksa sağlıkcıya hiçbir halt yok Şiddetten başka !!!

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
24 Mayıs 2022 00:15

Var zam yanılıyorsunuz daha ne kadar zam alacaksınız ki bence bu gayet yeterli bir zam bir de üsüne %40-50 oranında temmuzda zam alacaksınız zaten

lbrnt.vet, 2 yıl önce

Bu haberde zam yok algı yapma boşu boşuna sabit denen bu zamana kadar emekliliğe ikramiyeye yansıtılmayan ödeme normal maaş ödemesine eklenecek normal memur maaşı gibi tek bordro olacak ek zam bilmem ne yapılmadı koskoca pandemi boyunca izinlerimiz istifalarımız iptal edildi diğer memurlar esnek çalışma modeli adı altında evinde yatarken biz normal mesaiyle devam ettik o zamanda bile bize şak şak alkış tiyatrosundan başka birşey yapılmadı yılların haksızlığı pandemi virüs oldu diye gün yüzüne cıkarıldı yoksa sağlıkcıya hiçbir halt yok Şiddetten başka !!!

lbrnt.vet
Şef
24 Mayıs 2022 00:32

Daha ne kadar zam mı alacakmışız valla sinirden güldürdün beni biz zam filan almadık ocakta tüm memurlar ne zammı aldıysa bizde memur olarak onu aldık oda zaten enflasyon farkı hükümetin extra verdiği birşey değildi temmuzda yine enflasyon farkı olacak extra sağlıkcı zammı değil yarın sabiti normal maaşa kattık derler cıkarlar zam felan mümkün değil 2 senedir köle gibi çalıştık tüm memurlardan ayrı olarak bunu herkes biliyor algı yapma boş yere ! Yayınlanan bordrolar da ortada tek kalem maaş ile normal memur gibi emekliliğe yansıyan bir sistem istiyoruz derdimiz bu hakkımızı istiyoruz yıprandık yeterince

wuhanlı, 2 yıl önce

Var zam yanılıyorsunuz daha ne kadar zam alacaksınız ki bence bu gayet yeterli bir zam bir de üsüne %40-50 oranında temmuzda zam alacaksınız zaten

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
24 Mayıs 2022 00:37

Pandemide zam aldınız, 2021in son yılında zam aldınız ve yine zam alıyorsunuz

lbrnt.vet, 2 yıl önce

Daha ne kadar zam mı alacakmışız valla sinirden güldürdün beni biz zam filan almadık ocakta tüm memurlar ne zammı aldıysa bizde memur olarak onu aldık oda zaten enflasyon farkı hükümetin extra verdiği birşey değildi temmuzda yine enflasyon farkı olacak extra sağlıkcı zammı değil yarın sabiti normal maaşa kattık derler cıkarlar zam felan mümkün değil 2 senedir köle gibi çalıştık tüm memurlardan ayrı olarak bunu herkes biliyor algı yapma boş yere ! Yayınlanan bordrolar da ortada tek kalem maaş ile normal memur gibi emekliliğe yansıyan bir sistem istiyoruz derdimiz bu hakkımızı istiyoruz yıprandık yeterince

Nah var
Yasaklı
24 Mayıs 2022 00:46

Bana mı seslendin

mr messi, 2 yıl önce

adayMe
Şube Müdürü
24 Mayıs 2022 01:08

Pandemide 1 kuruş zam almadık. Sadece pandemi başından günümüze kadar çarşaf çarşaf sağlıkçıya zam ve ek ödeme haberleri yapıldı ama ödenen bişey yok aksine pandemi öncesinde benim dönerim bile şimdikinden daha fazlaydı.

Paylaştığınız haber de zam değil ek ödemenin maaşa eklenmesi lütfen hiçbir bilgimiz olmayan konularda bu kadar kendimizden emin konuşmayalım.

wuhanlı, 2 yıl önce

Pandemide zam aldınız, 2021in son yılında zam aldınız ve yine zam alıyorsunuz

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
24 Mayıs 2022 01:10

emekliliğe yansıyan maaş artırıldı

pandemide de size ek ödemelerde oranlar artırıldı diye biliyorum ve enflasyon zamlar da yapılmıştı ve ek ödemeler de ona göre artırıldı

şimdi taban maaş artırıldı ve üstüne sabitler hastanede dönerinden ödenmeyeceğinden o yönde de artış olacaktır muahakkak ki

adayMe, 2 yıl önce

Pandemide 1 kuruş zam almadık. Sadece pandemi başından günümüze kadar çarşaf çarşaf sağlıkçıya zam ve ek ödeme haberleri yapıldı ama ödenen bişey yok aksine pandemi öncesinde benim dönerim bile şimdikinden daha fazlaydı.

Paylaştığınız haber de zam değil ek ödemenin maaşa eklenmesi lütfen hiçbir bilgimiz olmayan konularda bu kadar kendimizden emin konuşmayalım.

adayMe
Şube Müdürü
24 Mayıs 2022 01:26

Wuhanlı kardeşim ilgi çeken kullanıcı adın daha önce forumda yüzlerce defa önüme çıktı, iletilerin birinde avukat olduğunu yazıyorsun birinde doktor olduğunu şimdi de düz memur görünümündesin.

Bunlar beni ilgilendirmez şunu söylemek istiyorum pandemi öncesi hem iş yoğunluğu hem döner sermayemiz şuanki şartlardan daha iyiydi. + Yapılmış ve yapılacak gibi görünen de hiç bir iyileştirme yok o gördüklerin tümüyle medyanın uydurma haberleri ya tutarsa hesabı. Sağlık bakanının 6 ay önceki müjdesi Mustafa Elitaşın 5 ay önceki müjdesi Cumhurbaşkanının 14 mart müjdesi... Bunlar hep lafta kaldı ve henüz hiçbiri uygulanmadı cebime o zamlı maaşı alıp koymadan da uygulanmış olduğuna inanmam. Meclisten geçip geri çekilmiş iyileştirme bile var hepinizin gördüğü gibi.

Böyle büyük yetkililerin ağzından çıkan sözler bile uygulanmamışken hiçbir yetkilinin ağzından çıkmamış habere mi inanıyorsun şimdi?

wuhanlı, 2 yıl önce

pandemide de size ek ödemelerde oranlar artırıldı diye biliyorum ve enflasyon zamlar da yapılmıştı ve ek ödemeler de ona göre artırıldı

şimdi taban maaş artırıldı ve üstüne sabitler hastanede dönerinden ödenmeyeceğinden o yönde de artış olacaktır muahakkak ki

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
24 Mayıs 2022 01:31

Geri çekilmiş dediğin zam dönerden mahsuplaşıyordu yani hiçbir getirisi olmayan bir şeydi yani zam falan değildi zaten de

O yasa çıksaydı zam mı diyecektiniz, sizi anlamak gerçekten zor devlet bunu gördü ve buna müdahele etti

adayMe, 2 yıl önce

Wuhanlı kardeşim ilgi çeken kullanıcı adın daha önce forumda yüzlerce defa önüme çıktı, iletilerin birinde avukat olduğunu yazıyorsun birinde doktor olduğunu şimdi de düz memur görünümündesin.

Bunlar beni ilgilendirmez şunu söylemek istiyorum pandemi öncesi hem iş yoğunluğu hem döner sermayemiz şuanki şartlardan daha iyiydi. + Yapılmış ve yapılacak gibi görünen de hiç bir iyileştirme yok o gördüklerin tümüyle medyanın uydurma haberleri ya tutarsa hesabı. Sağlık bakanının 6 ay önceki müjdesi Mustafa Elitaşın 5 ay önceki müjdesi Cumhurbaşkanının 14 mart müjdesi... Bunlar hep lafta kaldı ve henüz hiçbiri uygulanmadı cebime o zamlı maaşı alıp koymadan da uygulanmış olduğuna inanmam. Meclisten geçip geri çekilmiş iyileştirme bile var hepinizin gördüğü gibi.

Böyle büyük yetkililerin ağzından çıkan sözler bile uygulanmamışken hiçbir yetkilinin ağzından çıkmamış habere mi inanıyorsun şimdi?

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
24 Mayıs 2022 01:32

5-10bin tl zam yerine siz de 2-3bin zam alın zaten sizin yerinize bolca hekim gelecek, artık ileride hekim enflasyonu bile yaşancak tıp fakültesi kontenjanlarını ben size hatırlatmayayım isterseniz

adayMe, 2 yıl önce

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
24 Mayıs 2022 01:35

Eskiden hekim sayısı azdı ücretler fazlaydı şimdi bol bol hekimimiz var sadece yılda 25bine yakın tıp kontenjanı var 10 sene öncesinde 4-5bine bile ulaşmıyordu.

Eskiden iyi ücret almasının nedeni o alanda hekim sayısının azlığından kaynaklanmaktaydı şimdi hem uzman kontenjan sayısı hem de pratisyen doktor kapasitesi son 10 yılda %1500 arttı. O yüzden de bu ücretlerin olması normal hatta iyi bile gelecek için

adayMe, 2 yıl önce

lbrnt.vet
Şef
24 Mayıs 2022 02:16

Bütün sağlıkçılar senin şu yazdıklarını gülerek okumuşlardır kardeşim ben sağlıkçıyım normal memur zammı dışında hiçbirimize ek bir zam yapılmadı ! Pandemi de covid yoğun bakımda çalışanlar hani o bangır bangır pandemi covid parası diye haber ettikleri . fazla nöbet paralarını aldılar çalışarak yani yattıkları yerden değil fazla mesai yaptılar covid servisinde anlıyor musun haricinde ek bir ödül zam düzenleme vs olmadı yapılmadı . Biz kendimizi ne aldığımızı çok iyi biliyoruz boş boş medyatik haberlerle varmış olmuş gibi bahsetme ! Sağlıkçı olmadığın şu yazdıklarından belli zaten de sırf burada senin gibiler yüzünden ' sağlıkçılar sürekli zamlı maaş vs alıyorlar ' gibi yanlış beyanların için cevap yazdım.

wuhanlı, 2 yıl önce

doks
Kapalı
24 Mayıs 2022 11:14

Maaşa zam yok, sadece sabit döner adı altında yatan para maaşa eklenecek, ele geçen para aynı kalacak. Hatta öncesinde sabitten kesilmeyen emeklilik kesintisi de kesileceği için maaş azalacak.

doks
Kapalı
24 Mayıs 2022 11:16

Sabitin dönerden mahsuplaşması devam edecek. Temmuzdan sonra kitlesel doktor istifaları göreceksiniz.

wuhanlı, 2 yıl önce

lalati
Genel Müdür
24 Mayıs 2022 11:32

wuhanlı kardeş hangi meslektensen git onunla alakalı konular aç kendi branşın için çabala emek ver sağlıkçı değilsin ama her konuda bayrağı çekiyorsun ne iş anlamadım

radyoloji2
Aday Memur
24 Mayıs 2022 11:52

Bu bilgiyi nereden aldınız
doks, 2 yıl önce

Sabitin dönerden mahsuplaşması devam edecek. Temmuzdan sonra kitlesel doktor istifaları göreceksiniz.

PowerSup
Memur
24 Mayıs 2022 12:00

Hemşire maaşı 8 bin civarı bu habere göre zam değil düşüş olacak sağlığıya algıda başka bişey yapılmadı bugüne kadar

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi