Editörler : cihan27E.Kayı Han
25 Mayıs 2022 13:43

Temmuz Maaşı Erken Ödenirse Zamlı Maaş Yetişmeyebilir

Kurban bayramı nedeniyle muhtemelen Temmuz maaşı erken ödenir. Öngördüğüm tarih 8 Temmuz. Haziran ayı enflasyonu eğer 4 Temmuzda açıklanırsa genel bütçeli kurumlar zamlı maaşı yetiştiremez. Farktan bahsetmiyorum. Umarım şimdiden bir önlem alıp, haziran ayı enflasyon oranını daha erken açıklarlar.

xxlarge-
Şube Müdürü
25 Mayıs 2022 13:49

Zammı ve farkı sonradan öderler diye tahmin ediyorum.

E.Kayı Han
Editor
25 Mayıs 2022 13:51

Zamlı maaşların erken ödenmesinin imkanı yok öyle bir durumda . Sonradan ödenir büyük ihtimalle.

dandan06
Memur
25 Mayıs 2022 13:53

Kurban Bayramı ve 15 Temmuz birleştirilir muhtemelen. Öyle olursa bayram sonrasına kalır, yani 21-22 temmuz en erken.

E.Kayı Han, 2 yıl önce

Zamlı maaşların erken ödenmesinin imkanı yok öyle bir durumda . Sonradan ödenir büyük ihtimalle.

Clark011.
Şef
25 Mayıs 2022 15:08

İmkanı yok diyip kesin konuşmanıza gerek yok isterlerse 1 günde yine yaparlar
E.Kayı Han, 2 yıl önce

dandan06
Memur
25 Mayıs 2022 15:38

Haziran ayı enflasyonunu erken açıklayıp, maliye bakanlığının genelgesi 4 temmuza yetişirse ödenebilir.

Clark011., 2 yıl önce

Uzmanmaliyeci34
Daire Başkanı
25 Mayıs 2022 15:58

Enflasyon erken açıklanmaz. Açıklanacağı tarih belli zaten. Ayrıca zamlı maaşlar yetişir aynı gün isterlerse genelge çıkartırlar. Sabah 10 da açıklanıyor zaten enflasyon. Bürokrasinin hantallığından kaynaklanıyor.
dandan06, 2 yıl önce

Haziran ayı enflasyonunu erken açıklayıp, maliye bakanlığının genelgesi 4 temmuza yetişirse ödenebilir.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
25 Mayıs 2022 17:39

Teknik olarak mümkğn değil diye biliyorum. Mali özlük (Maaş) birimleri daha iyi bilir.
Clark011., 2 yıl önce

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
25 Mayıs 2022 17:40

Farkları bayram sonu alırız. Yeterki %50 ve üzeri zam gelsin.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
25 Mayıs 2022 17:41

%60-65 olursa daha şugar olur.
VATANUĞRUNA, 2 yıl önce
Farkları bayram sonu alırız. Yeterki %50 ve üzeri zam gelsin.

fatodemiş
Kapalı
25 Mayıs 2022 19:32

Zamlı ödenir ama maaş farkı ay sonuna yatar
E.Kayı Han, 2 yıl önce

E.Kayı Han
Editor
25 Mayıs 2022 19:42

Şöyle anlatayım.

Bayram 9 temmuzda. En geç 8 temmuz da maaşların hesaplara geçmesi lazım. Bunun içinde evrakın maliyeye maaş yapan birimler tarafından ayın altısınakadar verilmesi lazım.

Ayın altısında maliyeye vereceksin bir gün sonra yedisinde maaş alınan bankaya EFT yapacak maliye bakanlığı ve sekizi gecesi saat 12 den sonra hesaplara geçecek maaşlar.

Enflasyon oranları ayın 4'ünde açıklanıyor. Maliye açıklanan enflasyon oranlarını kat sayılara ve maaşlara uygulayacak. Ne zamana kadar en geç ayın 5'ine kadar.

Her sene Ocak ve temmuz ayında maaş hesaplama ekranları kapatılır bu güncellemelerin yapılması için. Ayın sekizinde dokusunda ancak açılır.

Ocak ayında yüzde iki buçuk refah payı verildi. Onu katsayılara yansıtmaları bir ay sürdü. Sonra yanlış olmuş dediler. Bir sürü sıkıntı çıktı.

Yani geçmiş yıllardaki tecrübelerimiz ve işin içinde olan birisi olarak (maaş biriminde çalışıyorum) imkansız diyorum.

Haaa enflasyon oranlarını ayın 26'sı gibi açıklarlar ise o zaman yetişir. Sıkıntı olmaz.

Clark011., 2 yıl önce

cesxa
Memur
25 Mayıs 2022 20:01

1 aylık enflasyon rakamı olduğu için 4 gün önceden açıklanmaz 4ünde açıklanır. Bayramdan sonrada farkları alırız.

E.Kayı Han, 2 yıl önce

Şöyle anlatayım.

Bayram 9 temmuzda. En geç 8 temmuz da maaşların hesaplara geçmesi lazım. Bunun içinde evrakın maliyeye maaş yapan birimler tarafından ayın altısınakadar verilmesi lazım.

Ayın altısında maliyeye vereceksin bir gün sonra yedisinde maaş alınan bankaya EFT yapacak maliye bakanlığı ve sekizi gecesi saat 12 den sonra hesaplara geçecek maaşlar.

Enflasyon oranları ayın 4'ünde açıklanıyor. Maliye açıklanan enflasyon oranlarını kat sayılara ve maaşlara uygulayacak. Ne zamana kadar en geç ayın 5'ine kadar.

Her sene Ocak ve temmuz ayında maaş hesaplama ekranları kapatılır bu güncellemelerin yapılması için. Ayın sekizinde dokusunda ancak açılır.

Ocak ayında yüzde iki buçuk refah payı verildi. Onu katsayılara yansıtmaları bir ay sürdü. Sonra yanlış olmuş dediler. Bir sürü sıkıntı çıktı.

Yani geçmiş yıllardaki tecrübelerimiz ve işin içinde olan birisi olarak (maaş biriminde çalışıyorum) imkansız diyorum.

Haaa enflasyon oranlarını ayın 26'sı gibi açıklarlar ise o zaman yetişir. Sıkıntı olmaz.

E.Kayı Han
Editor
25 Mayıs 2022 20:14

Anlamadınız herhalde farkı boş verin, zamlı maaş yetişmez.

Bayramdan önce zamlı maaşın yetişmesi için enflasyon oranlarının Haziran ayının son haftası açıklanması lazım.

Ha bayram öncesi zamsız maaş verin. Yansıyacak olan zamları ve zamdan doğan farkı bayram sonrası vereceğiz derler ise eyvallah.

cesxa, 2 yıl önce

1 aylık enflasyon rakamı olduğu için 4 gün önceden açıklanmaz 4ünde açıklanır. Bayramdan sonrada farkları alırız.

cesxa
Memur
25 Mayıs 2022 20:42

Bende onu diyorum siz anlamadınız herhalde bayram öncesi zamsız maaş bayram sonrası zamlı maaş yani fark alacağız. Ve enflasyon rakamı haziran içinde açıklanamaz çünkü ay bitmemiş oluyor. 1-2-3 temmuzda açıklanabilir anca ama devlet o kadar uğraşmayacaktır. 4 temmuz saat 10 da enflasyon açıklanır alacağımızzam belli olur sonra kabine toplantısı olur akşam Cumhurbaşkanı televizyona çıkar alacağım zam küsurlattıysa onu düze yuvarlarlar ocaktaki gibi sonra eğer tatil birleştirecekse onu açıklar konuşmasını bitirir ..

E.Kayı Han, 2 yıl önce

Anlamadınız herhalde farkı boş verin, zamlı maaş yetişmez.

Bayramdan önce zamlı maaşın yetişmesi için enflasyon oranlarının Haziran ayının son haftası açıklanması lazım.

Ha bayram öncesi zamsız maaş verin. Yansıyacak olan zamları ve zamdan doğan farkı bayram sonrası vereceğiz derler ise eyvallah.

E.Kayı Han
Editor
25 Mayıs 2022 21:07

:) biz mali işlerde çalışanlar için fark şudur.

Zamlı maaş verilir sonra 1-14 temmuz tarihleri için zam farkı hesaplanır.

Her neyse netice de ikimizde aynı şeyleri söylüyoruz. Zamlı maaşların yetişmesi imkansız gibi gözüküyor.

cesxa, 2 yıl önce

Bende onu diyorum siz anlamadınız herhalde bayram öncesi zamsız maaş bayram sonrası zamlı maaş yani fark alacağız. Ve enflasyon rakamı haziran içinde açıklanamaz çünkü ay bitmemiş oluyor. 1-2-3 temmuzda açıklanabilir anca ama devlet o kadar uğraşmayacaktır. 4 temmuz saat 10 da enflasyon açıklanır alacağımızzam belli olur sonra kabine toplantısı olur akşam Cumhurbaşkanı televizyona çıkar alacağım zam küsurlattıysa onu düze yuvarlarlar ocaktaki gibi sonra eğer tatil birleştirecekse onu açıklar konuşmasını bitirir ..

cesxa
Memur
25 Mayıs 2022 21:30

Aynennn

E.Kayı Han, 2 yıl önce

:) biz mali işlerde çalışanlar için fark şudur.

Zamlı maaş verilir sonra 1-14 temmuz tarihleri için zam farkı hesaplanır.

Her neyse netice de ikimizde aynı şeyleri söylüyoruz. Zamlı maaşların yetişmesi imkansız gibi gözüküyor.

aktan09
Müsteşar Yardımcısı
25 Mayıs 2022 21:59

1 temmuzda açıklayacaklar haziran enflasyonunu 4 temmuzu beklemeyecekler bence!

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
25 Mayıs 2022 22:07

genel butceli kurumlarda farklarin yetismesi zor gozukuyor

cunku maliyenin maas sistemini farklara uygunhale getirmesinu bekleyecekler

ben sgk da calistigim icin bizde sikinti olmuyor

dandan06
Memur
26 Mayıs 2022 09:08

Temmuz ayıyla ilgili beklenti yüksek olduğu için zamlı maaşların yetişmesi için bir çözüm bulunacağını düşünüyorum.

26 Mayıs 2022 11:52

Erken ödenmesin. Zaten büyük çoğunluk kurban kesemeyecek ve tatile gidemeyecek.

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi