Editörler : M00NB0W
24 Mayıs 2022 16:19   

Kızım memur olmak istiyor

Herkese merhaba, bugün birtanecik kızım okyanus memur olmak istediğini söyledi. Henüz lise 1.sınıfta. Dersleri çok kötü olduğu için eşimle karşımıza alıp konuştuk. Özel okul, özel ders, dershane ne isterse karşılayabileceğimizi anlattık. Bunların hiçbirine gerek olmadığını bizim gibi yatarak memur olmak istediğini söyledi. Doğrusu biz memurlar ot gibi yaşayıp ot gibi ölüyoruz. Ben kızımın bu hayatı yaşamasını istemiyorum. Onu nasıl ikna edebilirim, bir psikoloğa götürmek fayda eder mi?

24 Mayıs 2022 16:20

djones
Aday Memur

güzel deneme bir dahaki sefere daha inandırıcı olman lazım

24 Mayıs 2022 16:32

şaban ates y
Kapalı

Kardeş senin derdin ne ya memurların yarısı gereksiz diye de başlık açmışsın bence sen önce kendini bir psikoloğa götür.

24 Mayıs 2022 16:33

BahtsızBedevi17

Çok talihsiz ve gereksiz bir üslup olmuş.Umarım kızınız sizi dinlememiştir ve sizin gibi bir memur olmaz.

24 Mayıs 2022 16:35

sınırtabakateorisi
Memur

bir partinin gençlik kollarına aldır hayatı çok eğlenceli olur hatta sen de katıl.

24 Mayıs 2022 16:53

TheSaw
Yasaklı
Banane a.
25 Mayıs 2022 10:19

birteknisyen
Aday Memur

Ot gibi yaşama o zaman. Yıkın artık şu algıyı. ufkunuzu genişletin be, bizde memuruz gayet de güzel hayatımızı yaşıyoruz, ekonomik ve sosyal imkanlar el verdiği sürece. Ot gibi yaşamaktan kastın ne. Akşam işten çıkınca kafanı kuma gömüp eve gidiyorsan hafta sonları evden dışarı adım atmıyorsan, bu memur olmanın değil senin sorunun bence.

25 Mayıs 2022 15:38

memurous

Güzel deneme Montaigne . Ama yemezler yavrum...

Toplam 7 mesaj