Editörler : E.Kayı Han
28 Mayıs 2022 18:05

Ankara 1. Dava dairesi güvenlik soruşturması davası

İstinaf sürecindeki davam şuanda bu mahkemeye sevk edildi yaklaşık 3.5 yıldır dava sürüyor ne kadar bir sürede sonuçlanır bilgisi olan yada aynı dava dairesinde dosyası olanlar cevaplarsa sevinirim

avmustafagül
Aday Memur
28 Mayıs 2022 18:34

açıkçası dosyanın kapsamına bakmak lazım fakat yargılama süreçlerinin uzun olması ciddi mana da insanların mağduriyetine sebep oluyor. geçmiş olsun hakkınızda hayırlısı olur inşallah.

polike
Memur
08 Haziran 2022 21:30

Ankara 7 idare güvenlik soruşturması vardı kazandım Bim 1 idari dav YD red de verdi

cantanem401
Aday Memur
12 Haziran 2022 14:28

Güvenli soruşturması nedeniyle göreve baslatilmadim. İdare ve istinaf red verdi. Anayasa mahkemesine gittik hak ihlali var dedi. İdareye geri gönderdi. İdare kararı düzeltti. Göreve başlamak için. Bakanlık istinafa itiraz etti. Ankara 1. İdari de dosya. Istinaf kararı ne olur sizce. Anayasa mahkemesi hak ihlali vermişti.

donurh
Daire Başkanı
12 Haziran 2022 16:58

AYM kararları kesindir, alt mahkemede itiraz edilemez diye biliyorum ben.

cantanem401, 2 yıl önce

Güvenli soruşturması nedeniyle göreve baslatilmadim. İdare ve istinaf red verdi. Anayasa mahkemesine gittik hak ihlali var dedi. İdareye geri gönderdi. İdare kararı düzeltti. Göreve başlamak için. Bakanlık istinafa itiraz etti. Ankara 1. İdari de dosya. Istinaf kararı ne olur sizce. Anayasa mahkemesi hak ihlali vermişti.

Yol Gösteren
Daire Başkanı
12 Haziran 2022 17:09

İhlali ve sonuçlarını ortadan kaldırmak için yeniden yargılama yapmak üzere dosya ilgili mahkemeye gönderilir. İlgili mahkeme, ihlal kararında açıklanan ihlali ve sonuçlarını ortadan kaldıracak şekilde yeniden yargılama yapar ve mümkünse dosya üzerinden ivedilikle karar verir. İlk Derece mahkemesi kararına tekrar davalı idare istinafa gidebilir.. İstinaf mahkemesi Anayasa Mahkemesinin hak ihlali var dediği konu haricinde usulden veya esastan başka bir sorun görmezse kararı onar...

cantanem401, 2 yıl önce

cantanem401
Aday Memur
12 Haziran 2022 18:28

Herşey aynen dediğiniz gibi oldu. Sonuçları ve ihlali ortdan kaldırdi ilk derece mahkemesi. Istinaf yolu açık olmak üzere karar verdiği için bakanlık istinafa başvuru yaptı. Istinafin kararını bekliyorum şimdi. Bizde bakanlığın ıstinaf dilekçesine karşı savunma dilekçesi yazdık. Bunun bir zamanı var mı acaba. Bir ay ya da fazla sürer mi hocam.

Yol Gösteren
Daire Başkanı
12 Haziran 2022 21:28

2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 20. maddesinin 5. fıkrasında süre kuralı şöyledir. Danıştay, bölge idare, idare ve vergi mahkemelerinde dosyalar, bu Kanun ve diğer kanunlarda belirtilen öncelik veya ivedilik durumları ile Danıştay için Başkanlar Kurulunca; diğer mahkemeler için Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca konu itibariyle tespit edilip Resmi Gazete de ilan edilecek öncelikli işler gözönünde bulundurulmak suretiyle geliş tarihlerine göre incelenir ve tekemmül ettikleri sıra dahilinde bir karara bağlanır. Bunların dışında kalan dosyalar ise tekemmül ettikleri sıraya göre ve tekemmül tarihinden itibaren en geç altı ay içinde sonuçlandırılır.

İdare mahkemesinde davanın kaç günde sonuçlanacağı mahkemelerin iş yüküyle de bağlantılıdır. İş yükü fazla olan idare mahkemeleri daha geç karar verirken iş yükü az olan idare mahkemelerinde ise daha erken karar çıkmaktadır.

Bir süre veren kişi emin ol yalan söyler... En kısa sürede sonuçlanması dileğiyle....

KAL SAĞLICAKLA

cantanem401, 2 yıl önce

Herşey aynen dediğiniz gibi oldu. Sonuçları ve ihlali ortdan kaldırdi ilk derece mahkemesi. Istinaf yolu açık olmak üzere karar verdiği için bakanlık istinafa başvuru yaptı. Istinafin kararını bekliyorum şimdi. Bizde bakanlığın ıstinaf dilekçesine karşı savunma dilekçesi yazdık. Bunun bir zamanı var mı acaba. Bir ay ya da fazla sürer mi hocam.

cantanem401
Aday Memur
12 Haziran 2022 22:08

Teşekkür ederim bilgileriniz için. Bekleyeceğiz artık.

Keremiso
Aday Memur
13 Haziran 2022 00:27

Güvenlik soruşturması ilk atamamı yoksa yeniden atama mı
cantanem401, 2 yıl önce

Teşekkür ederim bilgileriniz için. Bekleyeceğiz artık.

cantanem401
Aday Memur
13 Haziran 2022 00:47

İlk defa atanacaktim

Keremiso
Aday Memur
13 Haziran 2022 07:57

Red gerekçesi ne idi
cantanem401, 2 yıl önce

İlk defa atanacaktim

cantanem401
Aday Memur
13 Haziran 2022 13:53

2019 da vermişlerdi red kararını. Atanma şartları sağlamadığı felan iki satır ile red demişti. Anayasa mahkemesi kişisel verilerin korunması hakkımin ihlal edildiğini ikinci olarak da özel hayata saygı hakkımin ihlal edildiğini belirtti ve kararı düzelttirdi.

muhyunussss
Aday Memur
13 Haziran 2022 15:05

Hangi kurum hocam
cantanem401, 2 yıl önce

2019 da vermişlerdi red kararını. Atanma şartları sağlamadığı felan iki satır ile red demişti. Anayasa mahkemesi kişisel verilerin korunması hakkımin ihlal edildiğini ikinci olarak da özel hayata saygı hakkımin ihlal edildiğini belirtti ve kararı düzelttirdi.

cantanem401
Aday Memur
13 Haziran 2022 18:56

Adalet bakanlığı

muhyunussss
Aday Memur
13 Haziran 2022 20:33

Nasıl ihlal edildi bu maddeler hocam tam olarak neden soruşturmanız olumsuz geldi
cantanem401, 2 yıl önce

MurattA4
Aday Memur
14 Haziran 2022 20:00

Selamın aleyküm bende ilk atamada soruşturma dendi ve dava açtım.. Ankara idare mahkemelerinde yürütmeyi durdurma ve davanın iptali kaç ay sürüyor Bilgi verebilir misin?
cantanem401, 2 yıl önce

Adalet bakanlığı

muhyunussss
Aday Memur
14 Haziran 2022 20:34

Sizin hangi kurum ünvan ne
MurattA4, 2 yıl önce
Selamın aleyküm bende ilk atamada soruşturma dendi ve dava açtım.. Ankara idare mahkemelerinde yürütmeyi durdurma ve davanın iptali kaç ay sürüyor Bilgi verebilir misin?

MurattA4
Aday Memur
14 Haziran 2022 20:35

Adalet bakanlığı zabıt katibi.
muhyunussss, 2 yıl önce
Sizin hangi kurum ünvan ne

cantanem401
Aday Memur
14 Haziran 2022 21:08

4 ay sürmüştü benim ki.

MurattA4
Aday Memur
14 Haziran 2022 21:21

Peki yürütme durdurma aldınız mı? Aldıysanız sonra işe başlayabildiniz mi?
cantanem401, 2 yıl önce

4 ay sürmüştü benim ki.

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi