Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Mayıs 2022 22:01

Forumu Çukura Çeviren Seviyesizler

Şurada saygı çerçevesinde fikir/bilgi alışverişi yapmak varken saygısız bir üslupla seviyeyi aşağı çekmeye çalışanlar gerçekten öğretmense geleceğimiz, sandığımızdan daha karanlık olabilir.

kimuni
Daire Başkanı
25 Mayıs 2022 22:20

merhaba , yeni sayılırım kadroda(2 yıl) ama aslında eskiyim. evet dediğinizi bende anlıyorum sanırım. çünkü eskiden böyle değildi buralar.

mesela örneklememişisniz ama senli benli konuşmaları geçtim argo kelimeler bile görünür hatta sıradan hale mi geldi ne dedim bir ara. ama son 3 yıldır öyle bir şey sezdim.

hocam şahsen ben hiçbir tepki vermemeye çalışıyorum böyle durumlarda. hatta bu tarz durumlarda çok sarah davranılması sinirden öfkeden kaçınılması gerektiğini düşünmüşümdür.

neticede bizler öğretmeniz. ve hemen her türden öğrenci ile karşılaşıyorz. yani sadece öğrenci değil öğretmenlerin de kalitece seviye seviye farklılıkları oluyor görebildiğim kadarı ile.

umuyorum kimseyi incitmedim veya hatatalı bir söz kullanmadım.

defneogretmen
Kapalı
25 Mayıs 2022 22:53

Ben de eskiden atanmadan önce kullanıyodum forumu, yıllardır girmemiştim üye olarak, şimdi bu uzmanlık için konu açmak için girdim, cidden değişmiş buralar :) bilinçli olarak tartışma yaratma amaçlı kullananlar var sanırım, eskiden böyle miydi ne kadar nezihti :))

gfb_makine
Kapalı
25 Mayıs 2022 23:06

Aynen sayın hocam
defneogretmen, 2 yıl önce
Ben de eskiden atanmadan önce kullanıyodum forumu, yıllardır girmemiştim üye olarak, şimdi bu uzmanlık için konu açmak için girdim, cidden değişmiş buralar :) bilinçli olarak tartışma yaratma amaçlı kullananlar var sanırım, eskiden böyle miydi ne kadar nezihti :))

vengberz
Şef
25 Mayıs 2022 23:32

Merhaba, şimdi baktım ben de 10 Mart 2007'den beri buraya üyeymişim. Forumu aktif olarak kullandığım söylenemez. Yıllarca buralara hiç uğramadığım da olmuş.

Son aylarda kariyer ve il dış atama konularına canım çok sıkılıyor. Özellikle bu konularda hem bilgi/fikir alışverişi yapmak hem de stres atmak niyetiyle çokça takılmaya başladım foruma. Hangi başlığa tıklasam soru soran, fikir beyan eden insanlara saçma sapan gerekçelerle sataşan hesaplar görüyorum. Bunları gördükçe foruma bakasım gelmiyor.

Evet, ben de trollük yaparak tatmin olmaya çalışan bu insanları görmezden gelmeyi tercih ediyorum. Şahsıma sataştıklarında bile cevao vermeye tenezzül etmiyorum.

Kendilerini görmezden gelsem de trollerin kol gezdiği bu forumda takılarak kendime kötülük yapıyormuş gibi hissediyorum.

Ne yaparsınız? İnsanız işte, buradaki değerli insanlarla konuşma ihtiyacı baskın gelince can sıkıcı trollere rağmen forumda takılmaktan kendimizi alıkoyamıyoruz.

Beni en çok rahatsız eden davranışları örneklemem gerekirse:

- Senli beli konuşma,

- Hiçbir karşı argüman dillendirmeden bir görüşü alaylı üslupla reddetme,

- Kendinde başkalarını yargılama hakkı görme,

- Alaycı edayla akıl verme.

kimuni, 2 yıl önce

merhaba , yeni sayılırım kadroda(2 yıl) ama aslında eskiyim. evet dediğinizi bende anlıyorum sanırım. çünkü eskiden böyle değildi buralar.

mesela örneklememişisniz ama senli benli konuşmaları geçtim argo kelimeler bile görünür hatta sıradan hale mi geldi ne dedim bir ara. ama son 3 yıldır öyle bir şey sezdim.

hocam şahsen ben hiçbir tepki vermemeye çalışıyorum böyle durumlarda. hatta bu tarz durumlarda çok sarah davranılması sinirden öfkeden kaçınılması gerektiğini düşünmüşümdür.

neticede bizler öğretmeniz. ve hemen her türden öğrenci ile karşılaşıyorz. yani sadece öğrenci değil öğretmenlerin de kalitece seviye seviye farklılıkları oluyor görebildiğim kadarı ile.

umuyorum kimseyi incitmedim veya hatatalı bir söz kullanmadım.

vengberz
Şef
25 Mayıs 2022 23:36

Trollük eskiden bu kadar revaçta değildi belki. Yaşam enerjisini trollükten alanlar, hayli çoğalmış görünüyor.

defneogretmen, 2 yıl önce
Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi