Editörler : gubaz
24 Mayıs 2022 11:17   

Formasyon sertifikası

Formasyonunu 4 yıllık eğitimi içinde alan fen edebiyat mezunu arkadaşlar bizleri de tezsiz kabul ederler mi bu durumda olanlar var mı. Görüşünüz nedir

24 Mayıs 2022 11:20

defneogretmen
Kapalı
Hayır elbette
24 Mayıs 2022 11:22

Lider ögretmen
Aday Memur

yüksek lisans ifadesi bulunmayan hiçbir belge geçerli değildir.Doğrusu tüm öğretmenlerin birlik olup sınav uygulamasının kaldırılmasını istemesidir.

24 Mayıs 2022 11:28

defneogretmen
Kapalı
Hayır elbette
defneogretmen, 1 ay önce - Alıntıya git
Hocam aslında mantıksızlık alan öğretmenliği yüksek lisansını kabul etmeleri, çünkü onun içeriği pedagojik formasyon, tüm öğretmenlerin pedagojik formasyonu var zaten, tezsizi kabul edebilir o konu mesele değil, yani alan öğretmenliği dışında tezsiz yapması tamam ama, pedagoik formasyonun isim değişmiş şeklini kabul etmeleri anlaşılır gibi değil
24 Mayıs 2022 13:41

mh23
Şef

Mantıksız değil..4 yıl üstüne +1 veya 1.5 yılımızı

verdik.

24 Mayıs 2022 13:55

defneogretmen
Kapalı

Mantıksız değil..4 yıl üstüne +1 veya 1.5 yılımızı

verdik.

mh23, 1 ay önce - Alıntıya git
Pedagojik formasyon adı altında alanlarda 4 + 1 yıl verdi, neyi savunuyorsunuz hocam?
24 Mayıs 2022 14:00

mh23
Şef

En üstteki arkadaş öyle demiyo ama.

24 Mayıs 2022 14:09

cnkd
Daire Başkanı

yüksek lisans ifadesi bulunmayan hiçbir belge geçerli değildir.Doğrusu tüm öğretmenlerin birlik olup sınav uygulamasının kaldırılmasını istemesidir.

Lider ögretmen, 1 ay önce - Alıntıya git

bravo.Nerde öyle öğretmen.

24 Mayıs 2022 14:22

defneogretmen
Kapalı

En üstteki arkadaş öyle demiyo ama.

mh23, 1 ay önce - Alıntıya git
O başka bişey soruyo benim dediğim başka bişey, tercüme mi edeyim size?
24 Mayıs 2022 14:28

drogba-70
Genel Müdür

4. Sinifa gecer gecmez pedagojik egitim kaldirildi mezun olduk bu sefer les sinavina gireceksiniz baraji asacaksiniz dediler girdik geçtik bu sefer de tezsiz icin mulakata gireceksiniz dediler girdik onu da geçtik sonra ağustos doneminde 100 kişilik sinifta egitim alacaksiniz dediler onu da aldık 1 yilda tezsizi bitirdik.

Bu sefer kpss sinavina girip gereken puani alacaksınız dediler onu da aldık ve il emrine atardık. Okul seçme yoktu o zaman.

Simdi ben tum bu asamalari geçtim sinif arkadaslarimdan bazisi geçemedi ve atanamadi.

Benden evvel hepsi ataniyordu.

Simdi bu egitimi almayanlar bu asamlari gecmeyenler bizimle esit olmak istiyor.

Kardeşim herkesin durumu kötü herkese zam verilsin tamam da senin bu kayisi kivamindaki istegin de hos degil ama.

24 Mayıs 2022 14:44

mh23
Şef

hocama katılıyorum.Aynen öyle oldu.

24 Mayıs 2022 14:46

cnkd
Daire Başkanı

https://www.egitimis.org.tr/guncel/sendika-haberleri/aday-ogretmenlik-ve-ogretmenlik-kariyer-basamak

24 Mayıs 2022 15:20

Beytulmakdis
Aday Memur
Fen Edebiyat fakültesinin amacı öğretmen yetiştirme mi? Değil. Eğitim fakülteleri ne diye var madem? Hem ayrıca üniversite sınavında 5 yıllık lise öğretmenliği bölümünü kazanacak puanı olmayan hemen hemen her şehirde açılan fen edebiyat fakültelerine gitti. Şimdi formasyonu boşa mı aldık diye duygu sömürüsü yapıyorlar. E sen de o zaman eğitim fakültesine gidip de ekstradan formasyon almayaydın. Aynı şekilde ilahiyat mezunları için de söylüyorum. Onlar öğretmen olacak gibi ilahiyata giriyorlar sonra da öğretmen olarak atanamayınca ağlıyorlar. Dkab diye bölüm boşuna mı açılmış? Oraya memleketine kilometrelerce uzaklıktaki üniversitelere yüksek puanla gidenler salak da düşük puanla evine yakın ya da uzaktan eğitim ile evden ilahiyat/fen-edebiyata gidenler akıllı mı? Kusura bakmayın arkadaşlar ama gemisini kurtaran kaptan misali düşük puanla gidilen bölümlere verilen bu formasyonlar onların asli hakkı gibi algılanıyor. Ki bu yüzden birçok insanın da hakkına giriliyor. Anadolu Üniversitesi saçmalığını saymadım daha
24 Mayıs 2022 15:29

Lider ögretmen
Aday Memur

Gereksiz ve boş tartışmaları bırakınız.Eğitim fakültesi Fen -edebiyat fakültesi sorunsalı 50 yıldır var.Alanöğretmenliği tezsiz yüksek lisans diğer ifadeyle öğretmenlik için formasyon uygulamasının 2004-2015 yılları arasında les/ales sınavı başarı şartı ,üniversite mülakatı ve uygulamaları bu uygulamayı diğer yüksek lisans çalışmaları kadar değerli kılmaktadır.

24 Mayıs 2022 15:31

Lider ögretmen
Aday Memur

Burada asıl tartışılması gereken sınav şartının saçmalığıdır.

24 Mayıs 2022 16:06

defneogretmen
Kapalı

Burada asıl tartışılması gereken sınav şartının saçmalığıdır.

Lider ögretmen, 1 ay önce - Alıntıya git
Hocam ona bakarsanız bence 10 yıl şartı da tartışılmalı, okul müdürlüğü sınavı için 3 yıl, uzmanlık için 10 yıl gerekiyor, uzman olmayan okul idarecileri olacak demektir, e şimdi okul müdürü uzman öğretmenden daha mı kıdemli sayılacak?
24 Mayıs 2022 16:56

Kagiş
Müsteşar Yardımcısı
Fen Edebiyat fakültesinin amacı öğretmen yetiştirme mi? Değil. Eğitim fakülteleri ne diye var madem? Hem ayrıca üniversite sınavında 5 yıllık lise öğretmenliği bölümünü kazanacak puanı olmayan hemen hemen her şehirde açılan fen edebiyat fakültelerine gitti. Şimdi formasyonu boşa mı aldık diye duygu sömürüsü yapıyorlar. E sen de o zaman eğitim fakültesine gidip de ekstradan formasyon almayaydın. Aynı şekilde ilahiyat mezunları için de söylüyorum. Onlar öğretmen olacak gibi ilahiyata giriyorlar sonra da öğretmen olarak atanamayınca ağlıyorlar. Dkab diye bölüm boşuna mı açılmış? Oraya memleketine kilometrelerce uzaklıktaki üniversitelere yüksek puanla gidenler salak da düşük puanla evine yakın ya da uzaktan eğitim ile evden ilahiyat/fen-edebiyata gidenler akıllı mı? Kusura bakmayın arkadaşlar ama gemisini kurtaran kaptan misali düşük puanla gidilen bölümlere verilen bu formasyonlar onların asli hakkı gibi algılanıyor. Ki bu yüzden birçok insanın da hakkına giriliyor. Anadolu Üniversitesi saçmalığını saymadım daha
Beytulmakdis, 1 ay önce - Alıntıya git

90'lı yıllarda eğitim fakültelerinin yeniden yapılandırılması söz konusu olduğundan sayıları azdı.Ortaöğretim (lise) öğretmeni olmak isteyenlerin çoğu fen-edebiyat fakültelerinin ilgili bölümlerini tercih ettiler ve bu bölümlere de yüksek puanlarla girdiler!! Ve o dönemde de iki basamaklı sınav vardı(ÖSS - ÖYS).

Fen - edebiyat puanları o yıllarda rekor kırıyordu! Millet atanıp öğretmen oluyorlar diye taşradaki fen-edebiyatın sosyoloji bölümünün ikinci öğretimine bile hücum ediyordu. O zamanlar memlekette 10-15 kadar eğitim fakültesi vardı Ortaöğretime öğretmen yetiştiren!! Ve tabi onlar da ihtiyacı karşılamıyordu!

Bilip bilmeden konuşmayın, önce bir araştırın arkadaş!!)))

Toplam 16 mesaj