Editörler : cihan27E.Kayı Han

PowerSup
Memur
24 Mayıs 2022 12:03

Sağlıkçıya algıdan başka bişey yapılmadı her ay zam alan 3-5 binler hava da uçuşan bi sağlıkçının maaşı ne kadar biliyor musunuz 7-8 bin arası en düşük memur maaşından 500 TL fazla yani üstü yok bunu iki ödeme şeklinde yapıyorlardı 5 bin maaş 2 bin sabit şeklinde toplam 7 bin olarak şimdi bu iki şekilde değil tek ödeme olacak toplam 7 bin tl olacak tek bordro başka bişey yok zam yok artış yok.

24 Mayıs 2022 12:10

İnsanları yalan yanlış bilgilerinle kandırmaya utanmıyor musun?

Fehmibaşar
Kapalı
24 Mayıs 2022 12:42

sağlıkçılar (doktorlar hariç) ek ödemelerine %20 zam aldılar. Az bir zam lakin aldılar hocam. Diğr bakanlık çalışanlarının TİS maddelerini bilmiyorum. Doktorlara güzel bir zam vermeleri gerekir. Bu sene insanlarla resmen dalga geçildi yok sayıldı. Sözde zammı verirlerken davulla zurnayla tiyatroyla duyurmadık insan kalmadı. halbuki zammı geri çektikleri hiç okummayan gazetelerin 3. sayfalarda alt kısımlarında yer buldu. Dışarı çıkıp sorsan doktorlar şöyle zam aldı der millet. İnsanlar davulla zurnayla duyurulan ama uygulanmayan haberi biliyor.

lbrnt.vet, 2 yıl önce

Bütün sağlıkçılar senin şu yazdıklarını gülerek okumuşlardır kardeşim ben sağlıkçıyım normal memur zammı dışında hiçbirimize ek bir zam yapılmadı ! Pandemi de covid yoğun bakımda çalışanlar hani o bangır bangır pandemi covid parası diye haber ettikleri . fazla nöbet paralarını aldılar çalışarak yani yattıkları yerden değil fazla mesai yaptılar covid servisinde anlıyor musun haricinde ek bir ödül zam düzenleme vs olmadı yapılmadı . Biz kendimizi ne aldığımızı çok iyi biliyoruz boş boş medyatik haberlerle varmış olmuş gibi bahsetme ! Sağlıkçı olmadığın şu yazdıklarından belli zaten de sırf burada senin gibiler yüzünden ' sağlıkçılar sürekli zamlı maaş vs alıyorlar ' gibi yanlış beyanların için cevap yazdım.

Fatih869
Yasaklı
24 Mayıs 2022 14:10

sağlık çalışanı olsam dil öğrenir 1 dk durmam Edirne'den ötede nerede iş bulsam giderim.

orhanzektir
Memur
24 Mayıs 2022 14:43

Arkadaşlar hani sağlıkçı ya sabit hastaneden ödeniyordu şimdi merkeze geçti ya. Hastanenin bütün geliri döner olacak dağıtılacak o yüzden iyi bir gelir artışı olacak.

doks
Kapalı
24 Mayıs 2022 15:27

Bu dediğinin olması için sabit mahsuplaşmasının kalkması gerek. Dananın kuyruğu orda kopacak zaten. Maliye o konuyu kabul etmiyor.

orhanzektir, 2 yıl önce

Arkadaşlar hani sağlıkçı ya sabit hastaneden ödeniyordu şimdi merkeze geçti ya. Hastanenin bütün geliri döner olacak dağıtılacak o yüzden iyi bir gelir artışı olacak.

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
24 Mayıs 2022 17:21

O şey imkansız dostum, devleti batırmak mi istiyorsunuz

Kamudaki hekim sayısı 200bin sağlık çalışanı sayısı 1.5 milyon

Sağlık çalışanın sabiti yilda 60milyar TL

Hekimlerin sabiti yıllık 20milyar TL ye denk geliyor

80 milyar TL bütçe mi cikaracak imkansız

O kısım hastanenin donerinden mahsuplacak ama tek elden yatacak

orhanzektir, 2 yıl önce

teslimatmakbuzu
Aday Memur
24 Mayıs 2022 18:02

düşünürsen eminim sende anlayacaksın

radyoloji2, 2 yıl önce
Bu bilgiyi nereden aldınız

teslimatmakbuzu
Aday Memur
24 Mayıs 2022 18:03

çok iyimsersin

devlette para yok

orhanzektir, 2 yıl önce

orhanzektir
Memur
24 Mayıs 2022 18:19

Yani artışlar en fazla 100-200 oynar diyorsun hocam?

wuhanlı, 2 yıl önce

O şey imkansız dostum, devleti batırmak mi istiyorsunuz

Kamudaki hekim sayısı 200bin sağlık çalışanı sayısı 1.5 milyon

Sağlık çalışanın sabiti yilda 60milyar TL

Hekimlerin sabiti yıllık 20milyar TL ye denk geliyor

80 milyar TL bütçe mi cikaracak imkansız

O kısım hastanenin donerinden mahsuplacak ama tek elden yatacak

venüsten gelen
Aday Memur
24 Mayıs 2022 18:20

evet

orhanzektir, 2 yıl önce

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
24 Mayıs 2022 19:25

sabiti maaşa aktarcaklar bir de vergi dilimine girecek fazladan emeklilik için 100-200tl kesinti olmaz bence daha çok olur

%15 zaten kesiliyordu bir de %15 emeklilik için kesilecek

mesela uzman doktor 7bin +6bin alıyordu

sabit olan 6bin maaşa aktarılırsa 6binin %15i 900 lira ve %20 vergi dilimi için de 1200 lira kesintisi olacak uzman hekimlerin

100-200tl kesim çok çok iyimser

orhanzektir, 2 yıl önce

Gonga
Şube Müdürü
24 Mayıs 2022 19:47

Doktor maaşı az diye ağlayanlar benim çalıştığım kuruma gelebilir

Nöbet yok, döner yok sabah 8 akşam 5 haftasonu tatil mesai

Yeni başlayan doktor maaşı 16 bin küsür, uzman hekimliğe gerek yok prat tabip maaşı

Günde 10 hasta ya gelir ya gelmez daha ne olsun

lbrnt.vet
Şef
24 Mayıs 2022 19:56

Nerdesin wuhanlı algı yapmaya yaygara yapmaya başlıklar açıpta millete yalan haberlerle uğraşmaca değil medyatik haberlerle senin gibiler yüzünden sağlıkçılara sürekli zam yapılıyor sanılıyor

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
24 Mayıs 2022 20:56

ben bu istifa edenleri hiç anlamıyorum adamlar 4-5 asgari ücret kadar kazanıyor ona rağmen istifa ediyorlar

https://www.hizliresim.com/1lqvdrn

Gonga, 2 yıl önce

Yeni başlayan doktor maaşı 16 bin küsür, uzman hekimliğe gerek yok prat tabip maaşı

yördeki
Memur
24 Mayıs 2022 21:06

karayollarında şoför müsünüz

Gonga, 2 yıl önce

MrtrmrM
Memur
24 Mayıs 2022 21:16

Wuhanlı

Kardeş senin başka işin gücün yok mu? Yine değişik bir başlık ve altında değişik yorumların..

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
24 Mayıs 2022 21:23

ben anlamıyorum gerçekten uzman hekimin maaşı 7bin tlden nerdeyse%100e yakın bir zam gelecek ama halen görevden istifa ediyorlar onları anlamak çok zor

MrtrmrM, 2 yıl önce

Wuhanlı

Kardeş senin başka işin gücün yok mu? Yine değişik bir başlık ve altında değişik yorumların..

Civanez
Aday Memur
24 Mayıs 2022 22:12

Defol git kendin uğraş milleti bulaştırma , bir çıkar menfaat olmazsa burada niye reklam yapasin .

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
25 Mayıs 2022 01:59

Sabahtan akşama kadar aldığımız parayı hesaplayıp kudurabilirsin :)
wuhanlı, 2 yıl önce

Pandemide zam aldınız, 2021in son yılında zam aldınız ve yine zam alıyorsunuz

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi