Editörler : swat3410
25 Mayıs 2022 21:52

Çevik kuvvette çalışabilirmiyim?

Fikri veya bilgisi olup yardımcı olanlara teşekkürler. Asaletim henüz tasdik değil. Mesleğe Polis Merkezinde başladım. Acaba çevik kuvvette çalışabilme imkanım varmı?

Pol2173
Kapalı
25 Mayıs 2022 22:21

Karakoldan iyi yer mi var mesleği öğren cevigin neyine heves edion

alp_52
Memur
25 Mayıs 2022 22:27

Çalışabilirsiniz. Yönetmelikte engel yok lakin polis merkezinden kolay kolay personel çekilmez bilgi yetenek tavassut hemşericilik vb vasıflar ile her yerde çalışmak mümkündür. Size tavsiyem mesleğin en başındasınız polis merkezinde birşeyler öğrenmeye bakın bir nevi okul olarak düşünün. Zamanla teşkilatı öğrenirsiniz istediğiniz değil istenilen yerde çalışırsınız. Mutlu olmaya ve kendinizi geliştirmeye gayret edin. Acizane tavsiyem budur. İyi görevler

iamapoliceman
Daire Başkanı
25 Mayıs 2022 22:56

Polislikte her şey mümkündür... Eli kalem tutan herkes polisliği öğrenebilir, kendi yaş ve devre grubunun çoğunlukta olduğu Çevik Kuvvette çalışma isteiğin normal. Çevik Kuvvet bence emniyetteki en kral şubedir, kıymetini bilene. Allah gönlüne göre versin kardeşim

Policee11
Aday Memur
25 Mayıs 2022 23:01

Neredeyse dört beş defa ciddi şekilde soruşturma geçirme evresine geldim hiçbir suçum yokken. Günde bin tane evrağa imza atıyorum ve çok yoğun. Asaletimin tasdik olmamasından korkuyorum. Olabildiğince dikkat ediyorum ancak burda daha fazla durursam başım yanacak. Bir olay olduğunda da kimsenin arkanda durduğu yok. Kimse Asaletimin tasdik olup olmamasını önemsemiyor. Başkasının yanlışını da ben çekiyorum. Mesleğe hiç iyi bir yerden başlamadığımı düşünüyorum.

alp_52, 2 yıl önce
Çalışabilirsiniz. Yönetmelikte engel yok lakin polis merkezinden kolay kolay personel çekilmez bilgi yetenek tavassut hemşericilik vb vasıflar ile her yerde çalışmak mümkündür. Size tavsiyem mesleğin en başındasınız polis merkezinde birşeyler öğrenmeye bakın bir nevi okul olarak düşünün. Zamanla teşkilatı öğrenirsiniz istediğiniz değil istenilen yerde çalışırsınız. Mutlu olmaya ve kendinizi geliştirmeye gayret edin. Acizane tavsiyem budur. İyi görevler

alp_52
Memur
25 Mayıs 2022 23:18

Saygıdeğer kardeşim inanki yaşadığın şeylerin aynısını hatta daha da fazlalarını yaşayan yüzlerce meslektaşımız var. Bazen sıkıntı olabilir şunu zamanla çok iyi anlayacağını düşünüyorum bu teşkilatta nerede çalıştığının hiçbir önemi yok önemli olan kimlerle çalıştığın. Çözüm sensin çoğu arkadaşımız yaşadı bunu moralini yüksek tut, adepte olmaya çalış, bilmediğin konularda fevri hareketler yapma, meslek büyüklerine ya da bilenlere danış. Çok çok zorlanırsan müdüre görüşe çık ama illa çözülecek gözüyle bakma. Yine söylüyorum çok kişi bu gerçekten geçti mutlu olmaya çalış kendini şartlandırma. Bir yerde herkes kötü olamaz illaki yol gösteren bulabilirsin. Ama şunu düşün insanına aşamayacağı en büyük engel kabullenememektir. İnşallah bu gerçekten sorunsuz geçebilir ve mutlu olmayı başarabilirsin. Allah yolunu bahtını açık etsin.
Policee11, 2 yıl önce

Neredeyse dört beş defa ciddi şekilde soruşturma geçirme evresine geldim hiçbir suçum yokken. Günde bin tane evrağa imza atıyorum ve çok yoğun. Asaletimin tasdik olmamasından korkuyorum. Olabildiğince dikkat ediyorum ancak burda daha fazla durursam başım yanacak. Bir olay olduğunda da kimsenin arkanda durduğu yok. Kimse Asaletimin tasdik olup olmamasını önemsemiyor. Başkasının yanlışını da ben çekiyorum. Mesleğe hiç iyi bir yerden başlamadığımı düşünüyorum.

Policee11
Aday Memur
25 Mayıs 2022 23:23

Çevik kuvvette hiç değilse gözümüzün açılması için belirli bir zaman var, birlik duygumuz pekişiyor. Dayılarla çalışmak çok zor. Sözüm bütün meslek büyüklerimize değil ama belli bir yaş üstü çalışmadığı gibi çalışmaya çalışan adama da engel oluyorlar. Meslek büyüğümüz tabiki işte çoğunluk olarak biz çalışacağız ama beş kişinin olduğu bir yerde bir kişi çalışırsa olan çalışan adama olur. Bence polislikte 45-47 yaş üstü zorunlu emekli edilmeli.

Pol2173, 2 yıl önce
Karakoldan iyi yer mi var mesleği öğren cevigin neyine heves edion

Policee11
Aday Memur
25 Mayıs 2022 23:28

Çok sağolasın abi derler ya duygularıma tercüman oldun cidden oldun abi teşekkür ederim.

alp_52, 2 yıl önce
Saygıdeğer kardeşim inanki yaşadığın şeylerin aynısını hatta daha da fazlalarını yaşayan yüzlerce meslektaşımız var. Bazen sıkıntı olabilir şunu zamanla çok iyi anlayacağını düşünüyorum bu teşkilatta nerede çalıştığının hiçbir önemi yok önemli olan kimlerle çalıştığın. Çözüm sensin çoğu arkadaşımız yaşadı bunu moralini yüksek tut, adepte olmaya çalış, bilmediğin konularda fevri hareketler yapma, meslek büyüklerine ya da bilenlere danış. Çok çok zorlanırsan müdüre görüşe çık ama illa çözülecek gözüyle bakma. Yine söylüyorum çok kişi bu gerçekten geçti mutlu olmaya çalış kendini şartlandırma. Bir yerde herkes kötü olamaz illaki yol gösteren bulabilirsin. Ama şunu düşün insanına aşamayacağı en büyük engel kabullenememektir. İnşallah bu gerçekten sorunsuz geçebilir ve mutlu olmayı başarabilirsin. Allah yolunu bahtını açık etsin.

alp_52
Memur
25 Mayıs 2022 23:45

Bak saygıdeğer kardeşim korkarak, geri çekilerek, kendini soyutlayarak bazı şeyleri çözemezsin. Çevik kuvvette 5 yıl çalıştım arkadaşlığı,dostluğu yardımlaşmayı gördüm. En basitinden oturup muhabbet, sohbet edebilecek çok sayıda kişi de vardı. Polis merkezine ilk gittiğim günler nereye düştüm dedim. Muhabbetler çok farklı ortam çok kötü geldi. İnan ilk hafta asosyal biri olarak devamlı tlf ile oynayarak vakit geçirdim. Sonradan herşeyi kabul ettim ve o fevri hareket eden meslek büyüklerine kendimi kabul ettirdim. İnan kolay olmadı ama ilk önce kendimle yüzleştim ve herşeyi kabul ettim. Tutanakta rapordan vs korkma kendinden eminsen birşey olmaz eğer ki birşey olacaksa da sen çeviğede geçsen en prestijli yerlerde geçsen seni bulur. Başka bir yerde yiyecek ekmeğin içecek suyun varsa o da seni bulur. Tekrar yazıyorum MUTLU OLMAYA ÇALIŞ, ADEPTE OL, KENDİNİ KABULLENDİR VE EN ÖNEMLİSİ NERDE ÇALIŞIRSAN ÇALIŞ OKUL GİBİ DÜŞÜN BİRŞEYLER ÖĞREN. Güvenilecek insanlarla dostluk kur, kim olursa ne olursa olsun insanları küçümseme. Sen bir polissin ama önce insan olduğunu unutma. İnsanları tanımadan başkalarının dolduruşu ile ön yargıya kapılma. Sen yargılama ya da ceza verme makamı değilsin kendini hakim savcı yerine koyma. Allaha emanet ol. KABULLEN VE MUTLU OL. Hayata bir defa geliyorsun kimse moralini bozmasın.
Policee11, 2 yıl önce

Çok sağolasın abi derler ya duygularıma tercüman oldun cidden oldun abi teşekkür ederim.

uAYur ccc
Memur
26 Mayıs 2022 00:06

Ender de olsa hakaret etmeden,yaftalamadan kardeşimize yol gösterici ve tavsiyeler içeren bir forum konusu olmuş. Kardeşimize bu şekilde cevaplarla dönüş yapan herkese çok çok teşekkür ediyorum.iyiki varsınız

Policee11
Aday Memur
26 Mayıs 2022 00:17

Yorum yapan herkese çok teşekkür ederim.

uAYur ccc, 2 yıl önce
Ender de olsa hakaret etmeden,yaftalamadan kardeşimize yol gösterici ve tavsiyeler içeren bir forum konusu olmuş. Kardeşimize bu şekilde cevaplarla dönüş yapan herkese çok çok teşekkür ediyorum.iyiki varsınız
26 Mayıs 2022 08:31

Polis merkezine düşen birine verilecek en acı tavsiyedir "geleceğe yatırım, aranan adam olursun" tavsiyesi...

Ne var ki -genelde- öyle olmadığını da o tavsiyeyi veren de bilir.

Çok bunaldıysan yine de çıkışını istemeni tavsiye ederim. Çık gitsin geri gidilmeyecek bir yer değil nasıl olsa... Muhtemelen mukayyitlik öğreniyorsundur kaldığın yerden devam edersin...

Specialforcee
Şube Müdürü
26 Mayıs 2022 09:15

Kardeşim, gerçekten sana hak veriyorum. 40-45 yaşa hatta 310 320 bin sicili gören bazı kişiler kendilerinde bir ayrıcalık hissediyor. İş yapmıyor, yapana engel oluyor. Aralarında istisna elbette vardır ama emekli olana kadar maaşı hak etmeyi kimse bilmiyor. Kardeşim sen sicilli olunca devlet sana daha az calis mi diyor? Evine çocuğuna haram lokma götürmeyi ne kadar da seviyorsunuz. Madem çalışmıyorsun ozaman çalışanın şevkini de kırma.. Ben çok şükür cevikte başladım hergun şükrediyorum. Karakoldaki arkadaşlara Allah yardım etsin, iş zor değil, fosiller zorluyor. Bence 40 yaş üstü emekli edilmeli, cevikte durabildigim kadar durmayı hedefliyorum, ne kadar geç çıkarsam o kadar kar, en azından karakol ortamına sicilli olarak girerim de fosiller ile uğraşmam.

DİAMONDARAKAWA
Kapalı
26 Mayıs 2022 11:20

Çelikte ne uzarsın nede kısalırsın kendini yetiştirmek istiyorsan karakol on numara sonrasında sivil birimler

esas0010
Memur
26 Mayıs 2022 12:05

Evraklara tek başına imza atmıyorsun. En az iki kişi imza atıyor evraka. Bu imzayı atanlardan da mutlaka bir tanesi senden kıdemli olur. Yani şunu demeye çalışıyorum. Tek senin başın yanmaz. Yanacak evrakıda hiç bir arkadaş yapmaz zaten. Karakollar bizim teşkilatımızın okullarıdır. Kendini eğitirsen, karakoldan seni her yere alırlar. Beraber çalıştığın arkadaşların, abilerin. Senin haberin yokken adını başka yerlere verirler. Mukayyitlik, elinin sağlam kalem tutması bütün meslek hayatında seni kurtarır. Bunlar benim yaşadığım ve gördüğüm şeylerdir.
Policee11, 2 yıl önce

aynasızz55
Yasaklı
26 Mayıs 2022 12:13

O işler Türkiye'de öyle olmuyor güzel kardesim, 160bin sicilli abiler karakolun önünde nöbet tutarken 503bin sicilli yeni 2022model polisler şubelerde yatıyor hayırlı işler....

esas0010, 2 yıl önce
Evraklara tek başına imza atmıyorsun. En az iki kişi imza atıyor evraka. Bu imzayı atanlardan da mutlaka bir tanesi senden kıdemli olur. Yani şunu demeye çalışıyorum. Tek senin başın yanmaz. Yanacak evrakıda hiç bir arkadaş yapmaz zaten. Karakollar bizim teşkilatımızın okullarıdır. Kendini eğitirsen, karakoldan seni her yere alırlar. Beraber çalıştığın arkadaşların, abilerin. Senin haberin yokken adını başka yerlere verirler. Mukayyitlik, elinin sağlam kalem tutması bütün meslek hayatında seni kurtarır. Bunlar benim yaşadığım ve gördüğüm şeylerdir.

Talihli51
Daire Başkanı
26 Mayıs 2022 12:20

Benim çalıştığım karakolda mukayyitlik yapan 5-6 yıllık arkadaşları kom sivil asayiş narkotik siber suçlarla mücadele birimlerini aldılar. Özellikle de gelip çalışmak ister misin diye sordular işlerini iyi yapıyorlardı

aynasızz55, 2 yıl önce

O işler Türkiye'de öyle olmuyor güzel kardesim, 160bin sicilli abiler karakolun önünde nöbet tutarken 503bin sicilli yeni 2022model polisler şubelerde yatıyor hayırlı işler....

aynasızz55
Yasaklı
26 Mayıs 2022 13:36

Tamamda buna gerek yok onu anlatıyorum, onların çocuklarından olun zaten alırlar 5-6sene karakda çalışmana gerek kalmadi

Talihli51, 2 yıl önce

Benim çalıştığım karakolda mukayyitlik yapan 5-6 yıllık arkadaşları kom sivil asayiş narkotik siber suçlarla mücadele birimlerini aldılar. Özellikle de gelip çalışmak ister misin diye sordular işlerini iyi yapıyorlardı

Talihli51
Daire Başkanı
26 Mayıs 2022 14:06

Sırtını yaslayabileceğin birileri yoksa karakolda adam akıllı iş öğrenirsen kolay kolay harcanmazsın karakolda 160 bin sicilli abiler nöbet tutuyor demişsin benim karakolda da vardı Bir tane eski memur kimse nöbet tutturmazdı ona çünkü her türlü işimize yardımcı olurdu Her türlü evrak işini bilirdi baş mukayyit gibi çalışırdı birkaç tane De abimiz vardı tutanak dahi tutamazlardı öğrenmemişler sadece nöbet tutarlardı

aynasızz55, 2 yıl önce

Tamamda buna gerek yok onu anlatıyorum, onların çocuklarından olun zaten alırlar 5-6sene karakda çalışmana gerek kalmadi

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi